fbpx
 

Kad išsikelti tikslai netrukdytų lieknėti

18 balandžio, 2012by Ieva
Praėjusį penktadienį skraidžiau kaip ant sparnų. Pagaliau baigiau didelį darbą, kuris truko daugiau nei keturis mėnesius. Kol kas dar nenoriu garsiai skelbtis, bet jau labai greitai apie tai pranešiu visiems. 
Šeimai pažadėjau, kad kai pabaigsiu savo didyjį projektą, gaminsiu šventinius pietus. Jau buvau pasiilgus gaminti su įkvėpimu. Kiekviena šeimininkė žino, kad yra didelis skirtumas tarp gaminimo, nes reikia ir gaminimo su užsidegimu. Jau buvau pasiilgus to jausmo, kuris įmanomas tik visiškai atsipalaidavus ir nesukant galvos dėl kitų rūpesčių.
Gaminimas su įkvėpimu tikrai neturi trukti valandų valandas. Tiksliai neskaičiavau, bet man pavyko paruošti skanius ir sveikus pietus maždaug per pusantros valandos. Patiekalas toks paprastas, kad nėra ko rašyti recepto. Įdedu tik nuotrauką, gal kam bus gera idėja, kai pritruks minčių ką čia greito, sveiko ir lengvo pasigaminti.


Tai paprasčiausia orkaitėje folijoje kepta jautiena su ten pat keptais burokėliais, morkomis ir pastarnokais. Kol viskas kepė dar spėjau padaryti žalių salotų ir užmaišyti pyragą. Kokie gi šventiniai pietūs be deserto?! Dievinu sūrio pyragus. Šis gana nekaltas ir lengvas iš Beatos blogo. Kaip visada kepdama saldumynus, cukraus dėjau mažiau nei rekomenduojama. Šeima sakė, kad galėjo būti ir dar mažiau. Pyragas laaabai patiko, tai kai kepsiu kitą kartą, cukraus dėsiu dar mažiau.


Mano didysis darbas, apie kurį čia rašau ir, apie kurį jau greitai sužinosite, buvo didelėm raidėm užrašytas šių metų tikslų sąraše, kurį darau kasmet Naujų metų išvakarėse. Tiesa, nuo plano šiek tiek atsilikau. Na gal ne šiek tiek – daugiau nei mėnesiu. Tačiau svarbiausia – aš padariau tai, ką buvau suplanavusi!

Jau rašiau apie lieknėjimo tikslus ir kaip teisingai juos išsikelti. Šį kartą norėčiau išsiplėsti kalbėdama apie tai, kaip vis dėlto svarbu keliantis tikslus būti lankstiems. Iš vienos pusės reikia turėti kažkokį apibrėžtumą laiko prasme, iš kitos – neturėtume per daug griežtai to termino paisyti. Juk gyvenime būna įvairių situacijų, kurios ne nuo mūsų priklauso ir tai gali sutrukdyti pasiekti tikslą iki norimos datos. Dažnai griežti terminai trukdo lieknėti. Pati esu tai patyrusi. Kai matai, kad jau niekaip nespėsi numesti X skaičiaus kilogramų iki konkrečios datos, prarandi motyvaciją ir pradedi panikuoti. Jeigu esi linkęs į emocinį valgymą (o tai būdinga beveik visiems turintiems antsvorio) greičiausiai ta bloga savijauta vers prisivalgyti. Tai reiškia, kad tikslo pasiekimas tik dar labiau nusikels, o tai sukels tik dar daugiau neigiamų emocijų ir gal net eilinį prisivalgymą. Ratas užsidaro. 
Todėl labai svarbu išmokti lanksčiai žiūrėti į nusistatytus sulieknėjimo terminus, ypač jeigu žinome, kad darome geriausia ką galime pagal esamą situaciją.
Kad ir mano aveju dėl plano nusikėlimo daugiau nei mėnesiui. Galiu planuoti vienaip, tačiau vaiko liga ar koks kitas nenumatytas nuo manęs nepriklausantis įvykis visiškai sustabdo dviems savaitėms. Panikuok nepanikavęs – nieko nepakeisi. Taip ir su lieknėjimu. Jeigu susiklosto aplinkybės, kai negalite laikytis numatyto lieknėjimo plano, tai bent jau darykite tai, ką galite geriausio toje situacijoje. Jeigu vietoj numatytos sveikos vakarienės buvote netikėtai pakviesti į vakarėlį, visai nereiškia, kad jūsų planai sužlugo. Beliks tik saikingai pasimėgauti maistu vakarėlio metu ir nuo rytojaus toliau judėti link norimo svorio. Jeigu neprisikimšit, nes neva ir taip geri norai šuniui ant uodegos, gal tą dieną ir nelieknėsite, bet ir nepriaugsite svorio. Aš tokius momentus vadindavau trumpomis svorio stabilizavimo stotelėmis. Tam laikui praėjus toliau lieknėjau toliau nuo ten, kur buvau sustojusi.
Tai gal tada visai nereikia nusistatyti termino iki kada planuojame sulieknėti? Tai padaryti vis dėlto būtina. Nes jeigu nėra nustatytos laiko ribos, iki kurios planuojate sulieknėti, tai gali taip niekada ir neįvykti. Jeigu aš turiu tikslą kad ir išlaikyti vairavimo teises kada nors, tai atidėliosiu visą gyvenimą. Tačiau jei išsikelsiu tikslą tai padaryti šiais metais, greičiausia veiksiu jau šiandien, kad spėčiau tai padaryti per numatytą laikotarpį. Ir nieko baisaus jeigu man tai pavyks keliomis savaitėmis ar mėnesiais vėliau. Vien tai, kad išsikėliau aiškų, su nustatyta laiko riba tikslą, skatina mane veikti čia ir dabar, o ne kada nors. Laikui bėgant, jeigu matau, kad reikalai krypsta ne ta linkme, kuria planavau, tiesiog prisitaikau prie susiklosčiusios situacijos ir toliau darau tai, ką galiu, kad judėčiau link užsibrėžto tikslo.
Labai tikiuosi, kad jums nors kiek aiškiau, kodėl svarbu numatyti iki kada pasieksite norimą svorį, tačia tuo pačiu į tai žiūrėti lanksčiai, kad per griežtas požiūris netrukdytų judėti link užsibrėžto tikslo.
Pavasarį pats laikas sau priminti, kodėl taip labai norite pagaliau sulieknėti. Užkurkite savo vidinį varikliuką ir su džiaugsmu sėkmingai judėkite link norimo svorio.
Jūs tikrai galite tai padaryti!
Jeigu ši informacija jums pasirodė įdomi ir naudinga, spauskite PATINKA. Taip pat savo nuomone pasidalinkite komentaruose.

Jeigu domitės lieknėjimo ir geros savijautos temomis, prisijunkite prie mano grupės Facebook’e ir pirmi sužinokite apie mano naujus blogo įrašus ir kitas šviežiausias naujienas.


Ieva