fbpx
 

Sulieknėjusios draugės laiškas Tau

18 lapkričio, 2015by Ieva2

žalias vokas
Sveika, mieloji!

Žinau kaip dažnai nekenti savo kūno. Žiūri į veidrodį ir matai vien tik nekenčiamas, labiausiai riebalais apaugusias savo kūno vietas. Ir tada tik dar blogiau jautiesi. Tą jausmą visą dieną nešioji savo širdyje, o vakare prisivalgai, nes viskas atrodo beprasmiška. Tada susikuri riebalų tirpinimo / savo kūno kankinimo planą. Mintyse ar ant popieriaus susidarai draužiamų produktų sąrašą, susirandi geriausiai riebalus tirpinančią sporto programą ir pažadi sau nuo pirmadienio pradėti. Pradėjusi dažniausiai tęsi neilgai ir vėl viskas nuo pradžių…

Kad Tu žinotum, kaip man visa tai gerai pažįstama! Aš iš viso to ištrūkau ir šiandien noriu padėti ir Tau, todėl išgirsk mane. Jau turbūt ir pati supratai, kad visa Tavo neapykanta savo kūnui ir jo kankinimas alinančiomis treniruotėmis bei nemėgstamu maistu ar net badu, atsisuka prieš Tave pačią. Tu eilinį kartą „nutrūksti“. Taip aš vadindavau momentus, kai po dar vienos dietos / savęs kankinimo ir vėl prisikimšdavau. Juk kitaip ir būti negali. Kaip manai kiek gali iškęsti tokį teroro aktą prieš save ir savo kūną? Tikrai neilgai. Tuomet jautiesi beviltiškai ir dar labiau nekenti savęs ir savo „lašiniais apaugusio“ kūno.

O kas jei Tavo kūnas yra ne pačios susikurtas priešas, o pats geriausias Tavo draugas? Netiki? Įsiklausyk į jį. Tai jis garsiai šaukė „gana!“ visus tuos kartus kai kimšai į save dvidešimt penktą sausainį. Tiesa jis šaukė be balso. Jis tau siuntė blogumo ir skrandžio pilnumo jausmus, tik tu vis neklausei. Prisimink kiek kartų Tavo vidaus organams reikėjo susitvarkyti su nežmoniškai dideliais kiekiais maisto. Ir jie kuo puikiausiai susidorojo su šia sunkia užduotimi. Tik ar kada jauteisi už tai jiems dėkinga? Ar kada pagalvojai apie savo kūną, kaip apie stebuklą, vietoj to, kad pažiūrėjus į veidrodį matytum tik tai, ko nekenti?
Argi ne stebuklas yra tai, kad įsipjovus, žaizda užsitraukia ir sugyja? Kad Tu matai, jauti, lieti.
Pagalvok apie visas savo mėgstamas veiklas ir kaip galėtum jomis mėgautis, jei Tavo kūnas taip puikiai nefunkcionuotų. Mėgsti keliauti, šokti, vaikščioti gamtoje, siausti su savo vaikais? Kaip galėtum visu tuo mėgautis jei neturėtum savo kojų? Pamąstyk. Ką darytum jei neturėtum rankų, kuriomis galėtum apkabinti savo mylimus vyrą, mamą, vaiką. O toks paprastas dalykas kaip Tavo uoslė? Ar sutiktum su ja atsisveikinti ir daugiau niekada neužuosti asfalto kvapo po lietaus karštą vasaros dieną? Arba savo kūdikio kvapo. O kalbos dovana? Kaip galėtum plepėti su drauge prie kvapnios kavos puodelio, jei jos neturėtum? Kiek dar daug svarbių dalykų gali pasakyti, sušukti, šnibždėti tik todėl, kad ją turi? Ar matai koks stebuklas yra Tavo kūnas? O Tu jo taip nekenti… Galėčiau minėti kiekvieną Tavo kūno dalelę ir organą ir rodyti Tau, koks jis svarbus, stebuklingas ir, kaip be jo Tavo gyvenimas nebūtų toks, koks yra dabar. Bet noriu, kad toliau tai darytum Tu pati.

Neatidėliok, pradėk jau šiandien. Jau nuo šiandien galvodama apie savo kūną, sustabdyk neapykantos kupinas mintis ir pasiųsk savo ištikimam draugui dėkingumą. Nustok galvoti apie tai, kaip kankinti save, kad ištirpinti „nekenčiamus lašinius“. Verčiau paklausk: kaip galėčiau geriausiai tavimi pasirūpinti? Kuo galėčiau tave pamaitinti, kad tu funkcionuotum dar efektyviau, tarnautum man ilgiau? Kokį judėjimo būdą galėčiau pasirinkti, kad būtų smagu tiek mano kūnui, tiek sielai?
Pažadu, kad tai bus akimirka, nuo kurios daug kas pasikeis. Tavyje bus pasėta vidinės ramybės ir harmonijos sėkla. Jei ją prižiūrėsi, ji išleis daigelius, o galiausiai ir išvešės. Tau vis rečiau norėsis savo kūną kankinti dideliais maisto kiekiais, nes mes juk neskriaudžiam tų, kuriuos mylim. Pajusi, kad nori rinktis sveikesnį maistą, valgyti mažiau, judėti daugiau, nes taip norėsi išreikšti rūpestį tuo, kuris Tau visą gyvenimą ištikimai tarnavo. Staiga suprasi, kad drabužiai laisvėja ir negalėsi patikėti: negi viskas gali būti taip paprasta? Sakau Tau – tikrai taip! Ir tai girdi iš tos, kuri pusė savo gyvenimo kovojo su savimi ir savo kūno riebalais. Tačiau suprato, kad tai veda į niekur ir pabandė elgtis naujai. Priėmus šį sprendimą mano lieknėjimas tapo visai kitoks. Daug lengvesnis, su daugiau džiaugsmo, mažiau desperacijos, daugiau įsiklausymo į save.
Aš lieknėjau ne vedama neapykantos savo kūnui, o noro rūpintis ir atsidėkoti. Pabandyk ir pamatysi, kokį milžinišką skirtumą sukuria šis, rodos, mažytis pokytis Tavo požiūryje.

Išgirsk mane ir būk sveika, liekna ir, svarbiausia, laiminga!

Su meile,
Ieva

P.S. Nori žengti pirmą žingsnį jau šiandien? Parašyk dėkingumo laišką savo kūnui. Prisimink kiekvieną jo dalelę ir organą ir aprašyk už ką esi jiems dėkinga. Kuo dėka jų gali užsiimti, kokius planus įgyvendinti, kokius darbus nudirbti. Ypatingą dėmesį skirk labiausiai nemylimoms savo kūno vietoms. Kokį sunkų darbą jos dirba kiekvieną mielą dieną? Atlikusi šią užduotį pajusi, kad širdyje lieka vis mažiau neapykantos ir randasi vis daugiau meilės. O ją jaučiant visus tikslus pasieksi daug lengviau. Sėkmės!

 

♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥  ♥

Jauti, kad mano rašomi žodžiai paliečia Tavo sielą? Jei taip, tikiu, kad mes būtume puiki komanda siekiant Tavo lieknėjimo ir vidinės laisvės. Rašyk man jau dabar ir susitark dėl nemokamos pažintinės sesijos laiko. Daugiau info apie ją čia

Ieva

2 comments

 • Sara

  1 vasario, 2016 at 10:22 pm

  sveika Ieva, nuoširdžiai džiaugiuosi Jūsų veikla, gerai žinau kokia ji reikalinga….
  Esu visiškai tokia apie kokią rašai,.. neišmokau gyventi liekna, bet tik visą mielą gyvenimą lieknėju arba storėju…
  Susirūpinau svoriu paauglystėj, gsl kokių 12..pirmos dietos laikiausi 14..pirmą kartą sėkmingai sulieknėjau 21.. po dar po kiekvieno vaiko gimimo…bet niekada negyvenau laisvėje. Kai pasiekdavau tiklą-kažkoks žvėris pabusdavo…valgydavau valgydavau.kol svoris grįždavo…kas vakarą sąžinės graužatis, kas rytą naujas pasiryžimas..ir ko tik neišbandžiau…Mieliauskienės knyga buvo kaip biblija….po to valgiau vien kruopas gal 5 mėn…po to baltymu.japoniška…. ir dar visokių ten programų…na žodžiu…
  man jau 51 ir vėl toje pačioje vietoje…nieko neišmokau.
  Noriu tapti laisva, esu maistoholikė, man reikia laisvės.

  Reply

  • ieva

   3 vasario, 2016 at 8:50 pm

   Miela Sara,

   Jūsų istorija kaip daugelio kitų likimo draugių. Ačiū, kad pasidalijote. Būčiau labai laiminga galėdama Jums padėti. Tam rašau šį blog’ą ir išleidau knygą. Deja, kai kuriais atvejais padėti galiu tik bendraudama asmeniškai. Jeigu tikrai jaučiatės pasiryžusi atsisveikinti su taip varginančiais įpročiais ir vėl būti laisva, mielai kviečiu praeiti asmeninių konsultacijų kursą ar, pradžiai, bent užsirašyti nemokamai pažintinei konsultacijai. Daugiau informacijos apie ją: http://www.ievagerciene.lt/nemokama-pazintine-konsultacija/
   Dar kartą dėkoju už komentarą.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *