fbpx
 

Stilistė Agnė Gilytė: „Nejuokaukit, stebuklų nebūna!”

15 kovo, 2016by Ieva0
_LU_4338
Nuotr. Luko Griciaus

“Ką man užsidėt? Kuo man apsirengt?“ – tai klausimas, kurį kiekviena moteris sau yra uždavusi daugybę kartų. Pavasaris – pats geriausias metas pakalbėti šia tema. Visos žinom, kad tai laikas, kai vėl norisi po žiemos miego sužydėti, jaustis ir atrodyti puikiai. Todėl labai džiaugiuosi, kad mano tinklaraštyje svečiuojasi viena žymiausių ir nuoširdžiausių Lietuvos stilisčių – Agnė Gilytė. Agnė paperka savo geranoriškumu ir pozityvumu. Atsakymus beria greitakalbe, ypač entuziastingai kalba apie savo mylimą veiklą. Ji noriai sutiko pabendrauti ir pasidalinti patarimais ne tik apie spintos reikalus, bet ir atskleisti savo geros savijautos bei išvaizdos receptus. Juk kaip dažnai stebėdamos lieknas žavias moteris klausiate savęs: ir kaip jai taip pavyksta? Apie visa tai ir ne tik tai, smagus moteriškas pokalbis.

 

– Miela Agne, žaviuosi Jūsų entuziazmu ir energija. Rodos, spėjate visur. Kiek Jums svarbus balansas tarp šeimos, darbo, poilsio? Kaip jo ieškote?

Man darbas ir savirealizacija yra be galo svarbūs ir be jų aš nudžiūčiau, kaip nelaistoma gėlė. Man labai pasisekė, kad turiu mylimą veiklą ir net dirbdama, kažkuria prasme ilsiuosi. Aš taip į ją pasineriu, kad išnyksta riba tarp darbo, hobio, malonumo ir laisvalaikio.
Tačiau man labai svarbi ir šeima, todėl šventai laikausi nepajudinamų šeimos ritualų tam, kad vyras ir sūnūs gautų mano tik jiems skirtą kokybišką laiką. Todėl visi vakarai, savaitgaliai, šventės yra skirti tik šeimai. Man tai yra labai svarbu, kad išlaikyti balansą ir, kad šeima nenukentėtų.
Čia labai svarbus griežtas planavimas ir šiuo klausimu esu gana kategoriška. Man sunku įsivaizduoti, kaip galima be planavimo nuveikti daug. Manau, tai turėtų būti labai sunku. Aš jaučiuosi saugiai kai mano diena ar savaitė yra suplanuota. Galbūt kažkam keista tartis tikslią valandą susitikimo, kuris įvyks po trijų savaičių, bet man tai yra visiškai normalu. Aš net pusmečiui į priekį planuoju. O kai turi vaikų, tai planuoji ne tik darbus, bet ir laisvalaikį. Aš labai palaikau mintį, kad reikia mėgautis esamu momentu ir šia diena, bet gyventi chaotiškai ir neplanuoti ateities man būtų per sudėtinga. Mes esam tikra planuotojų šeima 🙂

 

– Kaip atrodo tipinė Jūsų diena? Iš ko susideda Jūsų veikla?

Mano diena nėra tipinė 9 – 17 val. darbo diena. Ji gali turėti daugiau valandų ir visada yra judri. Esu vyturys, tad man patinka anksti keltis. Tai laikas, kai galiu pabūti su savim. Ar darydama kažkokį darbą, ramiai sau ruošdama skanius pusryčius su kava, ar skaitydama knygą. Beveik kasdien turiu susitikimą su kliente ar klientu. Važiuoju pas juos į namus ir einam į parduotuves dviems – trims valandoms. Pietauju viena, jei ne – pietus derinu su susitikimu su nauja kliente ar kolegėmis, aptariame darbus. Mano dienoje visada yra rašymo darbai: knyga, straipsniai. Artėjant šventėms ar pavasariui, labai padaugėja interviu, o tam taip pat reikia paskirti nemažai laiko. O kur dar įvairūs susitikimai ir darbai, kurie kasdien gali būti vis kitokie. Aš gyvenu labai judriai. Daug vaikštau, daug automobiliu važinėju, per vieną dieną pabūnu daugelyje vietų.

unnamed
Nuotr. Tautvydo Stuko

 

– Paminėjote, kad anksti keliatės ir tai Jums yra laikas sau. Kiek laikas sau Jums yra svarbus?

Man jis nėra toks svarbus, kad jo reikėtų kiekvieną dieną, tačiau aš matau, kad esu švelnesnė, dėmesingesnė, kantresnė tiek darbe, tiek šeimoje, kai bent kažkiek skiriu laiko sau. Visur turi būti balansas.

 
– Kokie Jūsų grožio ritualai? Ar daug dėmesio skiriate savo gerai savijautai ir išvaizdai?

Paskutiniu metu gaunu daug klausimų dėl savo veido odos. Stebina tai, kad klausia kokią kreminę pudrą naudoju. Aš jos nenaudoju, nes jos tiesiog nereikia kai oda yra sveika. Jau 17 metų kartą per mėnesį būtinai apsilankau pas savo kosmetologę. Anksčiau dėl spuogų, dabar, kad oda ilgiau būtų jauna ir stangri. Juk man jau 32 metai ir natūralu, kad šis klausimas tampa aktualus.
Aš mažiau laiko skiriu pirktis rūbus, tačiau daugiau – grožio priemonėms. Naudoju visas įprastas grožio priemones: prausiklius, drėkiklius. Priemones man parenka kosmetologė, kuri žino mano odą ir pataria ką naudoti, atsižvelgdama tiek į ją, tiek į metų laiką. Aš galvoju ir ką dedu į save, ir ką dedu ant savęs. Vanduo – taip pat būtinas elementas mano geros savijautos formulėje. Tikrai geriu jo daug. Prižiūriu savo veidą, kūną, plaukus iš esmės. Stengiuosi ne maskuoti trūkumus, o kad jų tiesiog nebūtų. Kas mėnesį einu į kirpyklą. Kas savaitę ar dvi – manikiūras. Tai nuolatinė investicija į save.

_LU_4518
Nuotr. Luko Griciaus

– Pakalbėkim apie svorį, juk, tai ko gero, aktualiausia tema šio tinklaraščio skaitytojoms. Turite puikią figūrą. Ar išlikti lieknai reikalauja pastangų? O gal visai nieko dėl to nedarote?

Visų pirma labai ačiū už komplimentus, nes aš, kaip ir kiekviena moteris matau savo trūkumus. Aš nelaikau savęs nei labai liekna, nei stambia. Esu normali, sveika moteris, kuri gyvena normalų gyvenimą. Žinoma, didelis tempas įsuka ir tikrai nelieka laiko valgymui iš nuobodulio. Tačiau nėra taip, kad kemšu bet ką ir esu liekna. Nejuokaukit, stebuklų nebūna! Aš valgau po nedaug, bet dažnai ir visada galvoju ką dedu į burną. Ypatingai pradėjau domėtis sveika mityba praeitų metų pradžioje, mitybos įpročius pakoregavo ir antrasis nėštumas. Niekada neleidžiu sau peralkti, visada su savimi turiu vandens. Galvojimas ką valgai ir sąmoningas maitinimasis man yra labai artimas dalykas. Nors man yra svarbu ką valgau, aš nepripažįstu jokių dietų, badavimų, jokių radikalių priemonių. Bet aš turiu daug valios. Jei nusprendžiu, kad , pavyzdžiui, kurį laiką nebegersiu kavos, tai aš taip ir padarysiu. Jeigu aš nusprendžiu, kad dabar valgysiu sveikai, tai ir nepirksiu kvietinių miltų duonos, makaronų, o rinksiuosi sveikesnes alternatyvas. Aš manau, kad sveikiau maitintis tikrai padeda nesveikų produktų neturėjimas. Ko neturi, to ir nevartoji. Norėdama greitai užkąsti, užsuksiu į sveiko maisto parduotuvėlę, o ne į degalinę. Tai aš pavadinčiau paprasčiausiu sąmoningumu.
Taip pat porą kartų per savaitę renkuosi jogą ar kalanetiką. Kadangi mano kasdienybė aktyvi, sporto norisi ramaus. Tai man padeda sugrįžti į save ir sustiprinti savo kūną. Ir, žinoma, man liekniau atrodyti padeda rūbai. Aš žinau kokia yra mano figūra, kokie jos minusai, ką aš noriu parodyti, o ką pamaskuoti.

 

– Kokia Jūsų pagrindinė motyvacija rūpintis savimi, sveikai maitintis, judėti? Ar tai tik noras būti gražia ar ir kitos priežastys?

Kaip tik ne grožis. Mano pagrindinė motyvacija – gera savijauta. Privalgius nesveiko maisto ar persivalgius, jauti, kad tau yra sunku ir negera, skauda galvą ir t.t. Todėl aš stebiu kaip aš jaučiuosi pavalgiusi tam tikro maisto. Žinoma, komplimentai taip pat svarbu. Labai jų gera gauti, ypač iš kitos moters. Tačiau gera savijauta man yra svarbiausia. Aš jokiais būdais nepadaryčiau tiek, kiek padarau, jei jausčiausi apsnūdusi dėl to, kad prisikimšau nesveiko maisto.

 
– O kas Jums yra sveikas maistas?

Toks, kurio pavalgiusi gerai jaučiuosi. Natūralus, neperdirbtas, namie gamintas. Nors mes mėgstam su vyru valgyti kavinėse ar nueiti į restoraną, tai nėra kasdienybė. Kasdienybėje renkamės namie gamintą maistą. Valgome viską. Ir žuvį, ir mėsą, ir visą kitą maistą, tiesiog stengiamės rinktis sveikesnes alternatyvas ir maitintis pagal visiems gerai žinomas sveikos mitybos rekomendacijas: kvietinių miltų produktus keičiam rupių miltų gaminiais, stengiamės valgyti mažiau bulvių ir cukraus, daugiau – daržovių. Tai patarimai, kuriuos žino visi, tik ne visi nori jais vadovautis.

 

– Agne, Jūs esate mačiusi daug spintų. Kokią galėtumėte išskirti didžiausią spintos klaidą, kurią daro moterys?

Pirmoji – kaupimas. Net prastos kokybės ar suplyšusių drabužių, su mintim, kad gal prireiks. Labai dažnai moterys tokių rūbų man net nenori rodyti. Tuomet aš visada klausiu: tai kam jūs jį laikot savo spintoj? Jei nei prieš save, nei prieš kitą nesinori ištraukt pažiūrėt, nekalbant apie tai, kad nešioti. Aš siūlau vadovautis principu, kad aš drabužius ne turiu, o dėviu.
Kita – turėjimas tarpusavyje nederančių daiktų. Tuomet atrodo, kad neturi ką apsirengti. Taip dažnai atsitinka, kai perkama spontaniškai, neturint konkretaus tikslo. Todėl aš visada patariu ne eiti pirkti kažko gražaus, o eiti pirkti kažko konkretaus. Pvz.: einu pirkti palaidinės prie džinsų ir kelnių. Taip jau gali gimti minimum du nauji deriniai.

533fc395-ae26-45db-bb81-7d9dbef02978
Nuotr. Tautvydo Stuko

 

– Kokias klaidas rinkdamosis drabužius daro apvalesnės moterys?

Ir stambios, ir lieknos moterys daro vieną didelę klaidą – neadekvačiai vertina save. Reikia rengtis tam kūnui, kurį turi čia ir dabar. Klaidinga manyti, kad dabar pavaikščiosiu su per dideliais ar per mažais džinsais tol, kol sulieknėsiu. Prastas savęs vaizdas tiesiogiai įtakoja tai, kaip jaučiamės. Ir jei vaizdas veidrodyje nedžiugina, labai didelė tikimybė, kad norėsim pasiguosti bandele.
Kita klaida – polinkis į kraštutinumus. Kai renkamasi platūs, tamsių spalvų beformiai drabužiai – maišai, tarsi tikintis, kad jie paslėps figūros trūkumus. Kitas kraštutinumas – per ryški vulgari apranga. Todėl aš raginu neprarasti sveiko proto. Pirkite sau tinkamo dydžio drabužius, jums tinkamo modelio kelnes arba suknelę, pasirinkite tinkamo ilgio karolius, priderinkite akinių rėmelius atsižvelgdamos į savo veido smulkumą ar stambumą ir jau atrodysite lieknesnės, gražesnės, jaunesnės.
Stambesnėms moterims labai svarbus drabužių kirpimas, kelnių ilgis ir tinkamas plotis. Kad drabužis gerai atrodytų, reikėtų išsimatuoti keletą variantų, kad pamatyti, kuris atrodo geriausiai. Vienas didžiausių mitų, kad jei esi liekna, gali nešioti viską ir viskas tiks. Taip tikrai nėra. Galbūt liekna moteris turi labai ilgą liemenį ir viskas jai yra per trumpa. Arba labai ilgom kojom, ir negali rasti tinkamo dydžio kelnių, o pagal figūrą jai visai netinka patrumpintos kelnės. Todėl man norisi paguosti stambesnes moteris ir pasakyti, kad joms dažnai yra lengviau. Užtenka paimti didesnį dydį ir atrodo super. Svarbiausia yra figūros tipas ir proporcijos.

unnamed (1)
Nuotr. Tautvydo Stuko

 

– Tačiau kaip visgi reikėtų rengtis, kad atrodyti liekniau?

Nukreipti dėmesį nuo probleminių vietų ir akcentuoti pačias gražiausias. Akcentų sudėliojimas ne ant probleminių, o ant gražiausių savo kūno vietų yra labai svarbi sąlyga geram vaizdui. Jei turite gražią krūtinę ir stambias čiurnas, nesiaukite ryškių batelių, bet pabrėžkite krūtinę. Ir tikrai nebūtinai gilia iškirpte. Tam kuo puikiausiai tiks ir įdomūs kaklo papuošalai, auskarai, įdomus suknelės kirpimas ar liemenė. Variantų gali būti labai daug.

 

– Aš visada patariu savo klientėms lieknėjimo laikotarpiu atrodyti taip gražiai, kaip tik gali ir apsipirkinėjimo neatidėlioti kol sulieknės. Daugeliui tam gaila pinigų, neva dėl to, kad sulieknėjus teks viską išmesti. Kaip protingai apsipirkti, kad pasikeitus kūno formoms, nereikėtų keisti viso garderobo?

Geriau turėti drabužių mažiau, bet tokių, su kuriais atrodot tikrai gerai. Galite turėti vienas kelnes, vienus marškinius, švarką, porą suknelių ir daug kaklo papuošalų, skirtingų pėdkelnių. Gal skirtingų porų batų, kurie turėtų tikti ir sulieknėjus. Taip pat galite įsigyti kokybišką paltą. Ypač šiuo metu, kai tendencija yra tarsi per dideli paltai, palto dydis drastiškai nesikeis, net sulieknėjus pora dydžių.

 

– Agne, dėkoju už puikius patarimus.. Net neabejoju, kad jie bus naudingi šio tinklaraščio skaitytojoms. Gal pabaigai norėtumėte joms ko nors palinkėti?

Norėčiau palinkėti nelieknėti, o mylėti save ir mėgautis šia diena. Nesikoncentruoti į minusus, o visada pagalvoti ką gero turite. Tiesiog gyvenkit sveikai, rūpinkitės savimi, tada nereikės ir lieknėti.

Puikūs patarimai! Dėkoju už įdomų pokalbį! 

 

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *