fbpx
 

Tinkami rytiniai ritualai – tai mažiau noro kimšti ir lieknesnė figūra

25 liepos, 2018by Ieva0

 

Visai ką tik baigėsi trijų savaičių internetinis kursas „Mano kūnas – mano geriausias draugas“ ir jo metu aš tik dar tvirčiau įtikėjau, jog norint ne tik numesti svorio, bet į išlaikyti lengvai ir su džiaugsmu, bene svarbiausia dalykas yra vidinė taika, draugiškas, pozityvus santykis su savimi ir savo kūnu. Tai taip svarbu, kad aš net nežinau kaip tą svarbumą žodžiais perteikti.

Tris savaites programos dalyvės atlikinėjo įvairias užduotis bei kasdienes praktikas. Mano širdis dainuoja skaitant jų atsiliepimus apie tai, kokią įtaką tai turėjo tam, kaip jos jaučiasi būdamos savimi ir gyvendamos savo kūnuose. Patikėk, ta savijauta ne visada priklauso nuo to, kaip atrodai ir kiek sveri. Grupėje yra ir labai lieknų moterų.

Svarbiausias dalykas, kurį vienos kitoms pažadėjo dalyvės – tai ir pasibaigus programai neapleisti kasdienių praktikų. Juk meilės sau daigelis dar toks gležnas, kad tiesiog būtina jį dėmesingai prižiūrėti, auginti, stiprinti.

Atsisveikindama su programos narėmis, joms padovanojau rytinę meilės savo kūnui meditaciją, kuria panorau pasidalinti ir su Tavimi. Negi dabar laikysi užspaudus tokį gerą dalyką 🙂 Nuorodą į meditaciją, rasi teksto pabaigoje.

Rytinis nusiteikimas yra be galo svarbus, kad ir kokių tikslų siektum. Pats pirmas darbas, kurį turėtum atlikti kiekvieną mielą rytą, tai paskirti bent keletą minučių sau. Aš tikrai nuoširdžiai nemanau, kad man būtų pavykę įveikti persivalgymo priklausomybę, jei nebūčiau paskyrusi laiko kasrytiniam ramiam pasibuvimui su savimi, savo mintimis, nusiteikimui prieš būsimą dieną.

Destruktyvus valgymas tėra atspindys vidinės destrukcijos. Tikrai labai sunku valgyti ramiai, kai viduje neramu ir atvirkščiai – jaučiant vidinę ramybę, paskyrus laiko minčių „sudėliojimui“, tai atsispindės visuose mūsų veiksmuose. Valgyme taip pat.

Kaip turėtų atrodyti tas rytinis laikas sau?

Variantų yra daugybė. Pasidalinsiu tuo, ką praktikavau ir tebepraktikuoju pati. Stengiuosi pabusti pati pirma, kad niekieno netrukdoma galėčiau paskirti keletą minučių sau. Dar prieš atmerkdama akis padėkodavau už tai, kad pabudau (ar kada susimąstei, kad daugybė žmonių kasdien praranda tokią galimybę?), kad vėl turiu prieš save naują dieną daryti geriausiam, ką galiu atsižvelgiant į būsimas aplinkybes.
Labai svarbi kasrytinio ritualo dalis –  gero santykio su savo kūnu stiprinimas ir dienoraščio rašymas.
Labai naudinga ant popieriaus išlieti savo jausmus ir mintis dar iki tol, kol iš įvairių šaltinių užklups kasdieninė informacijos gausa.
Geram santykiui su savo kūnui stiprinti tinka dėkojimas už jį, šviesios energijos jautimas savo kūne, meditacija. Tikiuosi, kad Tau patiks klausytis mano įrašytos.

Rytinis ritualas gali trukti nuo kelių iki keliolikos minučių, jei pabundu gerokai anksčiau, su džiaugsmu jam skiriu ir visą valandą. Tuomet dar kažką ir paskaitau.

Tais retais atvejais kai jį pramiegu, paskiriu sau kelias minutes nuvedus Izabelę į mokyklą ir tik tada kimbu į dienos darbus. Jei dirbčiau ne namuose, tokiais atvejais nuvykusi į darbą bent porą minučių pasėdėčiau atomobilyje ar užsidaryčiau tualete.

Rytiniai ritualai svarbūs ne tik Tavo valgymo įpračiams ir lieknai figūrai, bet ir bendrai Tavo emocinei būsenai. Jei šiuo metu vos atmerkusi akis iš karto pasineri į kasdienių rūpesčių sūkurį, neabejotinai pajusi rytinio ritualo naudą. Tik pažadėk sau, kad tai tęsi bent porą savaičių ir būtinai pasidalink įspūdžiais.

O gal turi savų Tau patinkančių rytinių ritualų? Būtinai pasidalink šia naudinga informacija komentaruose. Ačiū!

Tai tiek, šiam kartui. Šį kartą atsisveikinu ne „iki kitos savaitės“, o “iki rugsėjo“. Rugpjūtį planuoju blog’ą išleisti atostogų. Tikiu, kad grįšiu kupina įkvėpimo ir naujų minčių nekantraudama jais su Tavimi pasidalinti. Jeigu atostogausi ir Tu, linkiu gero poilsio.

Tiesa, atostogaus visą mėnesį tik blog’as. Savo uždaroje FB grupėje dar gerą savaitę būsiu aktyvi. Jeigu dar nesi jos narė, mielai kviečiu jungtis. Tai padaryti gali čia

Žadėta nuoroda į meilės savo kūnui meditaciją čia

Jeigu straipsnis ir meditacija pasirodys verti pasidalijimo su bent viena drauge, būčiau labai dėkinga, jei taip ir padarytum. Nuoširdus ačiū!


Iki, mieloji!
Su meile,
Ieva ♥

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *