fbpx
 

Beata Nicholson: “Ne centimetruose ar kilogramuose laimė. Vien tik ten jos nėra.”

12 lapkričio, 2013by Ieva
Jau seniai niekas nesisvečiavo mano blogo pokalbių skyrelyje. Ir po ilgos tylos jame ypatinga viešnia. Pakalbinti ją norėjau nuo pat pirmų pokalbio skyrelio atsiradimo dienų. Man ši moteris – gyvas pavyzdys, kaip pomėgį paversti mėgstamu darbu ir užkariauti tūkstančių širdis. Ir tai padaryti tiesiog būnant savimi ir darant tai, kas arčiausiai širdies.
Todėl labai apsidžiaugiau kai Beata Nicholson sutiko atsakyti į mano klausimus. Tiek daug visko norėjosi jos paklausti! Ji yra tikras įkvėpimas moterims, o ypač mamoms. Žurnalistė, kulinarė, knygų autorė, laidų vedėja, mama. Visada besišypsanti, spinduliuojanti gerą nuotaiką. Tuo teko įsitikinti Londone įvykusiame jos paskutinės knygos „Daugiau daržovių“ pristatyme. Man ji pasirodė paprasta ir žemiška. Galbūt kaip tik dėl to ji pelnė daugelio šeimininkių simpatijas. Ne vienos mano pažįstamos vyras yra jai dėkingas, kad žmonai maisto gaminimas iš prievolės tapo mėgstamu užsiėmimu ir nuobodžius kotletus pakeitė įvairūs, bet paprasti ir skanūs patiekalai.
Kokia jos sėkmės paslaptis? Kaip ji reaguoja į kritiką? Kaip viską spėja? Kaip rūpinasi savimi?
Apie tai ir dar daugiau šiame interviu.

Po jaukaus ir šilto
knygos pristatymo Londone. 
 • Beata, Jūs esate tikra lietuviškoji Jamie Oliver, kryptingai einanti savuoju keliu. Kaip manote kur yra Jūsų sėkmės paslaptis?
  Aš darau tai, kuo tikiu ir tai, kas man teikia džiaugsmo. Myliu savo skaitytojus ir auditoriją, gerbiu juos ir esu šimtu procentų atvira. Atvirumas, gera nuotaika, pagarba ir darbštumas yra mano sėkmės garantas. Nes be sunkaus darbo nieko nebus. Aš dirbu daug ir atkakliai, bet man tai teikia džiaugsmo. Todėl nesikankinu dėl to, o kaip tik džiaugiuosi, kad galiu daryti tai kas man patinka, turiu svajonių veiklą.
 • Pradėjote nuo blogo rašymo, vėliau veikla pasipildė knygų leidyba ir televizijos laidos vedimu. Kuri iš Jūsų veiklų Jums arčiausiai širdies?
Visiškai visos. Čia taip pat kaip klaustumėt kurį savo vaiką myliu labiau? Visos veiklos man įdomios ir artimos. Skirtingos. Blogą rašau jau daugiau nei penkis metus, beveik kas dieną. Tai mano gyvenimo dalis. Televizijoje dirbti svajojau nuo studijų laikų, ją ir rinkausi. TV ekrane esu taip pat daugiau nei dešimt metų.
 • Ne kartą esate pabrėžusi, kad Jūsų darbas Jums yra ir hobis. Ar yra nemėgstamų dalykų Jūsų darbe?
Ne nėra. Aš neskirstau į hobį ir ne hobį. Visur reikia pastangų ir laiko. Niekada nesikoncentruoju ties neigiamais dalykais.
 • Ar susiduriate su kritika? Jeigu taip, kaip į ją reaguojate?
Žinoma, susiduriu, bet sau vis pakartoju:neįmanoma visiems įtikti ir patikti. Nėra vienos formulės visiems. Kaip būtų neįdomu gyventi, jei mes visi būtume vienodi! Stengiuosi nesikoncentruoti į kritiką. Šiaip man patinka konstruktyvi kritika, geros pastabos paremtos argumentais, o ne tuščias burnojimas. Bet nepasiduodu, nes labai daug energijos gali tam išeikvoti.
 • Jūsų naujausia knyga – „Daugiau daržovių“. Ar daug skiriate dėmesio tam, kad maistas būtų ne tik skanus, bet ir sveikas? Kas Jums yra sveikas maistas?
Mane iš esmės nervina ir nelabai patinka tas išsireiškimas „sveikas maistas“. Įvairus ir pačių pagamintas maistas visada bus sveikas. Matau labai daug fanatizmo. Aš renkuosi kelio vidurį, negrūmoju pirštu ir neieškau stebuklingų kelių. Įvairovė ir pusiausvyra yra mano atsakymas. Be abejonės augalinės kilmės maistas yra tai kuo turėtume turtinti savo mitybą. Daržovės yra Dievo dovana, turime ja džiaugtis kas dieną.
 • Savo bloge karts nuo karto paliečiate daugeliui moterų aktualią lieknėjimo temą. Ko pati imatės nusprendusi atsikratyti vieno kito nereikalingo kilogramo?
Oi apie tai manau teks parašyti kada nors knygą…ha ha ha. Visokių yra būdų, bet aš tai tikrai žinau kad man patinka valgyti ir aš valgau. Galbūt mažiau, galbūt dažniau, bet netikiu tom dietom kur reikia taikytikokį vieną ar kitą stebuklingą būdą. Manau judėjimas ir saikas yra geriausi draugai. Taip pat visai nieko yra viena kita iškrovos diena, bet man kažkaip labai sunku jų laikytis. Puodelis žolelių arbatos vietoj deserto veikia puikiai.
 • Ar yra maistas, kurio niekaip negalėtumėte atsisakyti?
Daržovių ir vaisių. Todėl visos baltymų ir mėsos dietos ar valgymo būdai man juokingi ir netinka. Aš negaliu gyvent be obuolių.
 • Jūs trykšte trykštate energija, turite begalę įvairių veiklų. Esu tikra, kad ne pirma to klausiu, bet kaip visur spėjate? Kas yra tas Jūsų energijos šaltinis? Kas Jus pakrauna?
Tikiu, kad energijos gauname iš Dievo. Vieni daugiau, kiti mažiau. Manau, kad skirtingais etapais ta energija kitokia, ji keičiasi. Bet ritmas, anksti eiti miegot, anksti keltis, disciplina ir judėjimas užtikrina energiją. Geriausiai mane pakrauna mano šeima. Laikas su šeima ir artimais yra mano energijos šaltinis.
 • Mes visos matome, kad dirbate daug, o kaip ilsitės? Kaip pavyksta daug įvairių veiklų turinčiai dviejų vaikų mamai atrasti laiko sau? Ar laikas sau Jums svarbus?
Esu pati savo laiko šeimininkė. Man svarbu savaitgaliai su šeima. Tiesiog žiūrėti filmą su vaikais užsiklojus ir yra laikas sau. Ir šiaip ką nors su jais smagiai veikti jau yra laikas sau, nes man tai suteikia laimės ir džiaugsmo.
Mes su šeima bent du ar tris kartus atostogaujam, išvykstam kažkur visi, tai ir yra mūsų tikras laikas sau. Šiaip dar dažnai išvažiuojam savaitgaliams, tai irgi yra laikas sau. Manau, jo tikrai turiu užtektinai, o jei matau, kad trūksta, imu ir pasidarau.
 • Kiekvienai moteriai norisi atrodyti gražiai. Patikti ne tik sau, bet ir kitiems. Kiek dėmesio skiriate savo išvaizdai? Ar turite kokių nors kasdienių grožio ir geros savijautos ritualų?
Miegas yra pirmas dalykas kurio reikia. Šiaip neturiu didelių ritualų, tiesą sakant, išvaizdai ir grožiui neskiriu tiek daug dėmesio. Kartą per menesį apsilankau pas kosmetologę, vakare visada nusivalau makiažą ir pasitepu kremu, ryte užsitepu kremu ir viskas. Kartais net nepasidažau. Nesikoncentruoju tik į savo išvaizdą.
 • O kaip dėl sporto? Kažkada savo bloge juokais pasiguodėt, kad vis neatrandat laiko reguliariai pasportuoti. Ar pagaliau pavyksta tai daryti? Kokia Jūsų mėgstamiausia fizinė veikla?
Sportas yra puikus dalykas. Man patinka pabėgioti ir greitai pavaikščioti. Taip pat mėgstu Pilates. Kaip visada pasikartosiu, kad norėčiau sportui skirti daugiau laiko, bet stengiuosi išlaviruoti tarp visų dalykų. Realiai norėčiau rasti kiekvieną dieną valandą įvairiam judėjimui, deja, ne visada pavyksta. Bet labai stengiuosi. Stengiuosi pakeisti tą „viskas arba nieko“ požiūrį.
 • Ne kartą esate minėjusi, kad maisto gaminimas ir rašymas yra Jūsų darbas ir hobis. Pasidarė smalsu: o ką darytų Beata, jeigu dėl kokių nors priežasčių negalėtų gaminti ir rašyti? Ar turit kokių užslėptų, neatskleistų talentų ar pomėgių, kuriuos galėtumėt paversti mylimu darbu?
Aš dar matau save ir manau, kad galėčiau dirbti labai labai daugelyje sričių. Nuo prekybos iki viešojo matinimo. Galėčiau dirbti žurnalistikoje, ryšiuose su visuomene, reklamoje, viešame maitinime. Oi! Save aš išbandau įvairiausiose srityse. Turiu tris diplomus: žurnalistikos, ryšių su visuomene ir virėjos diplomą. Manau, kad sričių, kuriose galėčiau save išbandyti yra begalės. Na tikrai nesiimčiau remontuoti automobilių.
 • Kaip atrodo tipinė Jūsų diena? Ar turit kokių kasdienių ritualų, be kurių neįsivaizduojat savo dienos?
Keliuosi šeštą ryte, susiruošiu. Kartais prisėdu parašyti blogo įrašą ar kokį nors receptą. Tada keliu vaikus. Keliam abu su vyru. Darau pusryčius, vežu vaikus į mokyklą. Tada važiuoju į savo virtuvę -loftą ir ten toliau arba rašau, arba gaminu, arba filmuoju laidas, arba montuoju jas, arba turiu kokių susitikimų, interviu. Taip pat bendrauju Facebook’e su savo skaitytojais, rašau blogui įrašus. Tada po trijų važiuoju pasiimti vaikų ir vežu Izabelę į popamokinę veiklą. Apie kokią penktą šeštą grižtame namo. Vakarienė kartu su visa šeima, namų darbai su vaikais, ruošimasis miegoti, knygų skaitymas. Kai vaikai suminga, apie kokią aštuntą ar po aštuonių, pabūnam su vyru dviese, pažiūrim TV, pasikalbam, gal išgeriam po taurę vyno. Stegiuosi eiti miegoti anksčiau. Dešimta valanda yra labiausiai siekiamas laikas, bet…. ne visada pavyksta.
 • Prisidedate prie įvairių labdaros projektų. Neseniai kartu su aktoriais Virginija Kochanskyte ir Giedriumi Savicku vykote į Tanzaniją. Kuo ši kelionė Jums ypatinga? Kodėl Jums svarbu prisidėti prie įvairių labdaros projektų?
Esu socialiai atsakinga, man svarbu kaip gyvena kiti. Prisidedu prie tikrai daug labdaringų iniciatyvų. Šioje srityje esu aktyvi ne vienerius metus. Palaikau „Maisto banką“ ir jau trečius metus darome „Kviečiu į svečius“ su svetingais lietuviais. Man tai yra svarbu. Tikiu, kad tai geriausias būdas panaudoti savo viešumą, garsinti gerus tikslus ir darbus, auginti savimonę ir meilę artimui. Kelionė į Tanzaniją buvo visapusiškai įdomi. Ji praturtino mane kaip žmogų irįtvirtino tikėjimą, kad mes visi esame viena ir turime padėti visiems pasaulio vaikams.
 • Ko norėtumėt palinkėti „Lieknėju Paskutinį Kartą“ blogo skaitytojoms?
Sulieknėti paskutinį kartą. Ir ne centimetruose ar kilogramuose laimė. Vien tik ten jos nėra, laimė yra visuma. Taiir judėjimas, ir skanus maistas, ir geri santykiai, ir gera savijauta.
Labai ačiū, miela Beata, kad sutikote atsakyti į mano klausimus. SėkmėsJums!


Nuotraukos iš beatosvirtuvė.lt Fotografai: Tomas Viršilas, Judita Kuniskytė.

——————————————————————————————————————
Jeigu šis straipsnis jums patiko, spauskite PATINKA, komentuokite ir dalinkitės nuoroda su draugais.
Jeigu domitės lieknėjimo ir geros savijautos temomis, prisijunkite prie mano grupės Facebook’e ir pirmi sužinokite apie mano naujus blogo įrašus, kitas šviežiausias naujienas, gaukite dar daugiau naudingos informacijos ir sveikų patiekalų idėjų. 

Kaip aš asmeniškai galėčiau Jums padėti lieknėti

Ieva