fbpx
 

Kaip sugrįžti į vėžes po šventinio valgymų maratono

5 sausio, 2014by Ieva

 

Na ką gi, beveik dvi savaites trukęs šventinis laikotarpis baigėsi. Su tuo ir sveikinu:) Žinoma, dar kartą noriu pasveikinti ir su atėjusiais Naujaisiais. Aš pati sau kasmet linkiu, kad šie metai būtų geriausi nei visi iki šiol buvę. To paties sau linkiu kasmet. Kol kas, tfu tfu tfu, taip ir yra. Bet čia, greičiausiai prisideda dar ir tai, kad su laiku vis labiau vertinu tai, ką turiu ir vis labiau moku džiaugtis paprastais dalykais. Tas tikrai stipriai prisideda prie jausmo, kad gyvenimas kasmet gerėja.

Taigi, ir jums linkiu, kad šie metai būtų geresni nei visi iki šiol ir, kad taip būtų kasmet!

Šiandien turbūt yra ta diena, kai vėl giliai paslepiate šventinius papuošimus, bandote susigrąžinti darbinę nuotaiką ir … nedrąsiai lipate ant svarstyklių.

Jeigu priklausote toms, kurios net ir prie gausiai nukrautų stalų sugebėjo pajusti saiką ir nepriaugti nė gramo, tvirtai spaudžiu jums dešinę. Linkiu jums gerų metų ir toliau galite neskaityti.

Deja, daugelis tuo pasidžiaugti negali. Būtent dėl jūsų skubu rašyti šį įrašą. Tikiu, kad patarimai padės lengviau sugrįžti į vėžes po ilgo valgymo maratono.

  1. Palikite svarstykles ramybėje. Bent kelioms dienoms. Viena didžiausių klaidų, kurias galite padaryti iš karto po vakarėlio su gausiomis vaišėmis ar viso tokių vakarėlių maratono – kitą rytą svertis. Po gausesnio valgymo dienos ar dienų svoris paprastai būna netikslus. Jis padidėja ne dėl to, kad priaugote riebalų, o dėl susikaupusių skysčių, kuriuos greičiausiai įtakojo sūrus maistas. Ir pačios greičiausiai jaučiate kūno patinimą, kuriam atsikratyti prireiks poros ar net keletos dienų. Padidėję skaičiai ant svarstyklių jus tik vers blogiau jaustis, o gal net iš to apmaudo ir vėl persivalgyti. Todėl bent kelioms dienoms pamirškite apie svarstykles ir sverkitės tik tada, kai pajusite, kad atsikratėte kūno patinimo ir bent kelias dienas tvarkingai maitinotės. Net jeigu ir būsite priaugusios svorio, nusivylimas nebus toks didelis, kaip sveriantis iš karto po persivalgymo dienos.
  1. Gerkite kuo daugiau skysčių. Tai turėtų būti vanduo ar žolelių arbatos. Kai nustosite apkrauti savo kūną dideliais maisto kiekiais ir gersite daugiau skysčių, iš karto padaugės vizitų į tualetą, o po dviejų – trijų dienų pajusite, kad kūnas jau nėra patinęs ir jaučiatės lengvesnės.
  1. Nepraleiskite valgymų. Norint kuo greičiau atsikratyti šventinio svorio priaugimo, gali kilti pagunda atsisakyti pusryčių ir marinti save badu. Deja, tokia stratetigija dažnai duoda tik priešingą rezultatą. Labai tikėtina, kad iškankintos alkio, vėliau vistiek persivalgysite. Geriau palaipsniui mažinkite porcijas ir rinkitės kelis negausius valgymus su nedideliais tarpais tarp jų. Vos tik pajusite alkį, suvalgykite lengvus pusryčius. Tai galėtų būti mėgstamas vaisius su natūraliu jogurtu ar dubenėliu košės. Ir vėliau dienos eigoje valgykite kai jausite alkį. Jokiais būdais neleiskite sau išbadėti! Stenkitės per kiekvieną prisėdimą prie stalo valgyti vaisių ar daržovių. Tai virškinimą gerinantis, gausus skysčių ir mažo kaloringumo maistas.
  1. Nepereikite nuo „visko“ prie „nieko“. Jūs dvi savaites valgėte gausiau ir ne patį sveikiausią maistą. Jeigu iš vakaro dar naikinote silkių likučius, o kitą rytą jau imatės asketiškai sveikos mitybos, gali būti tikrai nelengva. Gali suktis galva, imti silpnumas, kankinti noras suvalgyti ką nor saldaus ar sūraus. Jei tokį maistą būsime sau visiškai uždraudusios, labai tikėtina, kad neištvėrusios suvalgysim jo daug daugiau. Todėl jei labai norisi saldaus, leiskite sau suvalgyti saldainį ar du po pietų ar vakarienės. Jeigu norisi sūrio ar dešrytės, pasidarykite dubenį salotų, pasipjaustykite kelias riekeles sūrio ar dešros, juodos duonos riekelę ir tegul tai būną jūsų pietūs ar vakarienė. Taip nejausite, kad esate verčiamos visko iš karto atsisakyti ir palaipsniui per kelias dienas sugrįšite prie sveikesnės ir saikingesnės mitybos.
  1. Pamažu grįžkite prie reguliaraus sporto. Net tikri sporto mylėtojai per šventinį laikotarpį iškrenta iš ritmo ir sportuoja nereguliariai ar net visai nesportuoja. Negraužkit savęs jei taip nutiko ir nesistenkit praleistų treniruočių kompensuoti padidintu fiziniu krūviu. Taip sau tik padarysite meškos paslaugą. Staiga perėję nuo jokio prie super aktyvaus sporto, rizikuojate „perdegti” ir viską mesti jau pirmąją savaitę. Taip pat, staiga vėl pradėjus aktyviai sportuoti, greičiausiai skaudės raumenis ir dėl to bus tik sunkiau toliau tęsti treniruotes. Tai vers tik dar blogiau jaustis. Todėl fizinę veiklą į savo kasdienybę vėl įtraukite pamažu. Pradėkite nuo trumpesnių ir mažesnio intensyvumo treniruočių ir palaipsniui per savaitę ar dvi sugrįžkite prie savo įprastos sportavimo rutinos.
  1. Atsikratykite kaltės jausmo. Įvyko kas įvyko. Dabar jau nieko nepakeisite. Savigrauža ir pyktis ant savęs situaciją tik pablogins ir gal net paskatins vėl prisivalgyti. Verčiau nusiraminkite ir didvyriškai stokite akis į akį su realybe. Šventės baigėsi. Pats laikas pasirūpinti pasekmių naikinimu. Ramiai, bet užtikrintai.

Linkiu jums kuo lengvesnio sugrįžimo į ritmą!Komentaruose būtinai pasidalinkite savo idėjomis, kaip jums pavyksta sugrįžti į vėžes po gausių vaišių. Esu tikra, kad tai bus naudinga daugeliui. Ačiū!

Ieva