fbpx
 

Šiais metais būtinai sulieknėsiu!!! Patarimai

4 sausio, 2013by Ieva

Sveiki! Su Naujais 2013 – aisiais visus!
Labai tikiuosi, kad šventinis periodas praėjo smagiai, turiningai ir saikingai. Kad rūbai nebraška per siūles ir sąžinės visai negraužia dėl eilinį kartą per gausių švenčių. Tačiau net jei taip ir atsitiko, pats blogiausias dalykas, kurį galite padaryti – tai kankinti save kaltės jausmu. Tai ko gero vienas destruktyviausių jausmų trukdančių lieknėti. Jis atima savimotyvaciją, verčia prarasti pasitikėjimą savimi ir skatina persivalgymus.
Dabar jau nieko nebelieka, tik ramiai pažvelgti tiesai į akis ir palengva sugrįžti į vėžias, kai maitinamės saikingai ir reguliariai sportuojame. Tik ramiai ir nesmerkdami savęs mes ir toliau tirpinsime nereikalingus kilogramus. Pyktisant savęs gali duotivisiškai priešingusrezultatus.


Na o mano šventės buvo visokios. Kalėdinis laikotarpis prabėgo tiek priimant svečius, tiek svečiuojantis. Gal todėl artėjant Naujiesiems jau norėjosi visiškos ramybės. Todėl pirmą kartą gyvenime Naujus metus pasitikau su pižama ir taure šampano:))) Malonumas neišpasakytas! Tingus vakaras prie TV buvo kaip tik tai, ko man taip reikėjo. Žinoma prieš tai nepamiršau ir savo kasmetinio naujametinio ritualo, kai apgalvoju ir net užsirašau už ką esu dėkinga praėjusiems metams. Prisimenu visus smagius įvykius, įgyvendintus planus, gražias akimirkas. Nuostabus jausmas užplūsta atliekant šį ritualą. Juk taip dažnai mes tiesiog bėgam per metus neatsisukdami atgal ir nepasidžiaugdami gražiais dalykais. Taip pat labai smagu matyti, kad tai, ką buvau užsirašiusi metų pradžioje tik kaip planą ar tikslą, šiandien jau yra realybė. Man tai vos ne kaip koks stebuklas:) Nors, kad jis įvyktų, dažnai tenka įdėti daug pastangų.
Pasidžiaugusi praėjusiais metais, užsirašau pagrindinius būsimų metų planus. Ir tada jau negaliu sulaukti, kada pradėsiu viską įgyvendinti. Toks užrašytas planas man kaip koks pažadas, kad būsimi metai bus geri:) Aš tikiu užrašyto žodžio galia, nes tuomet jis įgauna materialumo. Tai jau ne galvoje saugoma svajonė. Tai tampa tarsi įsipareigojimu sau pagaliau imti ir tą svajonę įgyvendinti.
O jūs ar užsirašote savo planusbūsimiems metams? Statistika rodo, kad noras numesti svorio pirmauja visų Naujųjų metų norų sąraše. Deja, tik maža dalis užsibrėžusiųjų pasiekia taip norimą tikslą. Noriu su jumis pasidalinti patarimais, kurie buvo spausdinti pernai metų „Londonietės“ žiemos numeryje. Tikiuosi, kad jie prisidės prie jūsų šių metų sulieknėjimo sėkmės.
  • Išsikelkite realius tikslus. Didžiausia tikimybė ir vėl nepasiekti tikslo atsiranda tada, kai išsikeltas tikslas yra sunkiai pasiekiamas. Jeigu nusprendėte kitais metais visiškai nevalgyti saldumynų, greičiausiai suklupsite. Jau pats draudimas gimdo prieštaringus jausmus, o nusižengimas verčia blogai jaustis ir gundo atsisakyti savo plano. Tokia pati rizika yra nusprendus numesti nerealų kilogramų skaičių per tam tikrą laiką. Todėl labai svarbu išsikelti realius tikslus. Jeigu norite sulieknėti visam laikui, turėtumėte prarasti ne daugiau kaip 2-4 kg per mėnesį. Skaičius priklauso nuo to, kiek antsvorio turite. Kuo mažiau antsvorio, tuo mažiau kilogramų jums yra sveika numesti.
  • Numatykite galimas kliūtis. Kad ir kaip jus motyvuotų išsikeltas tikslas, kad ir kiek entuziazmo turite, garantuoju, kad bus sunkių minučių, nenumatytų situacijų, kai nepavyks veikti pagal planą. Todėl labai svarbu iš anksto toms situacijoms pasiruošti. Gal labiausiai esate linkę pamiršti gerus norus prie pilno vaišių stalo? Gal esate linkę persivalgyti dėl streso darbe? Gal maistas jums siejasi su atsipalaidavimu, nusiraminimu, paguoda? Apgalvokite kiek įmanoma daugiau būsimų situacijų, kurios praeityje jus vertė paslysti. Sukurkite naujo elgesio strategiją, taip pavojingos situacijos jūsų neužklups netikėtai ir neišmuš iš vėžių.
  • Nebauskite savęs už klaidas. Natūralu, kad bus dienų ar momentų kai veiksite ne pagal planą. Gal paskubom sukimšite pyrago gabalą ar malšinsite liūdesį šokoladu. Vos pagavę save taip elgiantis nepulkite savęs koneveikti. Niekas taip nežlugdo noro siekti tikslo, kaip kaltės jausmas ir savigrauža. Lieknėjant ši taisyklė kaip niekad svarbi. Tas nepasitenkinimo savimi jausmas yra be galo destruktyvus, verčiantis prisikimšti ir dar blogiau jaustis. Taip atsiduriam uždaram rate. Kartais prireikia savaičių ar mėnesių, kad iš jo ištrūkti. Pažadėkite sau, kad šį kartą elgsitės kitaip. Vos pagavę save situacijoje, kai elgiatės ne pagal planą, sustokite. Juk visai nebūtina pabaigti paskubomis valgyto pyrago gabalo. Verčiau padėkite jį į šoną ir paanalizuokite kokia situacija ar emocija jus privertė nukrypti nuo užsibrėžto kurso. Numatykite startegiją, kaip kitą kartą elgtis, atsiradus tokiai pat ar panašiai situacijai.
  • Ženkite po mažą žingsnelį. Viena iš priežasčių, kodėl sužlunga naujametiniai planai – radikalūs pokyčiai. Jeigu staiga uždrausite sau valgyti bet kokį mėgstamą maistą ir užsibrėšite praleisti septynias dienas per savaitę sporto klube, didelė tikimybė, kad nepraėjus nė mėnesiui viską mesite. Kuo radikalesnės permainos, tuo didesnė tikimybė kapituliuoti. Verčiau įvedinėkite naujus pokyčius pamažu. Vieną valgymą per dieną paverskite sveiku ir maistingu. Pasirinkite mėgstamą sporto rūšį ir pradėkite judėti po 30 min. 3 kartus per savaitę. Laikui bėgant vis įveskite naujus sveikesnius pokyčius. Ilginkite treniruočių laiką, palaipsniui didinkite sveikų produktų suvartojimą. Taip judėdami pamažu nė nepajusite, kaip nauji įpročiai tampa natūralia jūsų gyvenimo dalimi, kas beveik neįmanoma griebiantis visko iš karto. Gali atrodyti, kad startuojate labai lėtai, tačiau taip užtikrinate, kad džiaugsitės ilgalaikiais rezultatais. Juk to ir siekiate, tiesa?
  • Pasidalinkite savo planais su pačiais artimiausiais. Nenuvertinkite pagalbos, kurios galite sulaukti iš savo šeimos narių ir artimiausių draugų. Pasidalinkite su jais savo planais. Svarbaisia pasakykite jiems kodėl jums taip svarbu pagaliau sulieknėti. Išliekite savo emocijas. Atvirai papasakokite kaip bergždžios pastangos jus verčia jaustis metai iš metų ir, kad šį kartą, jūsų ketinimai tikrai rimti. Pasakykite, kad kalbatės su jais ne šiaip sau. Taip darote tikėdamiesi palaikymo. Būtinai įvardinkite kokio palaikymo tikitės. Gal jūsų sutuoktinis sutiks neužkandžiauti vakarais, kad negundyti jūsų. Gal geriausia draugė primygtinai nesiūlys gundančių vaišių. Pagalvokite kokio konkretaus palaikymo galite tikėtis iš savo artimiausių ir aiškiai jiems tai pasakykite. Jeigu parodysite, kaip jums svarbu pagaliau pasiekti norimą tikslą, pagalbos ir palaikymo tikrai sulauksite.
Linkiu jums pačių geriausių metų! Ačiū labai, kad buvote praėjusiais metais su manimi! O aš pasistengsiu, kad šiais metais blogas taptų šiek tiek kitoks, įdomesnis ir naudingesnis Jums.
Jeigu šiepatarimaijums pasirodė įdomūs ir naudingi, spauskite PATINKA, klauskite, komentuokite ir dalinkitės nuoroda su draugais.
Jeigu domitės lieknėjimo ir geros savijautos temomis, prisijunkite prie mano grupės Facebook’e ir pirmi sužinokite apie mano naujus blogo įrašus, kitas šviežiausias naujienas, gaukite dar daugiau naudingos informacijos ir sveikų patiekalų idėjų.

Tinklaraščioįrašai ir video patarimai yra informacinio pobūdžio. Kiekvienu konkrečiu atveju prieš vykdant rekomendacijas atsakingai įvertinkite savo galimybes. Jeigu skundžiatės kokiais nors sveikatos sutrikimais, prieš pradėdami bet kokią lieknėjimo programą, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Jūs suprantate ir sutinkate, kad visa tinklaraščio medžiaga yra informacinio pobūdžio ir tik jūs atsakote už įgytus rezultatus.

Ieva