fbpx
 

Ką daryti kai gyvenimo staigmenos nustumia nuo lieknėjimo kelio

7 birželio, 2017by Ieva0

Kažkada teko žiūrėti video įrašą, kur mano mėgstamiausias asmeninio tobulėjimo mokytojas Tony Robbins kreipiasi į savo auditoriją: „pakelkite rankas tie, kurie mėgstate staigmenas!“ Didžioji dauguma dalyvavusių pakelia rankas. Tuomet galingo stoto Tony užriaumoja: „melas! Jums patinka tik malonios staigmenos. Staigmenas, kurios jums nepatinka, jūs vadinate problemomis.“

Nors žodį „problema“ jau kuris laikas keičiu „situacija”, “galimybe” ar “pamoka”, kai jos netikėtai nutinka, šiek tiek užtrunka, kad situaciją „suvirškinčiau“ ir tada jau greitai spręsčiau kaip joje elgtis.

Jei buvai prisijungusi prie mano vakar turėjusio įvykti vebinaro „Pirmieji žingsniai emociniam valgymui ir persivalgymams įveikti“, žinai, kad vakar diena man buvo vienas didelis nuotykis. Pirmiausiai „užlūžo“ mano internetinis puslapis ir dėl to norinčios dalyvauti vebinare negalėjo į jį užsiregistruoti. Ir galiausiai, kai aš jau visa pasiruošus bendrauti su laukiančiomis moterimis sėdėjau priešais kompiuterio ekraną, vebinaro nepavyko paleisti. Tiesiog, kažkaip, kažkodėl. Žinoma netryškau dėl to džiaugsmu, adrenalino lygis buvo gana aukštas, jaučiausiai nepatogiai prieš visas laukiančias moteris, tačiau, giliai įkvėpusi ir iškvėpusi supratau, kad nieko aš čia nepakeisiu. Situacija yra tokia kokia yra ir nervindamasi aš jos tikrai nepagerinsiu. Teko perkelti vebinaro laiką į šiandien vakarą, atsiprašyti visų laukusių ir pasižiūrėti ką galiu padaryti, kad šį vakarą viskas eitųsi sklandžiai.

O kaip gyvenimo staigmenos įtakoja Tavo lieknėjimo planus? Tarkime, kad nusprendei tris kartus per savaitę sportuoti, laikytis tam tikro mitybos grafiko ir iš vakaro susiruošti pietus į darbą. Tačiau, netikėtai į svečius pakvietė draugė ir vietoj suplanuotos sveikos vakarienės patekai į šašlykų balių, o gal susirgo vaikas ir dėl to negali nuvažiuoti į suplanuotas treniruotes ar nutiko kažkas visiškai netikėto ir dėl to neturėjau jokių galimybių laikytis nei vieno iš savo numatyto lieknėjimo plano punktų.

Jei elgiesi taip, kaip aš praeityje, greičiausiai į viską spjauni, prisikemši nesveikiausio maisto ir net nesvarstai apie sportą. Tačiau pradėjusi keistis, aš jau elgiausi kitaip. Galiausiai suvokiau, kad gyvename realiame pasaulyje, kuris pilnas netikėtumų ir tai, kad kažką suplanavai, visai nereiškia, jog taip ir bus. Didžiausia daugumos lieknėjančių problema: „viskas arba nieko” mąstymas. Kitaip tariant, jei jau negaliu idealiai, tai nedarysiu visiškai. Aš noriu Tave pakviesti atsisakyti šio požiūrio. Vietoj jo, kviečiu praktikuoti naują: „Darau geriausia ką galiu, su tuo ką turiu, ten, kur esu“. Kai pradėjau jį praktikuoti, negalėdama važiuoti į sporto klubą, bent išeidavau sparčiai pavaikščioti. Jei negalėdavau net to, tiesiog bent kažkiek pasportuodavau namie. Jei dėl aplinkybių negalėdavau laikytis numatyto mitybos plano, jį tiesiog pakoreguodavau ir esamoj situacijoj, išsirinkdavau mažiausią blogybę.

Viskas arba nieko” mąstymas, Tave spaudžia į kampą, kelia įtampą ir tikrai nepadeda lieknėti. Jei turi šeimą, beveik neturi šansų, kad viskas bus taip, kaip suplanavai. Todėl verčiau džiaukis ja, mėgaukis gyvenimu ir įvaldyk lankstesnį požiūrį!

O aš skubu pasiimti Izabelę iš mokyklos ir, sukryžiavusi viską, ką galiu, ruoštis vebinarui. Tikiuosi, kad šįvakar viskas praeis sklandžiai. Jei dar nesi užsiregistravusi, o jauti, kad tema aktuali, skubėk tai padaryti. Vebinaras įvyks 20val. Lietuvos laiku ir jo metu sužinosi:

*** Kokią klaidą privalai nustoti kartoti jau dabar, jei nori įveikti persivalgymus ir sulieknėti visam laikui.

*** Kokį patį pirmą žingsnį reikia žengti, kad ištrūkti iš persivalgymų ir kilogramų nelaisvės

*** Ką konkrečiai daryti, kad atsispirti, rodos, visą Tave apimančiam norui prisivalgyti

Išklausiusi vebinarą, iš karto po jo galėsiu žengti konkrečius žingsnius, kad išsilaisvinti iš emocinio valgymo ir persivalgymų.

Kitas panašus vebinaras vyks jau tik rudenį, tad skubėk registruotis. Tai padaryti gali čia

Jei dalyvausi, sakau „iki vakaro!”, jei tema ne aktuali – “iki kito trečiadienio!“

Su meile,
Ieva ♥

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *