fbpx
 

Ar ragavote lęšių salotų? Receptas

5 vasario, 2014by Ieva1Visada sakau, kad lieknėjant svarbiausia – psichologija ir tik po to seka mitybos pokyčiai ir fizinė veikla. Vis dėlto, nors psichologija ir lemia daugiausia, be mitybos pokyčių ir aktyvaus gyvenimo būdo taip pat nė iš vietos.

Taigi šiandien pakalbėkim apie maistą. Visų pirma turiu pasakyti, kad aš labai mėgstu valgyti. Tiesą sakant valgymo malonumą atradau pradėjusi lieknėti kitaip. Kai nustojau sau drausti ir kitaip savo kūną terorizuoti, valgau su malonumu ir be sąžinės graužimo. Valgau tai, kas man skanu ir niekada nevalgau dėl to, kad ką nors valgyti reikia. Tačiau tuo pačiu visada stengiuosi pagalvoti: o kas man būtų geriausia? Kas būtų naudingiausia mano kūno ne tik grožiui, bet ir sveikatai. Ir tada jau stengiuosi, kad tą naudą gaučiau ne tik iš sveiko, bet ir iš skanaus maisto.

Labai mėgstu bandyti naujus sveiko maisto receptus. Kai kuriuos patiekalus pasigaminu vos vieną kartą ir žinau, kad jie daugiau tikrai nesugrįš ant mūsų stalo. Kiti – prigyja mūsų namuose ir yra valgomi nuolat. Kaip tik toks patiekalas yra lešių ir rukolos salotos. Man jos labai labai skanios. Jos taip pat sočios ir maistingos. Slaptas salotų ingridientas: kaparėliai. Prisipažinsiu, kad su kaparėliais esu užmezgusi patį tikriausią slaptą meilės romaną. Mano Laimis jų purtosi iš tolo ir vos pamatęs rauko nosį. Todėl jeigu tik yra koks nors maistas, kur kaparėliai tinka, jie visada slapta atsiduria mano lėkštėje, nors ir nebuvo įdėti gaminant bendrą porciją.

Apie lęšių naudą

Lęšiai nėra labai populiarūs lietuviškoje virtuvėje ir visai nepelnytai. Lęšiuose gausu potasiaus, kalcio, cinko, niacino ir vitamino K. Nežinau ar jums ką nors sako sako kai kurie iš šių pavadinimų, tačiau esmė – lęšiuose gausu naudingų medžiagų. Labiausiai jie turtingi ląsteliena, augaliniais baltymais, folatu ir geležimi. Tai ypač aktualu tiems, kas mažai ar visai nevalgo mėsos.
Iš kitų ankštinių lęšiai išsiskiria tuo, kad juos labai paprasta paruošti ir nereikia iš anksto mirkyti. Jie išverda vos per
20 min. ir iškarto yra tinkami vartojimui.
Aš labiausiai mėgstu juos naudoti įvairioms salotos ir mišrainėms. Žiemos metu pamėgau ir sriubas. Šiandien, kaip jau minėjau, kaip tik ir noriu pasidalinti savo labai mėgstamu lęšių salotų receptu.
Bent jau aš šios mišrainės niekada nevalgau kaip garnyro. Man tai – pagrindinis patiekalas. Kadangi lęšiai patys iš savęs yra maistingi, šalia jų tikrai nereikia nei mėsos, nei žuvies. Norėdamos sumažinti patiekalo kaloringumą, galite dėti mažesnę dalį lęšių ir dar papildomai pridėti špinatų ar kokių kitų žalių salotų. Šis patiekalas labai tinka neštis į darbą ar vietoj pietų vasarą, kai visai nesinori karšto maisto.

Taigi, receptas:

Sočiai vienai porcijai reikės:
 • 100g lęšių
 • ketvirčio raudono svogūno
 • 5vnt. džiov. slyvų
 • 1a.š. kaparėlių (na gerai gerai, aš dedu kiek daugiau. Nu reikia man jų nors tu ką:)
 • dvi didelės saujos rukolos

  Padažui:

 • 1a.š. alyvuogių aliejaus
 • 2a.š. obuolių acto
 • 1a.š. klevų sirupo ar kito saldumo. Pvz. skysto medaus ar agavų nektaro.
 • 0,5 a.š. Garstyčių
 • po ketvirtį šaukštelio malto kumino, maltos kalendros ir cinamono
 • druskos ir pipirų pagal skonį.
Gaminimo eiga:

1. Lęšius perplauname, verdame 20min.

 1. Susmulkiname svogūną ir slyvas, sumaišome su išvirusiais ir atvėsusiais lęšiais, rukola, kaparėliais.
 2. Sumaišome padažą. Užpilame jį ant salotų.
Skanaus!

Jeigu šis įrašas jums pasirodė įdomus ir naudingas, spauskite PATINKA, dalinkitės nuoroda su draugais ir prisijunkite prie mano grupės Facebook’ekur patarimų ir naudingos informacijos lieknėjimo bei geros savijautos temomis rasite dar daugiau.
Būtinai užsiregistruokite naujienoms ir daugiau niekada nepraleisite naujų blogo įrašų ir kitos naudingos informacijos, kurią gauna tik prenumeratoriai. 


Tinklaraščio įrašai ir video patarimai yra informacinio pobūdžio. Kiekvienu konkrečiu atveju prieš vykdant rekomendacijas atsakingai įvertinkite savo galimybes. Jeigu skundžiatės kokiais nors sveikatos sutrikimais, prieš pradėdami bet kokią lieknėjimo programą, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Jūs suprantate ir sutinkate, kad visa tinklaraščio medžiaga yra informacinio pobūdžio ir tik jūs atsakote už įgytus rezultatus.

Ieva

One comment

 • salotos

  22 gruodžio, 2015 at 7:59 am

  Lęšių salotos? Tai bent, neragavau dar tokių. Bandysiu pagaminti šias salotas savo šeimynai.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *