fbpx
 

Naudingas sveikatai, naudingas lieknėjimui, ŠOKOLADINIS! Receptas

17 rugsėjo, 2013by Ieva
Brrr, kaip greitai atvėso orai! Ar sriubų sezoną jau pradėjot? Jeigu vasarą mane buvo apsėdusi žaliųjų kokteilių ir šviežiai spaustų sulčių manija, atšalus orams aš pasidariau visiška sriubų maniakė. Sriubos jau pilnu pajėgumu „dalyvauja” ant mūsų pietų ar vakarienės stalo. Kas antrą dieną verdu vis kitą sriubą, valgau ir negaliu sustot.

Ar jums nutinka taip, kad ką nors pagaminus patiekalas būna toks skanus, jog beveik negalit patikėt, kad čia jūs tokį stebuklą sukūrėt? Man taip atsitiko išsivirus skaldytų žirnių sriubos. Tik kažin kas čia labiau suveikė, ar tai, kad tai buvo pirmoji sriuba šį sezoną, ar mano įstabūs kulinariniai sugebėjimai 🙂 Po jos sekė raugintų kopūstų, žalių žirnelių, pupelių sriubos. Eilėje laukia burokėlių, lešių, bulvienė… idėjų sriuboms bent dviem savaitėms į priekį.
Kad ir kaip jausčiau simpatiją šiltam maistui, kol orai dar visai neatšalo, stengiuosi bent kelis kartus per savaitę susiplakti žaliąjį kokteilį. Tikiu, kad mūsų organizmams labai svarbu gauti kuo didesnį procentą žalio, augalinio maisto, ypač žalumynų.
Tais metais, kai atradau žaliuosius kokteilius Izabelė dar buvo maža ir mielai juos gėrė, o aš, aišku, tuo labai džiaugiausi. Dabar gi mano mergina patapo tikra panele išrankiąja. Užmetusiakį į siūlomą patiekalą, nusprendžia ar valgys ir nuomonės jau niekaip nepakeisi. Šiuo metu žali kokteiliai jai neatrodo patraukliai ir siūlyk nesiūlęs, kurk kokias tik nori istorijas. Atsakymą gausi tik vieną: o man nepatinka!
Šventai tikiu tiesa, kad maistas – tai kuras mūsų kūnams ir ypač svarbu ką valgo mūsų vaikai. Mano misija tapo sugalvoti, kaip čia tą savo vaiką sveikiau pamaitinti namie neskelbiant karinės padėties.
Žinot kaip būna kai kartais išgirsti apie kokią idėją ir negali patikėti, kaip iki šiol pati apie tai nepagalvojai? Taip nutiko ir man. Benaršydama po sveiko maisto blogus atradau šokoladinę žalio kokteilio versiją! Viskas labai paprasta. Tiesiog į savo mėgstamą žalią kokteilį reikia įdėti tikros neskrudintų pupelių kakavos. Žinau, kad skamba neįprastai, tačiau skonis tikrai puikus! Pamėginkit, kad įsitikintumėt pačios. Situacija, kurioje laimi visi. Laimingas vaikas, nes mama pati siūlo šokoladinį kokteilį ir laiminga mama, nes tik ji žino, kas ten slepiasi 🙂 O ir tėčiui šis desertas su paslaptim labai patinka. 
Be puikaus skonio, geros kokybės kakavos milteliai praturtina žalią kokteilį ir naudingomis medžiagomis. Dėl savo naudingumo kakava net vadinama super maistu. Joje gausu mineralų ir antioksidantų, kurie tokie svarbūs imuninės sistemos stiprinimui.  Tai ypač aktualu atšalus orui!
Atradusi šį žaliojo kokteilio paįvairinimo būdą, atradau ir tikrą skanumymą sau. Kokteilis toks skanus, kad kuo puikiausiai patenkina saldumynų, o ypač šokolado poreikį. Lieknėjimas tikrai gali būti skanus ir malonus procesas!
Daugiau apie žalio kokteilio naudą lieknėjimui ir gerai savijautai rašiau čia
Klasikinis žalio kokteilio šokoladinės versijos receptas:
  • 2-3 gerai sunokę bananai.  Kuo geriau sunokę, tuo saldžiau.
  • 2 saliero kotai.  Nesijaudinkit viską suplakus skonio tikrai nesijaučia.
  • Pora gerų saujų špinatų ar kitų žalumynų.
  • 2 stiklinės vandens. Kiekis priklauso nuo to, kokio skystumo/tirštumo pageidaujate. Patarčiau pradėti nuo mažiau ir vis įpilti, jei norėsis skysčiau.
  • 1 kupinas šauktas kakavos miltelių. Jeigu norisi daugiau „šokoladiškumo”, galima dėti ir daugiau. Norint ne tik šokoladinio skonio, bet ir naudos, kakavą rinkitės kokybišką, taip vadinamą „žalią”, sumaltą iš tikrų, termiškai neapdorotų kakavos pupelių. 

Procesas:
Visus ingridientus sudedam į kokteilinę ir plakam iki vientisos kokteilio konsistencijos.

Skanaus ir į sveikatą!

Jeigu receptas Jums patiko, spauskite PATINKA, klauskite, komentuokite, dalinkitės nuoroda su draugais ir prisijunkite prie mano grupės Facebook’ekur patarimų ir naudingos informacijos lieknėjimo bei geros savijautos temomis rasite dar daugiau.
Būtinai užsiregistruokite naujienoms ir daugiau niekada nepraleisite naujų blogo įrašų ir kitos naudingos informacijos, kurią gauna tik prenumeratoriai.
Tinklaraščio įrašai ir video patarimai yra informacinio pobūdžio. Kiekvienu konkrečiu atveju prieš vykdant rekomendacijas atsakingai įvertinkite savo galimybes. Jeigu skundžiatės kokiais nors sveikatos sutrikimais, prieš pradėdami bet kokią lieknėjimo programą, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Jūs suprantate ir sutinkate, kad visa tinklaraščio medžiaga yra informacinio pobūdžio ir tik jūs atsakote už įgytus rezultatus.


Ieva