fbpx
 

Nemokamas sveikatos šaltinis prieinamas visiems!

25 balandžio, 2012by Ieva

Manau, kad visi sutiksime, jog pačius brangiausius dalykus gyvenime gauname nemokamai. Kokie jie? Jų daugybė:
 • Gyvybė
 • Šeima
 • Vaikai
 • Geri santykiai su artimaisiais
 • Sveikata
Šis trumpas sąrašėlis – tik ledkalnio viršūnė. Jį galėtume pildyti be galo.Tai ir galimybė matyti, girdėti, užuosti, jausti, kurti, mylėti… Tai yra taip brangu, tačiau jokiais pinigais neįvertinama.
Į sąrašą įtraukiau sveikatą. Nors dažnai sakoma, kad sveikata šiais laikais daug kainuoja. Daug kas tvirtina, kad sveikai maitintis brangu. Tai nebūtinai turi būti tiesa. Pažadu kada nors daugiau parašyti apie tai, kaip maitintis sveikai neišleidžiant krūvos pinigų. Šį kartą noriu pasidalinti savo atradimais apie sveikatos šaltinį, kuris visiems prieinamas, tačiau daugelio nepažintas.

Kokias asociacijas jums kelia dilgėlės? Bent jau man iš vaikystės likę nemalonūs prisiminimai apie skaudžiai sudiligintą odą. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad po daugelio metų jas vertinsiu visiškai kitaip.
Jau seniai buvau girdėjusi apie dilgėlių naudą sveikatai, tačiau niekada tuo nesusidomėjau, nes man kažkaip atrodė nesuvokiama, kaip galima jas valgyti. Juk tai piktžolės! Nuomonę pradėjau keisti, kai antroje nėštumo pusėje pradėjo kristi geležies kiekis kraujyje. Gydytoja patarė valgyti daugiau jautienos, kiaušinių ir dar kažko. Niekada nesu linkusi aklai vadovautis patarimais. Mėgstu tikrinti faktus. Pasidomėjusi pamačiau, kad turėčiau suvalgyti kalnus jautienos ir kitokio geležies turinčio maisto, kad gauti tuos taip organizmui reikalingus geležies miligramus. Tuomet kilo mintis pasidomėti, gal yra koks augalinis geležies šaltinis. Buvau nustebinta, kad daugybė rastų šaltinių tokiu įvardijo dilgėles. Iš karto nuskubėjau į sveiko maisto parduotuvę ir nusipirkau dilgėlių arbatos. Dėžutė stovi spintelėje iki šiol, nes labai jau neskani ta arbata man pasirodė.
Tačiau visai neseniai atradau kitą, labai malonų būdą vartoti šią naudingą žolę.
Jeigu jums, kaip ir anksčiau man, nesinori nė pagalvoti apie dilgėlių vartojimą, gal nuomonę pakeisti padės įdomūs faktai apie šį augalą.
Pasirodo, kad dilgėlės, lyginant su įprastom žaliom salotom, turi net:
 • 40 kartų daugiau kalcio
 • 20 kartų daugiau provitamino A
 • 30 kartų daugiau vitamino C
 • 25 kartus daugiau magnio
 • 50 kartų daugiau geležies!
Ir, svarbiausia, jos NIEKO NEKAINUOJA!!!
Taigi, jei norite būti ne tik liekni, bet ir sveiki, siūlau pakeisti požiūrį į šį augalą, kuris dar vadinamas super maistu.
Koks mano atrastas skanus būdas vartoti dilgėles?
Ogi sumalti jas į kokteilį kartu su vaisiais. Kiekiui, kurį matote nuotraukoje, pasigaminti reikės:
 • Dviejų gerai sunokusių bananų (kuo labiau sunokę, tuo saldesni)
 • Dviejų saliero kotų
 • 0,5 litro vandens
 • Lygiomis dalimis špinatų ir dilgėlių, kol pasieks kokteilinės viršų.
Į kokteilinę sudėkite rankomis susmulkintus bananus, supjaustytus salieros kotus ir užpilkite vandenį. Tada dėkite dilgėles ir špinatus, kol pasieksite kokteilinės viršų. Viską susmulkinkite iki vientisos masės. Galite improvizuoti pridėdami ir kitų maistingų žalumynų – petražolių, krapų, lapinių kopūstų ir kitų mėgstamų žalumynų.
Nustebsite, koks kokteilis skanus ir kaip jis patinka vaikams! Jeigu trūksta saldumo, kitą kartą dėkite daugiau bananų.


Gerkite iš lėto ir pajuskite, kaip pamaitinate savo kūną naudingomis medžiagomis. Kokteilį galite iš lėto išgeri vietoj užkandžio tarp pagrindinių valgymų. Arba savaitgalį, kai niekur nereikia skubėti, atsisakykite įprastų pusryčių ir iki pietų sugurkšnokite visą susiplaktą kiekį.
Tikiu, kad toli ieškoti dilgėlių nereikės. Jų pilni tiek miškai, tiek miestų parkai. Tiesa, prieš leidžiantis skinti šių vitaminų, būtina pasiimti pirštines ir maišelį, į kurį tą turtą susidėsite. Aš paprastai jų parsinešu iš pasivaikščiojimo po parką su savo mažąja. Taip kad ir atskiro laiko tam paskirti nereikia.


Jeigu vis dar abejojate, labai kviečiu bent pabandyti! Visada prisiminkite, kad lieknas kūnas – tai visų pirma sveikas, aprūpintas naudingomis medžiagomis, energingas kūnas. Pasirūpinkite juo suteikdami jam viską, kas geriausia!
Jeigu ši informacija jums pasirodė įdomi ir naudinga, spauskite PATINKA. Taip pat savo nuomone pasidalinkite komentaruose.
Jeigu domitės lieknėjimo ir geros savijautos temomis, prisijunkite prie mano grupės Facebook’e ir pirmi sužinokite apie mano naujus blogo įrašus ir kitas šviežiausias naujienas.

Tinklaraščio įrašai ir video patarimai yra informacinio pobūdžio. Kiekvienu konkrečiu atveju prieš vykdant rekomendacijas atsakingai įvertinkite savo galimybes. Jeigu skundžiatės kokiais nors sveikatos sutrikimais, prieš pradėdami bet kokią lieknėjimo programą, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Jūs suprantate ir sutinkate, kad visa tinklaraščio medžiaga yra informacinio pobūdžio ir tik jūs atsakote už įgytus rezultatus.

Ieva