fbpx
 

Traškučiai, šokoladukai, Coca Cola ir liekna! Kas už to slepiasi?

26 vasario, 2014by Ieva0
Temą šiam įrašui man padiktavote jūs. Prieš pora dienų savo Facebook puslapyje pasidalinau šia nuotrauka.

                

Ji sulaukė ne tik jūsų pritarimo, bet ir komentarų. Vienas iš jų skambėjo taip (kalba netaisyta): „o kodėl aš pastoviai kasose matau lieknas merginas dėliojančias ant konvejerio čipsus, šokoladukus, kolas?“

Šis klausimas sulaukė jūsų palaikymo, todėl negaliu susilaikyti šia tema plačiau nepakomentavus. Akivaizdu, kad daugelis turinčių papildomų kilogramų jaučiasi tarsi nuskriaustos dėl to, kad negali sau leisti kirsti visko iki soties. O tos, lieknosios, matai, čipsais traškina, kola užsigeria ir vaikšto sau gražios, patenkintos gyvenimu ir nežino ką reiškia rūpintis tuo, kaip numesti svorį.

Šį kartą nenoriu plėtotis tema apie tai, kad tas jausmas, jog esat nuskriaustos, yra didžiausias akmuo ant jūsų kelio į norimą figūrą. Dabar pat užsirašau, kad turiu ją labiau paplėtoti artimoje ateityje.

Dabar, visgi, noriu pagvildenti temą: ar tikrai tos lieknos kemša viską iki soties ir lengvai išsaugo savo formas? Šis mano pasisakymas nepagrįstas jokiais moksliniais tyrimais. Veikiau mano asmeniniais pastebėjimais ir nuomone, tad turite pilną teisę su ja ir nesutikti.

Žinoma, aš su tomis viską“ valgančiomis kartu negyvenu ir neseku jų 24val. per parą, tad negaliu dėti galvos, kad yra vienaip ar kitaip. Tačiau patikėkit manim, labai dažnai jums tik atrodo, kad jos kemša viską iš eilės. Dažnai tas pokelis traškučių, būna pusė dienos maisto normos. Gerai prisimenu vieną buvusią kolegę. Ji buvo labai liesa (ne liekna jau net) ir visada turėdavo pasidėjus pokelį sausainių ir dietinės kolos. Per visą dieną vien jais užkandžiaudavo. Ir tokį atvejį galėčiau papasakoti ne vieną ir ne du. Tiesiog kadangi pačiai ta svorio ir mitybos tema buvo aktuali, natūralu, kad pastebėdavau kaip gi tos lieknosios valgo. Taigi tikrai nepavydėkit ir nesijauskit nuskriaustos matydamos, kaip jos valgo šokoladuką vietoj pietų. Taip jos save ir savo kūną labai stipriai skriaudžia.

     

Kadras iš laidos

Kažkada žiūrėdavau JK populiarią laidą „Supersize vs superskinny”. Jos esmė ta, kad paimdavo vieną labai stipriai nutukusį žmogų ir vieną per liesą. Juos apgyvendindavo kuriam laikui kartu ir jie turėdavo valgyti vienas kito įprastą maistą, kad iš šono pastebėtų savo pačių netinkamus mitybus įpročius.

Taip pat jiems organizuodavo vadinamus „pasimatymus su realybe“. Ir liesiems ir stambiems rodydavo kas jų laukia, jei mitybos ir gyvenimo įpročiai nepasikeis. Tai tikrai jiems padėdavo pasiekti tą ribą, kai jie nuoširdžiai norėdavo keistis.

Įstrigo vienas per lieso vyriškio atvejis. Išstudijavus jo valgiaraštį buvo pastebėta, kad jo pagrindins dienos meniu – „Mars“ šokoladiniai batonėliai. Jo kūnui tragiškai trūko naudingų maisto medžiagų. Kraujo parodymai buvo labai prasti, cholesterolio lygis kraujyje per didelis ir t.t. Kaip tik kitą dieną po šios laidos, dirbau su jau minėta kolege. Jai išsprūdo: „to vyruko atvejis iš laidos mane privertė susimąstyti“.
Šis pavyzdys labai aiškiai įrodo, kad toli gražu ne visada tarp liekno ir sveiko kūno galime dėti lygybės ženklą.

Štai dar vienas tikras atvejis. Mano gera pažįstama prisipažino, kad negali suvaldyti potraukio saldumynams. Ji neturi nė vieno papildomo kilogramo ir jai svoris mažiausiai rūpi. Paklausite: kaip taip? Jei aš valgyčiau saldumynus, seniai per duris netilpčiau! Ir aš jos paklausiau: ar valgai „normalų“ maistą? Pasikalbėjom apie jos racioną ir paaiškėjo, kad numalšinusi alkį saldumynais, „normaliai” ji maitinasi vos kartą per dieną. Daugiau valgyti tiesiog nenori. Ir tai akivaizdu, patikėkit. Jos paakiai juodi, pasiskundė, kad nuolat jaučiasi pavargusi ir neturi energijos.

Mano minėtos šokoladukų dietos besilaikančios merginos taip pat netrykšta sveikata. Labiausiai į akis krenta tai, kad joms nuolat šalta. Kūnui, kuris gauna tik tuščias kalorijas, verkiant trūksta tikro maisto – kuro.

Taigi, kitą kartą, kai lieknos merginos rankose pamatysite sauldumynus, traškučius ir kolą, nesijauskit nuskriaustos. Verčiau pasidžiaukit, kad turit pakankamai sveiko proto nekimšti į save bet ko. Tiesa, ir „teisingo“ maisto turime suvalgyti teisingus kiekius, kad nereikėtų stebėtis: taip sveikai maitinuosi ir nelieknėju!

Visada prisiminkite: 

Jūsų kūnas – tai vienintelė vieta, kurioje gyvenote, gyvenate ir gyvensite visą likusį gyvenimą. Pasirūpinkite šia, jums gamtos duota dovana tinkamai. Jis tikrai yra to vertas.Jeigu šis straipsnis jums pasirodė įdomus ir naudingas, spauskite PATINKA, dalinkitės nuoroda su draugais ir prisijunkite prie mano grupės Facebook’ekur patarimų ir naudingos informacijos lieknėjimo bei geros savijautos temomis rasite dar daugiau.

Kitame blogo įraše: net trys figūrai draugiški blynų receptai Užgavėnėms.

Būtinai užsiregistruokite naujienoms ir daugiau niekada nepraleisite naujų blogo įrašų ir kitos naudingos informacijos, kurią gauna tik prenumeratoriai. 

Tinklaraščio įrašai ir video patarimai yra informacinio pobūdžio. Kiekvienu konkrečiu atveju prieš vykdant rekomendacijas atsakingai įvertinkite savo galimybes. Jeigu skundžiatės kokiais nors sveikatos sutrikimais, prieš pradėdami bet kokią lieknėjimo programą, pasitarkite su savo šeimos gydytoju. Jūs suprantate ir sutinkate, kad visa tinklaraščio medžiaga yra informacinio pobūdžio ir tik jūs atsakote už įgytus rezultatus.

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *