fbpx
 

Kaip savo širdies klausymas gali nuvesti link sulieknėjimo

28 vasario, 2018by Ieva0

Man šie metai yra kitokie. Kai pagalvoji visi metai yra skirtingi, tačiau šie man ypatingai kitokie, nes šiais metais daviau sau pažadą, kuris, jaučiu, transformuos daug daugiau nei vienerius metus.

Metų pradžioje, vietoj įprastų norų ir tikslų sąrašo, pamaniau, kad labiausiai norėčiau vieno: gyventi kiek įmanoma labiau klausydama savo širdies. Man laba patinka angliškas išsireiškimas „follow your excitement”. Tai reiškia, kad jei jaučiu kažkam įkvėpimą, teigiamą stiprią emociją, ten ir judu. Priimdama bet kokius sprendimus stengiuosi labai atidžiai įsiklausyti ką sako mano kūnas: ar galvojant apie tai jaučiu krūtinėje sunkumą ar, atvirkščiai jaučiu, kad mane traukia, nors gal bijau ar abejoju, bet noriu to dalyko. Nors savo intuicija pasitikiu jau seniai, šiemet tai įgavo tikrą pagreitį ir jau dabar matau kaip tai teigiamai veikia mano gyvenimą.

Kaip savo širdies klausymas gali Tau padėti lieknėti?

Daug labiau nei įsivaizduoji!
Pavyzdžiui bendrauju su kliente ir pasiūlau sprendimą jos iškilusiai problemai. Kadangi į lieknėjimą ir valgymo įpročių keitimą žiūriu holistiškai, dažnai tai nėra taip paprasta, kaip patarti tiesiog sumažinti porcijas ar panašiai. Dirbdamos kartu liečiame ne tik kūniškus reikalus (ką valgyti ir kaip sportuoti), bet ir dvasinius, emocinius. Taigi pasiūlau moteriai sprendimą ir iš karto klausiu: koks jausmas galvojant apie šį sprendimo būdą? Jaučiate, kad jis Jums tinka ir kad įgyvendinsite tai praktikoje ar atvirkščiai – kyla pasipriešinimas? Jau vien remdamasi asmenine patirtimi žinau, kad jei žadu padaryti kažką, kam jaučiu didesnį ar mažesnį vidinį pasipriešinimą, nieko iš to nebus. Arba visai to nedarysiu, arba pradėjusi ilgai netęsiu. Ir vienu ir kitu atveju pasekmės bus panašios: nusivylimas savimi, kaltės jausmas, saviplaka. Todėl jei klientė pasako, kad jaučia, jog tai netinkamas jai kelias, ieškom kito tol, kol ji pajunta, kad taip, šitas man tinka, manau, kad galiu tai įgyvendinti.

Pateiksiu keletą pavyzdžių kaip Tu gali klausyti savo širdies ir taip sau padėti siekti lieknėjimo tikslų:

– Draugė pasiūlo tam tikrą lieknėjimo būdą. Išsiaiškini visas detales ir, nors matai akivaizdžius draugės išvaizdos pokyčius, jauti, kad visai nenori šiuo keliu eiti. Daugiau apie tai net nemąstyk. Šis jausmas yra pats aiškiausias ženklas, kad nieko iš to nebus. Verčiau toliau ieškok tokio lieknėjimo būdo, kuris nekeltų vidinio pasipriešinimo.

– Pažadi sau nevalgyti po 18 val. ir 6 kartus per savaitę sportuoti. Vien apie tai pagalvojus vidus šiaušiasi? Pamiršk tai. Ignoruok sulieknėjusių draugių istorijas, kur jos pasakoja, kad būtent tai joms padėjo pasiekti savo tikslą. Pasidžiauk už jas ir turėk sąmoningumo suvokti, kad nors tai tiko joms, tai netinka Tau.

– Dalyvauji lieknėjimo grupėje, kur narės dalijasi įvairiais patarimais, kartu dalyvauja iššūkiuose ir t.t. Jautiesi ten svetima? Tai pats geriausias rodiklis, kad ta aplinka ne Tau. Ieškok kitos, kur pajusi, jog esi ten, kur Tau ir reikėtų būti. Tai suprasi tiesiog jausdamasi toje aplinkoje gerai, jaukiai, patogiai.

Suprantu, kad gali kilti prieštaravimas: taip neva klausydama savo širdies galiu visai nusitinginiauti ir sustorėti. Klausydama savo širdies aš prisivalgau vakarais, renkuosi pagulėti ant sofos vietoj sporto ir t. t. Tik sukaupusi valią pasiekiu rezultatų.

Bet ar tikrai? Atleisk jei būsiu tiesmuka, tačiau jei skaitai šį straipsnį, greičiausiai nesi visiškai patenkinta savo rezultatais, o tai reiškia, kad kažką darai ne taip.
Aš jokiais būdais nesakau, kad turi tinginiauti ir kimšti viską iš eilės. Tai nėra klausymas savo širdies, o kenkimas sau. Kaip tai atskirti? Kai po atlikto veiksmo jauti tuštumą, kaltę, nusivylimą ar kitas neigiamas emocijas. Juk būtent taip jautiesi eilinį kartą besaikiškai prisivalgiusi tiesa?

Jei Tu tikrai trokšti permainų, aš Tave sveikinu, tik kviečiu renkantis kelius tikslui pasiekti, vadovautis ne tik galva, bet ir širdimi.

Štai dar vienas visai šviežias pavyzdys jau iš kitos srities, tačiau aiškiai parodantis, kaip lengva užstrigti darant dalykus per prievartą. Aš jau seniai sau žadu, kad šalia darbo su savo lietuvėmis klientėmis pradėsiu dirbti ir su anglakalbėmis. Tai reiškia, kad noriu lygiai taip pat sukurti anglišką Facebook’o, internetinius puslapius, reguliariai rašyti blog’ą ir t.t. Kadangi visko tikrai daug, rugsėjo pradžioje nusprendžiau pradėti nuo FB puslapio. Labai panašiu metu man kilo mintis sukurti ir nemokamą uždarą lietuvišką FB grupęPo kurio laiko pasijutau užstrigus ir nedariau nieko. Žinoma pykau ant savęs, nesupratau kodėl nenoriu nieko daryti, nervinausi, kad nesilaikau sau duotų įsipareigojimų ir t.t. Gerai, kad turima patirtis padėjo greitai susivokti kas čia įvyko. Man tiesiog visko pasirodė per daug. Tai ką pasirinkti? Ir vėl klausiau širdies: pasirinkau ir toliau koncentruotis į darbą su lietuvėmis. Žinoma kilo mintis: bet juk aš pagaliau pradėjau kažką daryti angliškai, kaip aš dabar nesilaikysiu sau duoto pažado?! Tačiau supratau, kad jei tik tai mane stabdo, tikrai dėl to neverta jaustis blogai. Vos tik priėmiau sprendimą kuriam laikui susikoncentruoti vien tik į darbą su lietuviškai kalbančiomis moterimis, pajutau palengvėjimą ir tą pačią dieną baigėsi visi atidėliojimai. Jei būčiau save spaudusi ir vertusi, ko gero jausčiausi tik dar blogiau ir tai tikrai nepadėtų gerai ir nuoširdžiai dirbti savo darbo. Ar tai reiškia, kad aš daugiau nesiimsiu savo angliško projekto? Tikrai ne. Bet aš palauksiu, kada pajusiu, jog mane vėl traukia tai daryti. Šiuo metu veiklos turiu per akis:

– Darbas su asmeninių konsultacijų klientėmis
Facebook’o puslapis 
– Uždara nemokama FB grupė
– Uždara mokama programos „Liekna ir Laisva Aš“ grupė
– Šis blog’as

Į visas grupes stengiuosi kasdien užsukti ir kurti kokybišką turinį. Tai mane daro laimingą ir tai yra geriausias įrodymas, kad einu teisingu keliu.

Ir paskutinis pavyzdys:

Jau labai greitai – kovo 5 d.  prasidės nauja programos „Liekna ir Laisva Aš“ grupė. Prieš porą dienų sulaukiau vienos norinčios prisijungti moters laiško. Ji turėjo keletą klausimų ir taip pat pasidalino savo abejonėmis. Atsakiusi į klausimus pasakiau, jog iš to, ką ji papasakojo apie save, jaučiu, kad programa jai tikrai būtų naudinga, tačiau jokiais būdais nenoriu įkalbinėti ir, kad gerbsiu bet kokį jos sprendimą. Moteris apsisprendė prisijungti prie grupės. Tai padariusi man parašė, kad jaučia palengvėjimą. Palengvėjimas priėmus sprendimą yra dar vienas ženklas, kurį mums siunčia mūsų intuicija ir jis reiškia – sprendimas teisingas. Tai sakau nei kiek neveidmainiaudama. Pati asmeniškai vadovaujuosi šia tiesa ir dar nei karto neteko nusivilti.

Jeigu ir Tau šios mintys atrodo artimos ir norėtum prisijungti prie naujos grupės, mielai kviečiu tai padaryti. Laiko registracijai lieka visai nedaug. Registruotis gali čia.

Šiam kartui tiek. Linkiu atrasti proto, širdies ir bendrai vidinę harmoniją. Iki kitos savaitės!

Su meile,
Ieva ♥

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *