fbpx
 

Nepavyksta sulieknėti visam laikui? Nustok kartoti šias 3 klaidas

22 vasario, 2017by Ieva0

Ar ir Tau kyla klausimas: kodėl vis nepavyksta numesto svorio išlaikyti? Ar dažnai klausi savęs: kaip pagaliau sulieknėti kartą ir visiems laikams? Jeigu taip, šis tekstas kaip tik Tau. Tau tereikia nustoti daryti šias tris klaidas, vadovautis mano pateiktais patarimais ir pažadu, Tu ne tik sulieknėsi, bet ir išlaikysi pasiektą svorį visą likusį gyvenimą.

Klaida Nr. 1 Tu keiti savo mitybos įpročius tik tam, kad sulieknėtum.

Tai viena didžiausių klaidų. Jeigu Tavo vienintelė motyvacija sveikiau maitintis ir judėti – noras numesti svorio, pasiekusi tikslą, Tu neturi priežasties visa tai tęsti. Juk tai, dėl ko taip stengeisi jau pasiekta, o kai nelieka tikslo, nelieka ir motyvacijos.

Teisingas sprendimas:

Privalai atrasti daugiau priežasčių, kodėl nori sveikai gyventi. Pagalvok kas Tau yra svarbu ir kaip sveikas gyvenimo būdas galėtų padėti tai pasiekti. Tuomet pasidaryk tų priežasčių sąrašą ir bent pirmosiomis pokyčių savaitėmis, kiekvieną dieną sau apie jas primink.

Kai aš keičiausi, mano mityba buvo gana sveika, tačiau aš valgydavau gerokai per daug. Man patikdavo valgyti sočiai iki visiško skrandžio pilnumo, net persivalgymo. Kad padėčiau sau įprasti valgyti mažiau, pasidariau sąrašą priežasčių, kodėl man svarbu tai daryti:

Mažiau maisto – daugiau energijos
Mažiau maisto – šviesesnė galva
Mažiau maisto – mažiau vartojimo
Mažiau maisto – daugiau idėjų
Mažiau maisto – daugiau kokybės
Mažiau maisto – daugiau gyvenimo
Mažiau maisto – daugiau jaunystės
Mažiau maisto – gražesnė oda

Tai tik dalis mano sudaryto sąrašo. Kaip matai mano sąrašas – tai trumpų frazių rinkinys, kurias, užėjus norui prikimšti skrandį, aš galėdavau sau lengvai ir ritmingai pakartoti, ir tai puikiai veikė. Taip pat atkreipk dėmesį, kad sąraše nėra nei žodžio apie lieknėjimą. Mano tikslas buvo atrasti tokias priežastis, kurios susisietų su tuo, kas man iš tiesų yra labai svarbu ir, kad motyvacija neišgaruotų vos pamačius norimą skaičių ant svarstyklių ir įtilpus į norimo dydžio drabužius.
Jeigu peržvelgtume mano sąrašą nuo viršaus, visi punktai man buvo ir tebėra labai svarbūs. Man, kaip turinčiai daug veiklos ir norų, labai svarbu turėti daug energijos, tuo tarpu, prisikimšusi maisto, aš norėdavau tik tingėti ir pasyviai leisti laiką. Per daug privalgiusi jausdavausi apsunkusi ir be entuziazmo, tuo tarpu man labai patinka turėti šviesią galvą ir džiaugtis nuolat ateinančiomis kūrybinėmis idėjomis. Man svarbu vartoti mažiau ir smagu žinoti, kad saikingai maitindamasi aš mažiau perku maisto ir taip prisidedu prie vartojimo mažinimo. Taip pat smagu žinoti, kad pinigus, kuriuos sutaupau valgydama mažiau, galiu išleisti kokybiškesniam maistui, o tai man irgi yra labai svarbu dėl daugelio priežasčių.
Aš tikiu, kad tas, kas sveikai ir saikingai maitinasi, gyvena ilgiau ir lėčiau sensta, nes kūnui nereikia švaistyti brangios gyvybinės energijos, kad suvirškinti didelius maisto kiekius.
Taip pat pastebėjau, kad persivalgymai neigiamai veikė mano odą, o man norėjosi ir tebesinori, kad ji būtų lygi ir sveika.

Kaip jau minėjau, tai tik dalis mano motyvacijos maitintis kuo saikingiau.

Dabar Tavo eilė sudaryti savo sąrašą. Kodėl dar be noro sulieknėti Tau svarbu sveikai, saikingai maitintis ir reguliariai judėti visą likusį gyvenimą? Kuo ilgesnis sąrašas, tuo geriau. Ir būtinai prisimink kasdien tą sąrašą perskaityti.

Klaida Nr. 2 – Tu renkiesi stipriai Tave ribojančius ir į griežtus rėmus spraudžiančius lieknėjimo būdus.

Kiek daug kartų man teko tai stebėti ir kiek kartų pati taip dariau praeityje: kai nusprendi, kad jau dabar tai tikrai lieknėsi ir griežtai kiekybiškai ir/arba kokybiškai apriboji savo valgiaraštį. Kitaip tariant arba per stipriai sumažini maisto kiekius arba / ir visiškai atsisakai tam tikrų, dažniausiai mėgstamų produktų. Dažnai tokiais atvejais palaiko tik mintis, kad dar šiek tiek pakentėsiu, juk Marytės gimtadienis tik už dviejų savaičių. Arba: jau nedaug liko, vos pora kilogramų. Tačiau kas toliau? Marytės gimtadieniui atėjus, įsispraudus į „tą“ suknelę, dažniausiai šluojam maistą nuo stalų kaip ištrūkusios iš koncentracijos stovyklos. Lygiai taip pat ir numetus tuos porą paskutinių kilogramų – pripuolusios prie griežtai drausto maisto, elgiamės kaip nutrūkusios nuo grandinės. Svarbu prisiminti šią tiesą: kuo griežtesni draudimai, tuo stipresni nutrūkimai. Viso to pasekmės aiškios ir, ko gero, Tau gerai pažįstamos: ataugantis svoris, eilinis nusivylimas savimi ir baimė, kad jau turbūt niekada nepavyks sulieknėti visam laikui.

Teisingas sprendimas:

Jokių griežtų apribojimų ir jau tikrai jokių dietų! Pamiršk norą žūtbūt sulieknėti ir dar kartą sau primink visas priežastis, kurias susirašysi, kodėl Tau labai svarbu gyventi sveikai, judėti ir maitintis saikingai. Ir tuomet pagalvok kaip realistiškai, per daug savęs nespausdama, gali sau padėti to siekti. Šiame straipsnyje rasi mitybos principus, kuriais vadovaujuosi aš. Galbūt patarimai pasirodys ir Tau priimtini. Jų laikydamasi tikrai nesijausi save spraudžianti į griežtus rėmus ir gana lengvai tokios mitybos galėsi laikytis visą likusį gyvenimą. O tai ir yra svarbiausia. Nes kai keitiesi laikinai, tai ir rezultatai būna laikinis. Nuspręsk tai daryti visam likusiam gyvenimui.

Klaida Nr. 3Nerealistiški reikalavimai savo kūnui.

Tai viena iš priežasčių kodėl vis jaučiamės nepatenkintos savimi ir savo svoriu. Ne kartą esu stebėjusi, kaip vidutinio sudėjimo merginos, desperatiškai bando įlįsti į XS dydžio drabužius. Kadangi jų sudėjimas nėra smulkus, kad pasiektų šį nerealų tikslą, jos turi nuolat save kankinti, kęsti alkį, jausti nuolatinę įtampą. Jei esi vidutinio sudėjimo, niekada nebūsi liesa be milžiniškų valios pastangų. Ir pati žalioj jaunystėj norėjau būti liesa kaip manekenė. Ačiū Dievui bėgantys metai priduoda išminties ir jau seniai neturiu tikslo būti į ką nors panaši. Tiesa, kelti nerealius lūkesčius savo kūnui yra būdinga ne tik jaunoms mergaitėms, bet ir kai kurioms subrendusioms moterims. Tai jas tik stumia į desperaciją ir į beprasmį nuolatinį siekimą to, kas nepasiekiama.

Teisingas sprendimas:

Keltis lieknėjimo tikslus atsižvelgiant į savo amžių ir kūno sudėjimą. Jau seniai laikas sau pripažinti, kad nebūsi liesa ilgakojė, jei Dievas davė kriaušės tipo figūrą. Tačiau Tavo kriaušės ar kito tipo figūra gali atrodyti nuostabiai, jei reguliariai judėsi, saikingai, maitinsiesi ir savo apranga pabrėži gražiausias savo kūno vietas. Tu gali būti tvirta, o ne išglebusi kriaušė 🙂
O dar geriau – mesk lauk svarstykles ir tiesiog rūpinkis savo kūnu. Apie tai, kad rūpinimasis savimi yra tiesiausias kelias į sulieknėjimą ir puikią savijautą šiemet jau rašiau. Apie tai gali pasiskaityti čia.
Man patiko vienoje knygoje perskaityta mintis apie tai, koks svoris yra tinkamiausias. Tai toks svoris, kurį Tu pasieki pagarbiai elgdamasis su savo kūnu. Geriau ir nepasakysi. Ir tokį svorį Tavo kūnas tikrai pasieks, jei tik nustosi jį spausti, tai marinti badu, tai vėl prikimšti nenormaliai dideliais kiekiais maisto, tai sportuoti iki nukritimo, tai visai nejudėti. Tavo kūnas nuostabus, gamtos duotas instrumentas gyventi pilnaverčiam laimingam gyvenimui. Elkis su juo tinkamai ir pagarbiai, nes tai, mieloji, vieninteliai Tavo namai kol esi šioje Žemėje.

Tai tiek šiam kartui. Mes, žinoma, galėtume apžvelgti ir daug kitokių dalykų, kurie Tau padėtų sulieknėti ir puikiai jaustis, tačiau šie trys – jau puiki pradžia. Dar kartą juos prisiminkime:

1. Atrask Tau svarbias, su lieknėjimu nesusijusias priežastis sveikai gyventi, saikingai maitintis ir reguliariai judėti.
2. Įvesk tokius mitybos ir gyvenimo būdo pokyčius, kurių bus lengva laikytis visą likusį gyvenimą.
3. Nekelk savo kūnui nerealistiškų lūkesčių ir elkis su juo pagarbiai bei su meile.

Labai tikiuosi, kad straipsnis Tau buvo naudingas. Jei taip, būčiau dėkinga jei pasidalintum bent su viena savo drauge. Kitą trečiadienį Tavęs lauks nauji lieknėjimo ir geros savijautos patarimai, tad būtinai registruokis naujienoms.

O kol kas sėkmės ir iki kito karto!

Su meile,
Ieva

—————————————————————————————————————————-

Nuolat prisivalgai vakarais? Spausk čia, registruokis nemokamai video peržiūrai ir sužinok kaip tai įveikti. 

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *