fbpx
 

Trokšti permainų dar šiais metais? Pasitelk lapkričio magiją

14 lapkričio, 2018by Ieva1

Ne aš tikrai nesusidomėjau burtais ir nepradėjau spėlioti ateities. Šiame įraše noriu pasidalinti savomis mintimis ir patirtimi, kodėl kaip tik šis mėnuo, labiau nei bet kuris kitas, yra pati geriausia proga imtis norimų permainų.

Paprastai lapkritis ir ypač antra jo pusė yra laikas, kai iš daugelio lūpų girdime: „atidėkime tai iki Naujų metų“. Kad ir apie ką suktųsi kalba: naują projektą darbe, knygos rašymą, ar mitybos įpročių keitimą bei svorio metimą. Ir tikrai, rodos, juk kas čia belieka iki tų švenčių? Kokie čia nauji lieknėjimo ar darbiniai projektai kai dar pora savaičių ir jau visai įsisuksime galvoti apie kalėdines dovanas, šventinius vakarėlius ir pamažu pradėsime puošti namus?

Tačiau aš tikiu ir esu ne kartą asmeniškai patyrusi, kad būtent šiuo metu yra būtina atsispirti tinginystės vilionėms ir labiau nei bet kada siekti to, kas taip svarbu.  

Ką mums kainuoja atidėliojimas?

Visų pirma atidėliojimas mus verčia blogai jaustis. Taip tikrai yra dalykai, kurių žinai, kad fiziškai nespėsi ir nieko tokio juos atidėti. Tačiau kai atidedame tai, ką tikrai žinome, jog galime pradėti dabar, viduje apsigyvena savigraužos kirminėlis. Tarkime, kad nusprendei jog jau per vėlu keisti savo mitybos įpročius ir vietoje to pasirenki metus užbaigti pilna burna bei apsunkusiu skrandžiu. Gal priėmus tokį sprendimą ir pajusi palengvėjimą, kad “ačiū Dievui galiu nieko nedaryti“, tačiau net neabejoju, jog visai netrukus pradės giliai kirbėti mintis, kad tai nėra pats geriausias sprendimas.
Tas kirbėjimas Tau primins, kad taip darei jau ne vienerius metus ir tai neprivedė prie gero. Ji primins, kaip po to blogai jauteisi, kaip buvo sunku Naujais metais po užsitęsusių skrandžio puotų grįžti prie saikingos mitybos, kaip apmaudu pamačius, kad svorio reikės mesti dar daugiau, nes tas šventinis atidėliojimas apsunkino ne tik skrandį, bet ir paliko pėdsakus ant pilvo bei klubų.
Tas kirbesiukas Tau švelniai primena, kas bus jei ir vėl eilinį kartą paklausysi tinginystės ir atidėliojimo balso.

Jis švelniai Tau bandys nupiešti ir kitą paveikslą: kas nutiktų jei šį kartą, galbūt pirmą kartą gyvenime nuspręstum neatidėlioti, o siekti savo svarbių tikslų DABAR. Jis Tau parodys visai kitokią metų pabaigą, o vėliau ir metų pradžią. Kai Tu pradedi metus lengvu skrandžiu, su pasididžiavimo savimi jausmu ir su džiaugsmu, jog galbūt pirmą kartą per daug daug metų per šventes neprisiėdei (atleisk už tiesmukumą).

Aš labai Tave kviečiu priimti tokį sprendimą, kuriuo vėliau džiaugsiesi, o ne jo gailėsiesi.

Noriu pasidalinti pora konkrečių pavyzdžių iš asmeninės patirties, kai tikrai labai džiaugiausi naujus dalykus pradėjusi būtent lapkričio mėnesį.

Vairavimas

Jau kokius trejus metus vairuoju automobilį ir tuo labai džiaugiuosi. Tačiau iki tol, nuolat atidėliodavau vairavimo pamokas. Atrasdavau galybę pasisiteisinimų kodėl reikėtų dar palaukti. Iš vienos pusės buvo ramu gyventi komforto zonoj, iš kitos – savigraužos kirminėlis dirbo viršvalandžius. Galiausiai jau visai metų gale susiradau vairavimo instruktorių, nes nenorėjau net pagalvoti, jog pradėsiu dar vienus metus su pažadu „jau šiais metais tai tikrai“. Savarankiškai vairavau jau sekančių metų pavasarį. Tegul ne visur, atsargiai, bet aš tai dariau! Ir taip nutiko tik todėl, kad nesusigundžiau besibaigiant metams atidėti mokymosi vairuoti iki kitų metų.

Sportas

Prieš kokius trejetą metų būtent lapkričio mėnesį po ilgos pertraukos vėl pradėjau reguliariai sportuoti. Dabar jau nepamenu aptingimo priežasčių, tačiau atėjus lapkričiui jaučiau, kad tokioj būsenoj pabaigti metų tikrai nebenoriu. Beje prisijungimas prie sporto klubo lapkritį, man dar leido gerokai sutaupyti. Kaip tik buvo lapkričio akcija, kas rodo, kad pardavimai krenta kaip tik dėl tų, kurie naują pradžią ir vėl atidėjo.
Ir vėlgi naudą jaučiau didžiulę! Net ir kalėdiniu laikotarpiu sportavau, tai padėjo neapsunkti ir valgyti mažiau, o Naujus metus pradėti su mažesniu sau duodamų pažadų sąrašu.

Saldumynų atsisakymas

Šiais metais būtent nuo lapkričio 1d. skaičiuoju 100 dienų be cukraus. Spalio gale praūžus dukros, vyro gimtadieniams ir galiausiai helouvynui, supratau – laikas! Jau lapkričio 3 dieną dalyvavau vakarėlyje su naminiu tortu, kurį visi pasigardžiuodami dorojo. Būdama vienintelė, kuri jo net neparagavo tikrai išgirdau ne vieną klausimą: kodėl dabar? Taigi čia sunkiausias metų laikas ir t.t. Mano atsakymas: būtent todėl, kad toks metų laikas! Noriu sau padovanoti šventes be cukraus. Jausmas kai darai tai, ką sau pažadėjai yra tiesiog nuostabus!

Programa „Liekna ir Laisva Aš“

Ji prasidės lapkričio 26 d. Prisipažinsiu, kad net ir man sukirbėjo mintis atidėti naujos programos pradžią iki po Naujų metų. Bet tada pagalvojau: o kaip su visom tom moterim, kurios nori keistis DABAR? Kurios galbūt pirmą kartą gyvenime trokšta sutikti Kalėdas saikingai ir pasitikti Naujus metus lengvu skrandžiu, lengva širdimi ir su džiaugsmu? Ir nusprendžiau neatidėlioti. Tikrai labai noriu būtent tokias šventes padovanoti toms, kurios daugiau nebenori atidėlioti nei vienos dienos.
Jeigu esi tarp jų, būtinai junkis prie grupės ir pradėkime atsisveikinimą su persivalgymais ir antsvoriu dar šį mėnesį! Jungtis prie grupės gali čia

Tikiuosi, kad savo straipsniu Tave įkvėpiau imtis permainų. Kad ir koks mažas žingsnelis tai būtų, ženk jį jau DABAR!

Šiam kartui tiek. Iki kitos savaitės!

Su meile,
Ieva ♥


P.S. Jeigu dar nesi prisijungusi prie nemokamos bendraminčių grupės, kur aš nuolat dalinuosi naudingais patarimais persivalgymų ir holistinio lieknėjimo temomis, dabar pats laikas tai padaryti. Nuo rytojaus 10 dienų iš eilės vyks gyvos FB transliacijos, kurių metu kalbėsime emocinių persivalgymų temomis. Jei temos aktualios, būtinai kviečiu jungtis. Tai padaryti gali čia

Ieva

One comment

  • Grazina

    17 lapkričio, 2018 at 4:53 pm

    Norėčiau

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *