fbpx
 

Motyvacija, kuri tikrai veikia

7 vasario, 2018by Ieva0

Aną savaitę viena iš programos „Liekna ir Laisva Aš“ dalyvių paklausė: kaip pasikelti motyvaciją? Pamaniau, kad toks klausimas kyla daugeliui norinčių sulieknėti moterų, todėl ne tik atsakiau klaususiai moteriai, bet ir sumaniau apie tai pakalbėti gyvai uždaroje Facebook’o grupėje, prie kurios beje ir Tu gali prisijungti, jei dar to nepadarei. Moterų atsiliepimai buvo patys teigiamiausi. Daugelis sakė, kad tik dabar suprato kas yra tikroji motyvacija ir bene pirmą kartą gyvenime jaučiasi tikrai motyvuotos siekti savo geros savijautos ir lieknėjimo tikslų.
Supratau, kad tema tikrai aktuali, tad kaip tik apie tai ir bus šis naujas blog’o įrašas.

shadow-ornament

Visų pirma, kalbėdamos apie motyvaciją, privalome kalbėti apie tikslą, dėl kurio norime jaustis motyvuotos, kaip mes tikslą formuluojame ir ką jis mums reiškia. Daugelis žmonių keldami tikslus, daro vieną didelę klaidą: jie juos keliasi vadovaudamiesi galva, o ne širdimi. Tikslai, kurie nepaliečia širdies, mūsų nemotyvuoja arba tai daro labai trumpai. Tačiau apie tai šiek tiek vėliau.

Prieš paliesdama tikslų iš širdies temą, norėčiau pakalbėti apie tiesiausią kelią greitai pasikelti motyvaciją. Tai yra parodymas sau kokią kainą mokėsim, jei ir toliau nieko nekeisim, liksim esamoj situacijoj ir nesieksim savo tikslo.

Tą kainą labai svarbu įvardinti keliais aspektais:

- Kokią emocinę kainą mokėsiu. Kitaip tariant kaip jausiuosi jei ir toliau nieko nedarysiu ar pradėjusi daryti, viską mesiu?

- Kokią dvasinę kainą mokėsiu? Ką man tai kainuos dvasiškai?

- Ką man tai kainuos fiziškai? Kaip tai neigiamai paveiks mano fizinį kūną?

Labai svarbu viską surašyti, kad aiškiai matyti kainą, kurią mokėjom, mokam ir toliau mokėsim jei ir toliau nieko nekeisim. Jei yra galimybė, siūlau atlikti pratimą su partneriu, kad vienas kito klaustumėte: ką tau kainavo praeityje tai, kad pvz. gyvenai su antsvoriu, sau nepatikdama ir nekęsdama savo kūno? Ir būtinai palieskite visus aukščiau išvardintus aspektus: ką tau tai kainavo emociškai? Ką tau tai kainavo dvasiškai? Ką tau tai kainavo fiziškai? Tuomet keliaukite prie dabarties: ką tau tai kainuoja dabar visais išvardintais aspektais ir, galiausiai, kokią kainą teks mokėti po metų, dvejų, penkerių ar dešimties jei ir toliau nieko nekeisi.

Priežastis, dėl kurios rekomenduoju šį pratimą atlikti su partneriu yra ta, kad likusios vienos pačios su savimi, mes galime būti labiau linkusios vengti jo, nes pratimo atlikimas kartais gali būti tikrai nemalonus ar net skaudus procesas. Tačiau norint iš visos širdies ir atkakliai siekti savo tikslo, yra labai svarbu pamatyti kokią kainą mokėjom, mokam ir mokėsim ateityje jei ir toliau nieko nekeisim. Šis pratimas dažnai suveikia, kaip šaltas dušas. Bent jau mano pačios patirtis būtent tokia. Kai aiškiai sau įvardijau kokią didelę kainą moku nuolat prisivalgydama ir būdama nepatenkinta savimi ir savo kūnu, nenorėjau permainų atidėlioti nei minutei. Tačiau, kad taip nutiktų, privalėjau viską surašyti juodu ant balto, nes būtent tai atvėrė akis. Tol kol priežastys yra tik galvoje, jų nei matom, nei jaučiam, todėl jos neturi motyvuojančios galios.

Pamačius kokią kainą mokėsime nesiekdamos savo tikslų, keliaujame prie pagrindinio punkto, kuriame aprašysime, ką mums tikslas iš tiesų reiškia.

Šioje vietoje grįžtu prie minties, kad norėdamos, jog tikslas mus motyvuotų, privalome jį keltis vadovaudamosis ne protu, o širdimi. Tikslas, kuris nepaliečia mūsų širdies, mūsų nemotyvuos arba ta motyvacija truks labai trumpą laiką. Jeigu norime, kad tikslas mus motyvuotų, stumtų į priekį ir nekiltų net minties pasiduoti, jis privalo pasiekti mūsų širdis. Galėtų kilti klausimas: kaip gali noras sulieknėti paliesti širdį? Aš tiesiog noriu numesti prakeiktus dešimt kilogramų! Puiku turėti aiškiai įvardintą tikslą, tačiau, kad jis mus tikrai motyvuotų, privalome nuo jo, kaip nuo svogūno lupti po vieną sluoksnį lukšto, kol prisikasime iki priežasties, kuri mus tikrai motyvuoja. Tai padaryti galime nuolat sau užduodami klausimą: ir ką man tai reikš?

Kad būtų aiškiau, pateikiu pavyzdį

Logiškas, proto padiktuotas tikslas: noriu numesti 10kg.
Įvardijusi jį iš karto savęs klausiu: ką man reiškia šitas tikslas?
Atsakymas: galėsiu rengtis kokiais tik noriu drabužiais.
Puiku, bet širdies tikrai nepaliečia.
Klausiam toliau: ką dar?
Atsakau: galėsiu gerai jaustis savo kūne.
Sakyčiau daug labiau emociškai paliečianti priežastis, bet einam dar giliau.
Klausiu toliau: ką man reikš gerai jaustis savo kūne?
Atsakau: galėsiu būti judri, jaučiu, kad būsiu aktyvesnė visomis prasmėmis.
Klausiu toliau: ką man reiškia būti judriai ir būti aktyvesnei visomis prasmėmis?
Atsakau: pagaliau galėsiu visa širdimi gyventi (Dievo) man skirtą gyvenimą.

Šiuo atveju manau, kad besluoksniuodami „svogūną“ pasiekėme pačią esmę. Tai tikrai paliečia pačią širdį. Bent jau man, nes man labai svarbu visa širdimi gyventi man skirtą gyvenimą, gyventi dabar, gyventi gerai jaučiantis tie dvasiškai, tiek fiziškai. O pradėjome nuo to, kad paprasčiausiai norėjome numesti 10 kg. Kaip manai, kuri motyvacija mus veiksmingesnė? Aš net neabejoju, jog ta, kuri kyla iš pačios širdies ir sutampa su mūsų pagrindinėmis vertybėmis.
Tuomet dar galime savęs dar paklausti: o kaip tada jausiuosi, kai visa širdimi gyvensiu man (Dievo) skirtą gyvenimą?
Įvardinti siekiamus jausmus yra labai svarbu, nes vienintelė priežastis, dėl kurios apskritai siekiame bet kokio tikslo yra tai, kaip jį pasiekusios tikimės jaustis.
Atsakau: manau, kad gyvendama (Dievo) man skirtą gyvenimą jausiuosi lengva, švytinti, laiminga.
Tai štai ko aš iš tikrųjų noriu: jaustis lengva, švytinti, laiminga!
Manau, kad būtent taip ir turėtų skambėti tikslas: ne „noriu numesti 10 kg, o
“Aš noriu daugiau lengvumo, švytėjimo ir laimės jausmo ir visa širdimi gyventi man skirtą gyvenimą“.
Tuomet tereikia šį tikslą nuolat sau priminti ir kasdien stengtis išgyventi lengvumo, švytėjimo ir laimės jausmus. Gali kilti klausimas: o kaip gi mano tikslas  numesti 10 kg? Kaip aš jį pasieksiu?
Atsakau: aš nesu mačiusi nei vienos švytinčios, jaučiančios vidinį lengvumą ir laimingos moters, kuri sėdėtų vienumoje ar valgytų 5 plytą šokolado. Man atrodo, kad tai nelabai įmanoma.

shadow-ornament

Tai toks mano kitoks požiūris į tikslus ir motyvaciją. Man asmeniškai neveikė tas griežtas 10 kg per 10 savaičių variantas. Tai VISADA duodavo tik priešingą rezultatą. Vos tik į tikslus pradėjau žiūrėti kitu kampu, staiga viskas tapo gerokai lengviau.

Tiesa, aukščiau pateiktas pratimas - tik pavyzdys. Tavo tiek tikslas, tiek atsakymai greičiausiai bus visai kitokie. Tačiau svarbiausia, kad jie paliestų Tavo širdį, neleistų užgesti troškimo ugniai ir padėtų Tau judėti į priekį link Tavojo tikslo.

Komentaruose būtinai pasidalink savo įspūdžiai ir nuomone šia tema. Ji nebūtinai turi sutapti su manąja.

Jei straipsnis Tau pasirodė naudingas, būčiau labai dėkinga jei juo pasidalintum bent su viena savo drauge, kuriai taip pat reikia šios informacijos.

Jei nori peržiūrėti mano pradžioje minėtą video šia tema, prisijunk prie uždaros grupės čia
Transliacija vyko vasario 1d.

Šiam kartui tiek. Iki kitos savaitės, mieloji!

Su meile,
Ieva ♥

 

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *