fbpx
 

MANO ISTORIJA

Labas! Aš Ieva - emocinių persivalgymų terapeutė, knygos “Lieknėju paskutinį kartą” ir programos “Laisvė valgyti” autorė.

Jau 11 metų padedu moterims įveikti destruktyvius, impulsyvius, nekontroliuojamus persivalgymus, atrasti taiką su maistu, su savimi, su savo kūnu ir pasiekti sveiką kūno svorį.

Nors esu sertifikuota holistinio koučingo bei Robin Madanes metodo koučerė, Greitos transformacijos terapijos hipnoterapeutė, mano vertingiausias sertifikatas, dėl kurio aš geriausiai galiu padėti moterims - tai mano asmeninė kovos su persivalgymais ir antsvoriu patirtis.

Aš gerai suprantu kaip Tu jautiesi

Kažkada mano visos mintys sukosi tik apie tai, kaip nustoti persivalgyti ir kaip sulieknėti kartą ir visam laikui. Svarbiausia kaip tai padaryti nuolat negalvojant apie maistą.
O tos mintys buvo išties varginančios ir nepalikdavo manęs ramybėje, kad ir ką veikčiau:
- Ką šiandien valgysiu?
- Kodėl vakar leidau sau atsipalaiduoti ir suvalgiau papildomą kasnelį?
- Tai tikrai paskutinis kartas!
- Nuo rytojaus maitinsiuos tik sveikai!
- Va ši dieta tikrai padės. Ji bus veiksminga ir paskutinė!

https://www.ievagerciene.lt/wp-content/uploads/2021/05/DSC_3108-scaled.jpg

Į dietų pinkles įkliuvau dar paauglystėje

Viskas prasidėjo nuo neapdairaus bendraamžio komentaro, kur jis pasakė, kad mano draugė gražesnė, nes lieknesnė. Manyje tvirtai įsišaknijo suvokimas, kad tam, jog būčiau graži, aš privalau sulieknėti. Daugelis mūsų į visas pastabas ir kritiką išgirstas paauglystėje reaguojame labai skaudžiai ir asmeniškai, o su to pasekmėmis gali tekti tvarkytis jau tik suaugus.

Tuomet, norėdama būti liekna ir graži, aš bandžiau dietą po dietos. Tada nė nenutuokiau, kokią žalą darau pati sau, kaip kenkiau savo sveikatai ir net neįtariau kad įsitaisysiu persivalgymų sutrikimą, su kuriuo teks gyventi didelę savo gyvenimo dalį.

Nesuvokiau, kad net pati “nuostabiausia ir stebuklinga “ dieta tėra tik milžiniška saviapgaulės dozė.

Apsisprendimas laikytis eilinės dietos įsuka į uždarą ratą: nuolatinį alkį seka nekontroliuojamas persivalgymas, sekinantis kaltės jausmas ir nežinia kelintas pažadas, kad “tai buvo paskutinis kartas”.

Tame užburtame rate aš blaškiausi apie 15 metų. Jaučiausi tarsi gyvenčiau vidiniame kalėjime, iš kurio išėjimo niekaip negalėjau rasti.

Prisimenu smagius draugų susibūrimus be manęs. Galėjau prisigalvoti neįtikinamiausių priežasčių, kodėl negaliu su visais dalyvauti. O juk aš tiesiog laikiausi dar vienos dietos ir paniškai bijojau jai nusižengti. Tuo metu aš didžiuodavausi savimi, kad sąžiningau laikausi visų dietos rekomendacijų ir sėkmingai vengiu pagundų. Tačiau... tuo pat metu jaučiausi be galo vieniša ir nelaiminga. Blogiausia buvo tai, kad visas pastangas sekė vienas ir tas pats rezultatas – net kelias dienas užsitęsdavę nekontroliuojami persivalgymai ir žaibišku greičiu atugantis svoris.

Vienu metu aš maniau, kad tas graužiantis kaltės ir beviltiškumo jausmas mane pribaigs. Kiekvieną kartą smerkdavau save už silpnavališkumą ir atsikvėpus vėl pradėdavau viską nuo pradžių, naiviai tikėdama, kad šis kartas tikrai bus paskutinis. Su kiekviena nepavykusia dieta save vertinau vis blogiau. Pasitikėjimas savimi tirpo kaip pavasarinis sniegas. Bloga savijauta neigiamai veikė absoliučiai visas mano gyvenimo sritis.
Pavargusi nuo tokio gyvenimo ritmo, išsekusi nuo bėgimo ratu, buvau nusprendusi kapituliuoti.

Tačiau didžiulis vidinis užsispyrimas vedė pirmyn. Aš jaučiau, kad turi būti kitas kelias. Aš negalėjau susitaikyti su tuo, kad dabar visą likusį gyvenimą taip gyvensiu: su nuolatiniais persivalgymais, svyruojančiu svoriu, neapykanta sau ir savo kūnui.

Tikslui pasiekti pasitelkiau visas priemones: daug skaičiau, nuolat analizavau ir dariau išvadas. Vėl ir vėl skaičiau...

Sudariau specialų klausimyną ir apklausiau daugiau nei 300 žmonių, kurie bent kartą gyvenime bandė kontroliuoti savo kūno svorį.

Pati išbandžiau daugybę psichologinių technikų ir pratimų, meditavau.

Netgi baigiau specialius mokslus ir tapau sertifikuota mitybos konsultante.

Pagaliau man pavyko

Šiandien drąsiai teigiu: man pavyko!

Aš nepamenu, kada paskutinį kartą turėjau nekontroliuojamo persivalgymo epizodą, o svoris jau daugelį metų sveikas ir stabilus.

Dabar aš žinau, kad tai nebuvo mano kaltė, jog niekaip negalėjau pasiekti ilgalaikių rezultatų kankindama save įvairiomis dietomis (tiesą sakant, nepažįstu nė vieno, kuriam tai būtų pavykę). Žinau, kad neužtenka vidines problemas spręsti išorinėmis priemonėmis. Tai tas pats, kas gydyti ligos pasekmes nesigilinant į jos priežastis. Norint pasiekti norimą svorį visam laikui, neužtenka tik turėti dietos planą, mitybos grafiką ar draudžiamų produktų sąrašą. Mes privalome iš esmės pakeisti požiūrį į savo kūną, į maistą ir į tai, kaip, kada ir kodėl valgome. Tam, kad džiaugtis išoriniais rezultatais, mes privalome pasikeisti iš vidaus.

Šiandien savo buvusius persivalgymus matau kaip dovaną. Dėka savo asmeninės patirties galiu gerai suprasti moteris, kurios į mane kreipiasi pagalbos. Mintims apie maistą ir svorį iššvaisčiusi gražiausius jaunystės metus, aš gyvenimą branginu labiau nei bet kada, nuolatines mintis apie maistą ir svorį pakeitė nauji norai, svajonės, tikslai, planai. Nemoku žodžiais nusakyti nuostabaus jausmo – būti savo gyvenimo, minčių ir apetito šeimininke.

Aš pagaliau moku valgyti taip, kaip valgo žmonės, kurie niekada neturėjo antsvorio. Jiems tai išeina natūraliai, o man to reikėjo mokytis žingsnis po žingsnio. Tačiau aš kantriai tai dariau, nes su kiekviena savaite jaučiausi vis geriau ir geriau. Laikui bėgant, stiprėjo jausmas, kad ne maistas mane kontroliuoja ir ne mintys apie sulieknėjimą. Aš vis labiau jaučiausi savo kūno ir minčių šeimininke.

Šiandien šalia laiko šeimai ir artimiesiems, kiekvieną dieną gyvenu padėdama savo likimo draugėms. Per 11 metų praktikos esu sukaupusi daugybę sėkmės istorijų ir kiekvienos moters išsilaisvinimas iš persivalgymų - tai mano naujas įkvėpimas tęsti šį darbą toliau. To, ką darau, net negalėčiau pavadinti darbu. Tai mano aistra, misija ir pašaukimas.

Visą savo patirtį ir žinias sudėjau į internetinę programą “Laisvė valgyti", taip pat su norinčiomis dirbu ir asmeniškai.