fbpx
 

Kai specialistų rekomendacijos nepadeda

5 gegužės, 2016by Ieva5

tikslas

Tikslai. Visi sėkmės mokytojai kalba apie tai, kaip svarbu juos keltis, aiškiai suformuluoti, apibrėžti laiko riba. Ir aš sunkiai įsivaizduoju savo gyvenimą be tikslų kėlimo. Susirašiusi mėnesio tikslus, iš karto matau, ką turiu nuveikti per savaitę, o prieš akis turėdama savaitės tikslus, galiu planuoti ką noriu dėl jų nuveikti kiekvieną mielą dieną.


Tačiau kaip yra su lieknėjimo tikslais?

 

Daugelis specialistų teigia, kad labai svarbu aiškiai suformuluoti kiek ir kada kilogramų nori sverti ir tuomet atkakliai to tikslo siekti. Negaliu paaiškinti kodėl, bet mane tokie griežti rėmai veikdavo priešingai. Jei tik griežtai nuspręsdavau kiek ir iki kada noriu sverti, nejučia pradėdavau panikuoti, kad to tikslo nepasieksiu. Nerimas išaugdavo dar labiau, jei kelyje pasitaikydavo planuotos ir neplanuotos progos: gimtadieniai ar vakarėliai. Tuomet panikos mygtukas degdavo ypač ryškiai. Matydama, kad vakarėlio metu nesugebėsiu maitintis taip, kad lieknėčiau, aš dažniausiai persivalgydavau, taip save įvarydama tik į dar didesnę neviltį: „dabar jau savo tikslo nepasieksiu tikrai“. Net nepajusdavau, kaip persivalgymas užsitęsdavo ne vieną dieną ar savaitę. Ir, vietoj to, kad būčiau sulieknėjusi, aš dar daugiau priaugdavau svorio.

Viskas pasikeitė tada, kai nusprendžiau baigti su tuo griežtu tikslų kėlimusi. Velniop visas specialistų rekomendacijas, pamaniau. Turėjau pripažinti: man tai paprasčiausiai neveikia! Šaunu jei tai veikia kažkam, tačiau akivaizdu, kad ne man. Šį įrašą rašau todėl, kad ne viena mano asmeninių konsultacijų klientė susidūrė su tokia kaip mano patirtimi, todėl tikiu, kad ir tarp jūsų yra tokių, kurioms tai būdinga.

Tad ką gi daryti?

1. Koncentruotis ne į tikslą, o į procesą. Jeigu mano tikslas – sulieknėti, yra tam tikri dalykai, kuriuos turiu padaryti, kad jį pasiekčiau. Mano atveju tai buvo valgymas klausant kūno alkio ir sotumo, sugebėjimas laiku sustoti, reguliari fizinė veikla. Suvokiau vieną: jei didžiąją laiko dalį laikysiuosi šių sau duotų įsipareigojimų, neišvengiamai sulieknėsiu. Todėl ir didžiausią dėmesį skyriau ne galvojimau apie kilogramus, o tam, kad daryčiau visus reikiamus dalykus, kurie anksčiau ar vėliau mane iki to tikslo nuves.

2. Nebijoti lieknėti lėčiau. Jei dalyvaudavau kokiame draugų susibūrime ar vakarėlyje su daug maisto, giliai įkvėpdavau ir primindavau sau, kad man nebūtina maitintis taip, kad lieknėčiau. Aš galiu saikingai pasimėgauti įvairiu ten patiektu maistu, svarbu neprisikimšti iki negalėjimo. Nuramindavau save, kad jei man taip pavyks, rytoj vėl grįšiu į įprastas vėžes ir toliau pamažu lieknėsiu. Įvairias progas ir atostogas vadindavau svorio stabilizavimo laiku. Vos sau leidau jų metu nespausti savęs lieknėti, pasidarė daug lengviau. Taip, tai reiškė, kad lieknėsiu kiek lėčiau, tačiau, kaip jau minėjau, savęs spaudimas mane veikė visiškai priešingai. Geriau jau lieknėsiu lėčiau bet lieknėsiu.

3. Mėgautis gyvenimu čia ir dabar. Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl desperatiškai norisi kuo greičiau sulieknėti – didžiulis nepasitenkinimas savimi ir įsivaizdavimas, kad sulieknėjusi gyvensi geriau. Vietoj to, kad megautis šia diena ir tuo, ką ji dovanoja, visas dėmesys sutelkiamas į begalinį norą sulieknėti. Aukščiau jau rašiau kur veda toks savęs spaudimas. Verčiau jau dabar pradėkite daryti atidėliojamus dalykus. Nelaukite kol turėsite tobulą kūną. Jau dabar galite užsirašyti į tas šokių pamokas, vykti į kelionę, išmokti kalbą. Darykite tai dabar! O tuo pačiu, koncentruokitės ne į tikslą, o į procesą ir nebijokite lieknėti lėčiau. Man pačiai labai patikdavo sau priminti: geriau lėčiau, bet į vieną pusę.

SVARBI PASTABA! Aš tikrai nemanau, kad keltis konkrečius, laiku apibrėžtus lieknėjimo tikslus yra klaidinga. Tačiau tai tiesiog netiko man. Jei esi kaip aš, tikiuosi, kad Tau šie patarimai buvo naudingi. Juk svarbiausia tiek gyvenime, tiek lieknėjant, atsirinkti tai, kas tau geriausia ir vadovautis savo galva.


Linkiu sėkmės!
Su meile,
Ieva ♥

 

Ieva

5 comments

 • Nijolė

  5 gegužės, 2016 at 2:12 pm

  Sveika Ieva, mane taip pat visos rekomendacijos veikia priešingai. Yra populiari rekomendacija nusipirkti mažesnio dydžio suknelę ir tada bus motyvacija lieknėti, tam kad į ją įlystum… O ne, man tai nepadėdavo, veikdavo atvirkščiai… Ir dar popluliari rekomendacija svertis kiekvieną dieną ir tada, atseit, stebėti savo kintantį svorį… Man būdavo taip, kad aš kiekvieną rytą buvau strese ką gi tos svarstyklės parodys. O jos nieko paguodžiančio ir neparodydavo…

  Reply

  • ieva

   5 gegužės, 2016 at 2:51 pm

   Lygiai taip pat ir man, miela Nijole! Ačiū už komentarą!

   Reply

 • Ausma

  5 gegužės, 2016 at 6:37 pm

  Štai dar vienas motyvuojantis dalykas „geriau lečiau net į vieną pusę”.

  Reply

  • ieva

   5 gegužės, 2016 at 7:10 pm

   Tikrai taip, Ausma. Bet turėdavau sau tai nuolat priminti.

   Reply

 • Jolanta

  13 gegužės, 2016 at 11:04 am

  Sveiki, miela Ieva. Taip, man tas pats, Jūs tai turbūt girdite jau N kartų… vos tik nusimatydavau sau susilaikymą nuo maisto, dietinimąsi ar nevalgymą, mane apimdavo didžiulis noras ĖSTI… Ir kiek kartų sau sakiau, kad iki savo gimtadienio turiu sulieknėti, o gaudavosi tas pats šnipštas… Žinoma, norėdavosi matyti na bent po puskilogramį kas savaitę mažiau, kas vakarą sverdamasi kartais pamatydavau tą puskilogramį ne „į tą pusę…” Buvau pasakiusi, kad su dietomis baigta, bet pamažu ėmė šlubuoti sveikata, tad susimąsčiau…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *