fbpx
 

Kaip netinkamai skiriamas laikas sau gali nulemti svorio augimą

28 gruodžio, 2016by Ieva0

Šį įrašą parašiau prieš pat Kalėdas, kad tarp jų ir Naujųjų metų galėčiau vien tik ilsėtis. Nors be galo myliu savo darbą, poilsis, sugebėjimas „atsijungti” ir paskirti laiko sau bei kokybiškam pabuvimui su artimaisiais man yra labai svarbus.

Kaip tik apie laiką sau ir norėčiau šį kartą su Tavimi pakalbėti. Kaip dažnai suteiki sau galimybę juo pasidžiaugti? Ar kada susimąstei, kad nuo to kiek ir kaip sau jo skiri, gali priklausyti Tavo lieknėjimo sėkmė? Gerai žinau, kad nereta antsvorio turinti moteris, kokybišką laiką sau pakeičia valgymu. Ne kartą esu tai patyrusi ir pati. Po ilgos darbo dienos, taip gera būdavo atsipalaiduoti ir ramiai pabūti su savim sukertant pakelį sausainių ar kitų saldumynų užgeriant juos dideliu puodeliu arbatos. Taip pat maistu užpildydavau kartais aplankantį vienišumo ar vidinės tuštumos jausmą, kai tarsi įkrisdavau į valgymo transą ir taip neva pabūdavau su savim. Paskutiniai tokio valgymo epizodai buvo kai mano Izabelė buvo ką tik gimusi. Visos mamos žino, kad gimus vaikeliui atsiranda tikras laiko sau trūkumas. Net nepajutau, kaip įnikau užmigus dukrai save „palepinti” puodeliu arbatos su kokiu saldumynu šalia. Kadangi ji gimė spalio gale, o į lauką vistiek vežiau sąžiningai kasdien, grįžusi sužvarbusi, dar miegant dukrai skubėdavau išsivirti karštos arbatos, kad ramiai atsigerti ir sušilti. Visada į draugiją pasikviesdavau „ką nors skanaus”. Kadangi tuo metu apie sąmoningą valgymą žinojau gana daug, netrukau pastebėti, jog laiko sau poreikį tenkinu destruktyviu, man visiškai netarnaujančiu būdu. Kai iš vienos pusės tuo metu lyg ir jautiesi gerai ir save neva palepini, tačiau iš kitos – vėl grauži save, nes žinai, kad pasirinkai tau visai netarnaujantį atsipalaidavimo būdą. Nedelsdama pradėjau ieškoti konstruktyvių būdų kaip save palepinti, padėti sau atsipalaiduoti ir pabūti su savimi. Užmigdžiusi pietų Izabelę, lėtai gurkšnodama arbatą nekimšau į save saldumynų, o ramiai klausydavau mėgstamos muzikos. Kartais tiesiog užmerktomis akimis ramiai pagulėdavau. Kartais įsijungdavau kokį raminantį meditacijos įrašą, kurių tikrai didelis pasirinkimas Youtube. Mano Izabelei jau šešeri ir nors nereikia ilsėtis nuo rūpinimosi daug dėmesio reikalaujančiu kūdikiu, laikas sau ir toliau ne mažiau svarbus. Mėgstu sau jo skirti žiūrėdama kokį lengvą filmą, išeidama į mėgstamą kavinę ar susitikti su drauge. Kasdienybėje stengiuosi rasti bent 15min. ramiam pabuvimui su savim. Vienas paprasčiausių būdų – atsigulu ant grindų, pridedu rankas prie savo širdies, giliai kvėpuoju ir susilieju su savo kvėpavimu ir širdies plakimu. Siunčiu sau ir savo kūnui kupinas dėkingumo mintis už tai, ką jis kasdien dėl manęs daro, pagiriu save už nuveiktus dienos darbus ir primenu, kad esu verta šio ramaus pabuvimo su savim. Kartais mėgstu spalvinti grojant mėgstamai muzikai ar klausydama man įdomių paskaitų. Taip nepajuntu kaip ištirpsta pora valandų. Vienas geriausių būdų paskirti laiko sau – pajudėti. Ar tai būtų treniruotės sporto klube ar smagus pasibėgiojimas parke su drauge, stengiuosi tam paskirti 3-4 kartus per savaitę.

Esi linkusi užpildyti vidinę tuštumą ir skirti laiką sau su maisto pagalba? Dabar pat pasidaryk sąrašą konstruktyvių būdų kaip pabūti su savimi be maisto. Laikas sau bet kokiame gyvenimo tarpsnyje mums yra gyvybiškai svarbus, tačiau ne mažiau svarbu, kad jį sau skirtume konstruktyviais ir mums tarnaujančiais, o ne kenkenčiais būdais.

Tai tiek šiam kartui. Labai noriu Tau padėkoti už praėjusius metus, kad buvai, kad skaitei. Labai tikiuosi, kad bent maža dalele prisidėjau prie Tavo kelionės į lieknesnę, sveikesnę, laimingesnę save. Ketinu tai daryti ir kitais metais. Tad iki sekančio virtualaus susitikimo jau 2017 – aisiais!

Su meile,
Ieva ♥

———————————————————————————————————————————-

Šiuo metu intensyviai vyksta internetinės video programos kūrimas, kuri bus skirta toms moterims, kurias kankina emocinio, impulsyvaus valgymo, persivalgymo problemos. Aš labai stengiuosi, kad ši programa išvystų dienos šviesą kitų metų pačioje pradžioje, kad kiti metai Tau būtų išties kitokie, kad jie būtų Tavo laisvės ir, galiausiai, ir sulieknėjimo metai. Į programą sudėsiu visą savo širdį, žinias ir patirtį. Sekdama nuoroda gali užsiregistruoti, kad pirmoji sužinotum visas su programa susijusias naujienas. Tai padaryti gali čia

 

——————————————————————————————————————————-

Nuolat prisivalgai vakarais? Spausk čia, registruokis nemokamai video peržiūrai ir sužinok kaip tai įveikti. 


 

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *