fbpx
 

Saldžių bulvių šokoladinis pyragas

10 lapkričio, 2016by Ieva0

saldziu-bulviu

 

Artėjant savaigaliui noriu pasiūlyti šokoladinio pyrago receptą. Jame nerasite nei vieno nesveiku laikomo ingridiento. Pyrago pagrindas, nepatikėsite – saldžios bulvės! Būtent tai mane labiausiai ir suintrigavo jį išbandyti. Šį mėnesį aš visai nevalgau balto cukraus produktų. Karts nuo karto tokį detox praktikuoju po švenčių ir progų, kai cukraus vartojau kiek daugiau, nei reikėtų. Balto cukraus atsisakymas man suteikia galimybę paieškoti sveikų būdų saldumynų poreikiui patenkinti. Tai taip pat puiki proga sveikais gardumynais palepinti namiškius ir svečius. Nors pyragą gaminau pirmą kartą, išdrįsau juo pavaišinti savaitgalį viešėjusius svečius. Žinoma prieš tai paslapčia paragavusi pati 😀 Atsiliepimai buvo tik patys geriausi, o svarbiausia, kad patiko Izabelei. Ji net pareiškė: mamyte, tavo pyragas – skaniausias pasauly! Jau žinau slaptą būdą ją pamaitinti saldžiomis bulvėmis, kurios yra labai vertingas maisto produktas. Tikiuosi, kad pyragas patiks ir jums. 


Reikės:

– 600g saldžių bulvių
14 Medjool datulių be kauliukų
3 v.š. šaukštų medaus
1 v.š. kokosų sviesto
1 kiaušinio
200g maltų migdolų
4 v.š. kokybiškos tikros kakavos
– žiupsnelio druskos

Eiga:

1. Bulves nuskutame ir išverdame ant garų. Verdame tol, kol suminkštės.

2. Išvirusias bulves dedame į maisto smulkintuvą (aš naudojau rankinį) kartu su datulėmis ir gerai sutriname iki vientisos masės.

3. Medų ištirpiname kartu su kokosų sviestu ir gerai sumaišome su šiek tiek paplaktu kiaušiniu. Tuomet šią masę gerai išmaišome su saldžių bulvių ir datulių mišiniu.

4. Maltus migdolus sumaišome su kakava ir žiupsneliu druskos. Jei kakavoje yra sušokusių gumulėlių, prieš maišant reikėtų persijoti. Sumaišytus sausus ingridientus dedame į bendrą masę, viską gerai išmaišome iki vientisos tešlos (jei ją taip galima pavadinti).

5. Skardą ištiesiame kepimo popieriumi, į vidų dedame pyrago masę, šauname į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame 20-30 min. Ištraukus pyragą iš orkaitės, svarbu jam leisti ramiai pabūti, kad viskas gerai suliptų. Prieš valgant leiskite pyragui visiškai atvėsti.

Pastabos:

– Pyragas gana minkštas, tad prieš pjaustant galite porą valandų palaikyti šaldytuve

– Jei neturite Medjool datulių, naudokite paprastas. Tačiau bent kartą paragavus Medjool datulių, jokių kitų daugiau nebenorėsite. Jos – nuostabios!

– Jei neturite kokybiškos tikros kakavos, tiks ir paprasta, skirta kepimui, tačiau šios reikės dvigubai daugiau.

SKANAUS! Komentaruose būtinai pasidalinkite kaip pavyko ir ar patiko. Ačiū!

Nuolat prisivalgai vakarais? Spausk čia, registruokis nemokamai video peržiūrai ir sužinok kaip tai įveikti. 

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *