fbpx
 

Apelsinų ir migdolų pyragas. Be cukraus ir miltų

21 kovo, 2018by Ieva0

Paskutiniu metu retai bandau naujų patiekalų receptus, tad atradusi kažką, mano nuomone įdomesnio, mielai tam skiriu atskirą blogo įrašą.

Man vienas mėgstamiausių laiko praleidimo būdų – bendravimas su draugėmis. Nelabai dažnas malonumas, gal dėl to, toks saldus 🙂 Kaip tik tokį pasibuvimą su merginomis susiorganizavome praėjusį penktadienį. Nusprendėme, kad darysime sveiko maisto vakarėlį ir kiekviena ką nors atsiveš. Aš pasisiūliau pasirūpinti desertu. Atėjus ketvirtadieniui supratau, kad jei nieko neruošiu šiandien, daugiau nebebus kada ir, kadangi mėgstu laikytis duoto žodžio, nors ir limpančiomis iš nuovargio akimis, 22:30 val. buvau iškepusi apelsinais ir migdolais kvepiantį skanumyną.

Tiesa tuomet dar nežinojau ar jis jau bus toks skanus – dar viena priežastis kodėl kepiau iš vakaro. Norėjau turėti galimybę atvėsusį paragauti, kad kepiniui nepavykus, dar turėčiau laiko taisyti padėtį.

Turiu pasakyti, kad to neprireikė. Desertą įvertino tiek šeima, tiek draugės, tiek, nesikuklindama pasakysiu, aš pati 🙂

Originalus receptas buvo su cukrumi. Aš jį keičiau medumi. Tad gavosi ir skanus, ir sveikas, ir sotus desertas, o gal net savaitgalio pusryčiai vietoj pabodusių blynų.

Pyragui reikės:

– 2 didelių arba 3 mažesnių apelsinų
– 6 kiaušinių
– 250g maltų migdolų
– 4 kupinų šaukštų medaus
– 1a.š. kepimo miltelių
– 1 citrinos sulčių

Gaminimo eiga:

1. Gerai nuplautus neluptus apelsinus įdedame į nedidelį puodą, iki pusės užpilame vandeniu ir verdame ant mažos ugnies apie pusantros valandos

2. Išvirtus apelsinus supjaustome skiltelėmis, išimame sėklas, jei jų yra, ir sutriname iki tyrelės.

3. Imame 3 kupinus šaukštus medaus ir jei jis neskystas, pašildome, kad suskystėtų. Medų pilame šalia sutrintų apelsinų ir dar kartą pertriname. Tik tiek, kad medus su apelsinais gerai susimaišytų.

4. Mušame kiaušinius į dubenį ir gerai išplakame mikseriu tol, kol jie pabąla.

5. Išplaktus kiaušinius sumaišome su apelsinų ir medaus mase.

6. Migdolų miltus sumaišome su kepimo miltelias ir suberiame į dubenį su kiaušinių ir apelsinų mase, gerai išsukame. Jei masė atrodo per skysta, galima šiek tiek pridėti migdolų miltų. Neturėtų reikėti daugiau nei 50g.

7. Masę krečiame į sviestu išteptą ar silikoninį kepimui skirtą indą ir šauname į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę. Kepame 45 minutes.

8. Pyragui baigiant kepti pasiruošiame glajų: išspaudžiame citrinos sultis ir jas sumaišome su likusiu šaukštu pašildyto medaus. Supilame ant dar šilto pyrago. Glajus į pyragą susigers ir suteiks jam gaivaus rūgštumo.

Tikiuosi, kad pyragas patiks ir jums. Jei gaminsite, labai lauksiu įspūdžių.

Skanaus!  

Šiam kartui tiek. Iki kitos savaitės!

Su meile,
Ieva ♥

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *