fbpx
 

Būti mama gera! Kodėl mamoms nesiseka lieknėti?

3 gegužės, 2013by Ieva

Jeigu manęs kas nors paklaustų, koks geriausias man gyvenime nutikęs dalykas, net nemąstydama atsakyčiau – būti mama. Tačiau jei kas užduotų klausimą, su kokiu didžiausiu iššūkiu man teko susidurti, atsakymas būtų tas pats – su motinyste.
Vaiko atsiradimas apverčia gyvenimą aukštyn kojomis ir kasdien vis ko nors vertingo išmoko. Mane, užkietėjusią planuotoją, išmokė lankstumo ir to, kad reikalai beveik niekad nevyksta pagal planą. Iš pradžių buvo labai sunku persilaužti, tačiau dabar džiaugiuosi, kad gyvenime atsirado daugiau spontaniškumo. Diplomatinius įgūdžius taip pat tenka lavinti kiekvieną mielą dieną ir po kelis kartus. Ypač auginant dvimetę turinčią tvirtą nuomonę apie tai ko nori, kas skanu, kas patinka, o kas ne. Tik mamos supras kiek daug yra penkiolika minučių, per kurias vaikas užsiima vienas ir kiek daug darbų per jas gali nuveikti. Iki vaikui atsirandant tiek laiko prireikdavo prisiruošti nudirbti vieną darbelį:)

O kokios saldžios retos akimirkos susitikus dviese su drauge. Ypač jei ta draugė irgi augina mažą vaiką. Tuomet abi taip gerai suprantame akimirkos saldumą, kai gali ramiai vakarieniauti savo tempu ir plepėti, plepėti apie viską. Aišku ir apie vaikus:)
Kartą taip susitikę su drauge žarstėm viena kitai komplimentus ir pasijuokėm, kad jaučiamės per daug pasipuošę ir per daug prisidažę. Nors kažkada taip atrodėme kiekvieną dieną:)
Atsiradus Izabelei į mūsų gyvenimą sugrįžo ir labai daug smagių dalykų iš mūsų pačių vaikystės. Vėl prisiminiau, kaipsmagu džiaugtis sniegu, kokie nuostabūs mūsų vaikystės animaciniai filmukai ir, kad lietus visai nereiškia blogo oro. Atvirkščiai – po lietaus bus daaaug balų, kuriose labai smagu šokinėti:)


Balose smagu taškytis:) 
Lėkti rogutėmis – jėga!!! 
   
Motinystė labai stipriai praplėtė mano emocinės skalės ribas. Tik tapusi mama aš supratau tikrąją žodžio „pavargau” reikšmę. Man dar dėl nieko gyvenime nebuvo tekę taip rūpintis ir nerimauti. Tačiau iki šiol niekas gyvenime nebuvo suteikęs tiek daug gerų emocijų. Kiekvieną dieną aš bent kartą per dieną pajuntu euforinį momentą dėl to, kad kažkas iš aukščiau man padovanojo mano vaiką…
Man mamos diena yra pati gražiausia ir prasmingiausia šventė metuose. Be galo smagu tiek pačiai būti sveikinamai, tiek sveikinti savo mamą. Tik pati tapusi mama supratau, kiek mama turėjo atiduoti, kad tapčiau tuo, kuo esu. Už tai visada būsiu jai dėkinga.
Kadangi tai blogas apie lieknėjimą, pora pamąstymų ta tema
Deja, mes mamos dažnai esame linkę pačios save pamiršti. Žinot koks populiariausias įsitikinimas trukdantis mamoms sulieknėti? Pati motinystė. Jos yra įsitikinę, kad nėštumo metu priaugti kilogramai yra kažkuo išskirtiniai, todėl juos derėtų nešioti ne vienerius metus. Ir kartais pati moteris pradeda šypsotis susivokusi, kad vaikai jau užaugo, o ji vis dar sėkmingai teisinasi nėštumo metu priaugtais kilogramais. Dažnai įprasta manyti, kad gimdžiusi moteris būtinai turi pavirsti į apvalią tetą, o prie to stipriai prisideda mamos ir močiutės vis primindamos: „ko gi tu nori? Juk tu du vaikus pagimdei!“. Į grįžusias prie iki nėštumo buvusių formų, žiūrime kaip į kažkokiais „kitokias”, beveik ne šios žemės gyventojas. Žinoma aš šiek tiek perdedu, tačiau tikrai žinau, kad panašiai mąstančių, nepatenkintų savimi ir savo išvaizda mamų yra tikrai daug.
Todėl labai noriu jas visas paraginti pakeisti savo nuostatas ir įsitikinimus, kurie tik trukdo lieknėti. Nustokite ieškoti patvirtinimų, kad visos gimdžiusios taip ir lieka gyventi su nėštumo metu priaugtais kilogramais. Atkreipkite dėmesį į tas, kurios dėjo pastangas, kad sulieknėti, puikiai jaustis ir joms tai pavyko. Tegul tokie pavyzdžiai jums būna įkvėpimas (žinoma jei jūs turite tikslą sulieknėti), o ne priešingi payzdžiai tampa pasiteisinimais. Rūpindamosis savimi, mes neatimame laiko iš šeimos ir neužsiimame tuštybe. Atvirkščiai. Kai puikiai jaučiamės, mes esame laimingesnės ir ta puiki nuotaika veikia visą šeimą. Galų gale sveikas svoris – tai daug daugiau energijos džiaugtis gyvenimu, buvimu su vyru ir vaikais. Bent jau man tai ir yra pagrindinė motyvacija rūpintis savimi. Aš tiek daug noriu nuveikti tiek su savo šeima, tiek savo profesinėj srity, kad man labai svarbu būti sveikai ir turėti daug energijos.
Artėjant nuostabiai pavasario šventei, mamos dienai, noriu visoms mamoms priminti seną reklaminį šūkį: „Nes jūs to verta“! Jūs iš tiesų vertos jaustis gražiomis, sveikomis, laimingomis! Su mūsų švente, mielosios!

Mano e knygą įsigyti galite čia

Ieva