fbpx
 

Kuo arčiau norimo svorio, tuo lėčiau lieknėjame. Kodėl?

20 kovo, 2013by Ieva

Sveiki! Eilinį kartą įsitikinau: pavargai, nevaidink didvyrės ir eik miegot. Vakar vakare buvau beveik pabaigus šios savaitės blogo įrašą ir kažkokiu stebuklingu būdu sugebėjau jį ištrinti… Nuovargis nėra geras nei patarėjas, nei pagalbininkas. Iš pat pradžių, aišku, susinervinau, bet paskui pasirinkau protingiausią variantą – eiti miegoti. Kadangi laikausi nuomonės, kad kiekviena klaida mus ko nors moko, padariau tokią išvadą ir jums patariu: jeigu pradėjai rašyti kokį dokumentą, iš karto jį išsaugok, o nelauk, kol pabaigsi visą tekstą ir paskui kažkokiu būdu vietoj „save” paspausi “discard”.

Taigi, šventai tikėdama posakiu, kad „rytas už vakarą protingesnis“, mėginu atkurti tai, ką vakar buvau parašius.

Dažnai iš naujų „Lieknėju Paskutinį Kartą“ programos dalyvių sulaukiu klausimo: kaip greitai aš lieknėsiu? Kiek man realu numesti svorio? Atsakymas paprastai būna vienas: tai priklauso nuo to, kaip sąžiningai seksis laikytis programos rekomendacijų ir nuo to, kiek antsvorio turite.

Tikra tiesa, kad turint daugiau antsvorio, svoris krenta greičiau, o priartėjus prie norimo svorio, lieknėjimo tempas sulėtėja. Atrodo visi tai žinome, tačiau nelabai suprantame kodėl taip yra. Pabėginsiu kuo paprasčiau visą šį procesą paaiškinti.

Daugelis didelį antsvorį turinčių žmonių galvoja, kad jų yra lėta medžiagų apykaita, todėl jie ir yra stambūs. Iš tiesų, viskas yra atvirkščiai. Kuo didesnį antsvorį nešiojame, tuo daugiau kalorijų sudeginame. Taip yra todėl, kad mūsų kūnui reikia įdėti daug daugiau pastangų, kad kasdien nešioti didelį svorį.
Norėdami sulieknėti, mes turime pasiekti neigiamą kalorijų balansą. T.y. kalorijų turime sudeginti daugiau, nei jų gauname su maistu. Kad numestume vieną kilogramą svorio, turime sukaupti 7000 kcal deficitą. Energiją (kalorijas) mes eikvojame nuolat. Net miegodami. Žinoma, miegant jų sudeginame visai nedaug. Kuo aktyvesnė fizinė veikla, tuo daugiau energijos išeikvojame ir atvirkščiai.
Tačiau didesnį antsvorį turintis žmogus net ir ramybės būsenoje sudegins daugiau kalorijų. Sudegintų kalorijų skaičius dar labiau išaugs jam pradėjus sportuoti. Ir vėl stambesnė moteris sudegins daugiau kalorijų už savo ne tiek daug sveriančią draugę, nors abi užsiims identiška fizine veikla. Ir taip bus todėl, kad kūnui reikia įdėti daugiau pastangų judinant didelį svorį.
Stambus žmogus ir suvalgyti gali daugiau už lieknesnį ir vistiek efektyviau lieknės. Sakykime, kad apie 120 kg sverianti moteris per dieną sudegina 3500 kcal, o suvartoja 2000 kcal. Per dieną susidaro 1500 kcal deficitas. Vadinasi per savaitę ji numes 1,5 kg (nes pasieks 10 500 kcal deficitą).
Tuo tarpu apie 80 kg sverianti moteris, per dieną sudegins apie 2600 kcal. Ir jeigu ji suvartos tas pačias 2000 kcal, jos dienos kalorijų deficitas jau bus tik apie 600 kcal ir per savaitę ji numes vos pusė kilogramo (nes bus pasiektas 4200 kcal deficitas).
Šai kodėl artėjant link sveiko svorio lieknėjimo tempas lėtėja ir turime būti daug atidesni rinkdamiesi maisto produktus, jų kiekius ir pasistengti nepraleisti suplanuotos mankštos. Kitaip nepavyks pasiekti reikiamo kalorijų deficito, kad lieknėtume.
Pati prisimenu, kaip likus numesti kelis kilogramus krito vos vienas – du kilogramai per mėnesį. Ir žiūrėti kiek ir ko valgau reikėjo daug atidžiau. Nors tik pradėjusi lieknėti galėjau daugiau sau leisti ir vistiek svoris sėkmingai krito.
Tikiu, kad šios žinios Jums padės ramiau reaguoti į sulėtėjusį svorio kritimo tempą. Dabar tiesiog žinosite, kad tai yra visiškai natūralus procesas ir viskas ko reikia, tai kantrybė ir nuoseklumas.
Linkiu jums lengvo, sėkmingo lieknėjimo ir, svarbiausia, kuo geresnės savijautos!
Jeigu šie patarimai jums pasirodė įdomūs ir naudingi, spauskite PATINKA, klauskite, komentuokite ir dalinkitės nuoroda su draugais.
Jeigu domitės lieknėjimo ir geros savijautos temomis, prisijunkite prie mano grupės Facebook’e ir pirmi sužinokite apie mano naujus blogo įrašus, kitas šviežiausias naujienas, gaukite dar daugiau naudingos informacijos ir sveikų patiekalų idėjų.Tinklaraščio įrašai ir video patarimai yra informacinio pobūdžio. Kiekvienu konkrečiu atveju prieš vykdant rekomendacijas atsakingai įvertinkite savo galimybes. Jeigu skundžiatės kokiais nors sveikatos sutrikimais, prieš pradėdami bet kokią lieknėjimo programą, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Jūs suprantate ir sutinkate, kad visa tinklaraščio medžiaga yra informacinio pobūdžio ir tik jūs atsakote už įgytus rezultatus.


Ieva