fbpx
 

Ar šokoladas padarys jus laimingas?

7 vasario, 2012by Ieva

Kas jus daro laimingas? Sakoma, kad gyvenimas susideda iš smulkmenų ir laimė slypi taip pat jose. Tikiu, kad tame yra dalis tiesos. Štai besibaigiant praėjusiems metams visos trys mano orchidėjos sukrovė pumpurus. Džiaugiausi kaip mažas vaikas. Smagu buvo žinoti, kad nurinkus šventines dekoracijas namai pasipuoš gėlių žiedais. O kiek džiaugsmo buvo, kai pagaliau pražydo pirmasis žiedas! Smulkena? Taip. Bet kiek teigiamų emocijų ji suteikia!

Visai neseniai populiariame Lietuvos dienraštyje skaičiau straipsnį apie šokolado naudą mūsų nuotaikai. Straipsnyje rašoma, kad šokoladas verčia žmones geriau jaustis. Jis mus daro laimingesnius. Kartais pagalvoju, kaip tokia informacija veikia norinčius lieknėti? Ar tik tai nesuveikia kaip pasiteisinimas tiesiant ranką prie dar vienos mėgstamo šokolado plytelės? Deja, bet būtent įvairūs pasiteisinimai ir trukdo sėkmingai sulieknėti.
Galime rinktis tikėti įrodymais apie teigiamą šokolado poveikį mūsų gerai nuotaikai ir laimės pojūčiui, tačiau ar ne naudingiau būtų pasidomėti, kokie dar dalykai daro mus laimingus?
O jų yra be galo daug. Vienas iš būdų geriau jaustis – tinkamai maitintis. Šalia visų kitų dalykų, kurie galėtų jus priversti geriau pasijusti, pačiame sarašo viršuje puikuojasi trys svarbiausi:
  1. Juokas. Tikrai taip, štai toks paprastas dalykas, kurio daugelio gyvenime, deja, yra labai mažai. Juoką mūsų gyvenimuose pakeitė susirūpinimas, nuolatinis skubėjimas ir stresas. Moksliškai įrodyta, kad net dirbtinai sukeltas juokas gamina endorfinus ir verčia mūsų kūną puikiai jaustis. Netgi paprasčiausia šypsena išskiria į kraują serotoniną, kuris veikia kaip galingas antidepresantas. Taigi vietoje vakarinio pyrago ar šokolado, pažiūrėkite komediją. Gera savijauta garantuota ir, svarbiausia, jokio kaltės jausmo dėl neįvykdyto lieknėjimo plano.
  2. Judėjimas. Fiziniai pratimai verčia smegenis išskirti laimės hormonus, kurie ir lemia mūsų gerą savijautą ne tik iš karto po mankštos, bet dar ir kelias valandas po jos. Atkreipkite dėmesį į fiziškai aktyvius savo pažįstamus. Jie ne tik liekni, bet ir laimingesni, dažnai pozityviau žiūrintys į gyvenimą.
  3. Dėkingumas. Mano mylima rašytoja Louise Hay vienoje iš savo knygų yra pasakiusi: „Jaustis dėkingu ir nelaimingu tuo pačiu metu neįmanoma.“ Tikra tiesa! Paandykite ir patys tuo įsitikinsite. Garantuoju, kad jausdami dėkingumą už tai, kad galite vaikščioti, negalėsite bambėti dėl to, kad per lietų sušlapote kojas. Už ką dėkoti? Už viską! Pagalvokite apie visus dalykus, kurie yra jūsų gyvenime ir kuriuos laikote savaime suprantamais. Koks būtų jūsų gyvenimas, jeigu jų nebūtų? Pradėkite nuo to, kad jūs matote, girdite, užuodžiate, jaučiate, protaujate, vaikštote. Koks būtų gyvenimas jeigu bent vieno iš šių dalykų neturėtumėte? O kur dar jūsų artimieji, geri draugai, vaikai! Po sunkios darbo dienos, kai atrodo, kad nieko nesinori ir viskas yra labai labai blogai, prisiminkite tuos teigiamus dalykus, už kuriuos esate likimui dėkingi. Pamėginkite, garantuoju, kad akimirksiu pasijusite geriau!
Tai o kaip dėl šokolado? Negi jau taip niekad niekad ir negalima??? Žinoma, kad galima. Tačiau mėgavimasis pora gabalėlių ir visos plytos sunaikinimas yra du skirtingi dalykai. Deja mėgautis sunkiai sekasi, kai bandome maistu taisyti blogą nuotaiką. Kai blogai jaučiamės mums maisto reikia daug. Ir tai yra vadinama emociniu valgymu. Bėda ta, kad ta šokolado plyta ar kito maisto didelis kiekis jums malonumą teikia tik tą akimirką. Vėliau užplūsta kaltės jausmas ir galiu garantuoti, kad jaučiatės daug daug daug blogiau nei tada, kai ėmėtis guostis maistu. O kur dar tokį kovojimo su neigiamomis emocijomis būdą lydinčios pasekmės – vis augantys kilogramai.
Pasinaudokite aukščiau pateiktais patarmais nuotaikai taisyti. Pridėkite ir savo mėgstamiausius. Juk visi turime mėgstamų, širdžiai mielų užsiėmimų.
Mėgaukitės tiek maistu, tiek pačiu gyvenimu ir su džiaugsmu judėkite link liekno, sveiko ir laimingo savęs!


Jeigu ši informacija jums pasirodė įdomi ir naudinga spauskite PATINKA. Taip pat savo nuomone apie šį įrašą pasidalinkite komentaruose.

Jeigu domitės lieknėjimo ir geros savijautos temomis, prisijunkite prie mano grupės Facebook’e ir pirmi sužinokite apie naujus blogo įrašus bei kitas šviežiausias naujienas. 
Tinklaraščio įrašai ir video patarimai yra informacinio pobūdžio. Kiekvienu konkrečiu atveju prieš vykdant rekomendacijas atsakingai įvertinkite savo galimybes. Jeigu skundžiatės kokiais nors sveikatos sutrikimais, prieš pradėdami bet kokią lieknėjimo programą, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Jūs suprantate ir sutinkate, kad visa tinklaraščio medžiaga yra informacinio pobūdžio ir tik jūs atsakote už įgytus rezultatus.

Ieva