fbpx
 

Mano pirmoji aktyvaus gyvenimo būdo įkvėpėja atskleidžia grožio ir puikios savijautos paslaptis

2 balandžio, 2013by Ieva

Esu tikra, kad visos pažįstame moterų, kurios net bėgant metams nesikeičia. Jų veide visada šviečia šypsena, jos trykšte trykšta energija, spinduliuoja grakštumą ir eleganciją. Dažnai jas tik pavydžiai nužiūrime ir bandome atspėti: kokia jų paslaptis? Tiesiai paklausti nedrįstame, tad belieka tik spėlioti.
Turiu jums gerų naujienų! Būtent tokia moteris šį kartą svečiuojasi mano bloge. Ir ji būtinai su jumis pasidalins, kaip išlikti žavioms, lieknoms ir sveikoms. Labai džiaugiuosi galėdama jus su ja supažindinti. Tiesą sakant, kartą ją esu trumpai paminėjusi šiame blogo įraše.

Tai mano nuostabioji fizinio lavinimo mokytoja, sporto ir sveikatingumo klubo “Šaulė“ prezidentė ir trenerė, Tarptautinio Koralinio Klubo (ICC) sveikatos konsultantė Gitana Vitkauskienė. Tai ji buvo pirmoji, kuri padėjo man suprasti, kad sportas gali būti smagus ir malonus užsiėmimas. Žinau, kad ji judėti yra įkvėpusi šimtus moterų ir merginų. Ir sėkmingai tai daro iki šiol. Tikiu, kad jos gera energija pasieks ir jus skaitant šį įkvepiantį ir nuoširdų interviu.
Mielamokytoja, ačiū labai, kad sutikote pabendrauti. Negaliu susilaikyti nepaklaususi: aš palikau mokyklą ir savo gimtąjį Alytų prieš beveik 14 metų. Nė kiek neperdėsiu: Jūs per tą laiką visai nepasikeitėte! Nejaugi Jūsų jaunatviškumas tik aktyvaus gyvenimo būdo rezultatas? Kaip dar rūpinatės savimi?
Aktyvus gyvenimo būdas ir dvasingumas yra pagrindas ir jam pakaitalo nėra. Energijos, noro tobulėti ir skleisti džiausmą nenusipirksi niekur ir už jokius pinigus. To turi norėti ir mokytis. Kaip ir visos moterys, naudojuosi kirpyklų, kosmetologų paslaugomis, patinka gauti komplimentus: “gerai atrodai“.
Ar visą gyvenimą buvote tokia aktyvi ir sportiška? Kaip atsirado noras susieti savo darbą su sportu?
Tėvelis norėjo, kad gročiau akordeonu. Tą dieną, kai nuvedė į muzikos mokyklą, ji nedirbo. Aš buvau tokia laiminga! O į sporto salę verždavausi, nors nerodydavau ypač gero meistriškumo. Labai patiko tai, kad sportas padeda išsaugoti gerą sveikatą, neleidžia užsisėdėti, teikiageras emocijas. Man ypač gerai sekėsi suburti, organizuoti, motyvuoti komandą. Tą darau iki šiol.
Ar pati kada esate patyrusi, ką reiškia turėti antsvorio? O gal visą gyvenimą buvote tokia liekna ir sportiška?
Buvau stambiausia klasėje. Tik nuo penkiolikos metų tai suvokiau ir panorau keistis. Nusprendžiau būti lengva ir gakšti. Tai buvo mano tvirtas pasirinkimas ir apsisiprendimas.
Kokia Jūsų nuomone pati didžiausia sporto nauda be to, kad jis padeda lieknėti?
Sportas teigiamai veikia tiek mūsų fizinę, tiek psichinę sveikatą. Suaktyvėja kraujotaka, geriau valosi, o kartu ir maitinasi ląstelės, ventiliuojasi plaučiai, aktyvėja limfodrenažas, gurkšnojant vandenį vyksta vandens kaita, valosi oda. Judant vyksta viso kūno raumenų ir vidaus organų masažas, stiprėja raumenys ir kaulai, formuojasi taisyklinga laikysena ir kūno kompozicija.
Mėgstama fizinė veikla gamina geros nuotaikos hormoną endorfiną, naikina pyktį, susierzinimą, stresą. Pojūtis, kad tu valdai savo kūną, esi fiziškai stiprus, kelia savivertę ir pasitikėjimą savimi. O aplinkos pakeitimas, bendravimas, naujos pažintys, komplimentai – tai dar vienas laiptelis džiaugsmo link.

Ką patartumėte tam, kuris sako, kad jam nepatinka sportuoti ir negali savęs priversti to daryti?
Judėti yra prigimtinis žmogaus poreikis. Ypač dabar, kai dažnas dirba sėdimą darbą ir vairuoja automobilį, o maisto produktų gausa perteklinė. Jeigu jūsų nemotyvuoja grožis, norėkite būti sveikais! Dėl savęs, dėl savo šeimos, dėl visų jus supančių! Ieškokite jums tinkamos fizinės veiklos pagal pomėgius, sveikatą, užimtumą, finansus. Nelaukite kol bus „vėlu“, pradėkite dabar!
Vienas didžiausių pasiteisinimų, kodėl žmonės vengiafizinės veiklos – laiko trūkumas. Kokį patarimą galėtumėte duoti turintiems tokį pasiteisinimą?
Laiko visada yra, tik reikia sudėlioti prioritetus. Paimkite darbo kalendorių ir sportą planuokite taip pat, kaip darbo ir šeimos reikalus, apsilankymus kirpykloje ar pas stomatologą. Jeigu nemėgstate taikytis prie siūlomo tvarkaraščio ar grupės, rinkitės treniruoklių salę ar bėgiokite tik jums patogiu laiku.
Šiuo metu yra tiek daug įvairių nuomonių apie tai, kiek reikėtų sportuoti, kad sunku atsirinkti, kuria vadovautis.Vieni treneriai pataria į sporto klubą keliauti 6 kartus per savaitę ir ten praleisti minimum valandą. Kiti sako, kad ir trijų kartų užtenka. Treti pataria geriau sportuoti trumpiau, bet intensyviau. Ką patartumėte Jūs? Kiek iš tikrųjų reikia sportuoti žmogui, kuris tiesiog nori geriau jaustisir turėti tvirtą sveiką kūną?
Tai labai individualu ir keičiasi keičiantis žmogui, jį supančioms aplinkybėms ir tikslams. Geriausiai tai jaučia pats žmogus, o treneris turėtų to išklausinėti ir „sudėti taškus ant i“.
Jeigu treniruotė apima aerobinį – raumenų stiprinimo ir tempimo – atsipalaidavimo elemetus, pakanka sportuoti 2 – 3 kartus per savaitę po 45 – 60 min. Kitomis dienomis tai gali būti pasivaikščiojimai, maudynės, namų ruoša ir pan. Palikite laiko poilsiui, bendravimui, savišvietai.
Nuo kuo patartumėte pradėti judėti didelį antsvorį turintiems ar vyresniems žmonėms? Jie dažnai sporto vengia sakydami, kad judėti jiems per sunku.
Pagrindinid principas – pradėti nuo mažiau, nuo rečiau, nuo trumpiau. Tai turėtų būti tarsi savęs stebėjimas, susipažinimas su savimi iš naujo. Niekas nežino kaip į fizinį krūvį reaguos organizmas. Kartais tik pasivaikščiojimą po sporto salę jau galime vadinti pirma treniruote. Jeigu tai sportas salėje, reikėtų rinktis treniruoklius, kalanetiką, pilatesą, jogą. Pats paprasčiausias būdas – išeiti į lauką ir tiesiog eiti. Po kiek laiko galite pradėti kaitalioti ėjimą su lengvu bėgimu. Kiek laiko eiti ar bėgti pasakys pats organizmas. Jis arba jus stabdys (dususliu, galvos svaigimu, šaltu prakaitu) arba skatins dar judėti (užplūdusia energija, lengvumo jausmu, atsiradusia šypsena veide).
Ar savo aktyvumu užkrėtėte ir šeimos narius? Gal visi drauge sportuojate?
Jie užsikrėtę nuo vaikystės ir kiekvienas turi savo mėgstamą sporto šaką. Aš tik poilsiaujant palaikau kompaniją – kartu einame į treniruoklių salę, pasivaikščioti, plaukiojame.
Esate fizinio lavinimo mokytoja, taip pat pati vedate treniruotes savo sporto klube, kasmet organizuojate aerobikos fiestą. Žiūrint į Jūsų visada plačią šypseną, kyla klausimas – iš kur tiek energijos? Juk dar esate ir mama! Atskleiskite geros savijautos paslaptį!
Tai ir genetika, ir žvaigždės, ir pačios pastangos. Tai pozityvumo, dvasingumo, džiaugsmo ir laimės puoselėjimas savyje ir noras tuo pasidalinti su kitais. Tai ir mokslo bei medicininių žinių taikymas.
Ar turit kokių kasdienių grožio ir geros savijautos ritualų, be kurių neįsivaizduojate savo dienos?
Kiekvieną rytą pradėti dėkingumu už tai, ką turi. Savo darbu, bendravimu suteikti džiaugsmo kuo didesniam kiekiui žmonių per dieną.
Jeigu tai treniruotės diena – nepraleisti jos. Du kartus per metus darau 14 dienų sisteminę organizmo valymo programą Colo – Vada.Vieną kartą per mėnesį lankausi SPA komplekse. Etapais naudoju maistinius papildus.
Kokie Jūsų mitybos įpročiai? Kaip atrodo Jūsų tipinis dienos meniu?
Rytais geriu kavą užsikąsdama trapučiu su medumi. Per pietus valgau mėsą ar žuvį su daržovėmis. Vakare gali būti tik vaisius. Tačiau tikrai ne kasdien. Taip mėgstu sriubas, salotas, kruopų košę, virtas daržoves, riešutus ir saldumynus. Džiaugiuosi, kad valgau viską, ko geidžia mano širdis ir esu liekna ir sveika.
Mano kredo: iš kuo mažesnio kiekio kalorijų, kuo daugiau maistinių medžiagų!
Ko norėtumėte palinkėti „Lieknėju Paskutinį Kartą!“ blogo skaitytojoms?
Kasdien dėkokite už tai, ką turite. Raskite gražių dalykų savyje, džiaukitės jais. Pastebėkite gėrį ir 
dalinkitės juo, jis jums grįš su kaupu. Būkite laimingos ir sėkmingos! Būkite gražios ir stiprios!


Dar kartą Jums dėkojuuž paskirtą laiką dalinantis patarimais ir mintimis su „Lieknėju Paskutinį 
Kartą“ blogo skaitytojomis!
Norėdami daugiau sužinoti apie Gitanos Vitkauskienės veiklą, užsukite į šiuos internetinius puslapius: www.gita-club.lt; www.koralinis-vanduo.lietuvoje.info; arba apsilankykite klubo „Šaulė“ Facebook’o puslapyje.
———————————————————————————————————————-
Jeigu šis straipsnis jums patiko, spauskite PATINKA, komentuokite ir dalinkitės nuoroda su draugais.
Jeigu domitės lieknėjimo ir geros savijautos temomis, prisijunkite prie mano grupės Facebook’e ir pirmi sužinokite apie mano naujus blogo įrašus, kitas šviežiausias naujienas, gaukite dar daugiau naudingos informacijos ir sveikų patiekalų idėjų. 

Ieva