fbpx
 

Teriyaki padaže marinuota menkė

17 lapkričio, 2016by Ieva0

teriyaki-padaze-marinuota-menke

 

Ketvirtadienį daugelis jau pradeda galvoti apie savaitgalį – planuoti ką veiks, kokie darbai ar pramogos laukia ir, žinoma, ką gamins. Šiam savaitgaliui noriu pasiūlyti paprastą, bet tikrai ne prastą patiekalą. Gamybai užtruksite vos keliolika minučių, o rezultatu nustebinsite tiek namiškius, tiek svečius, jei jų šį savaitgalį laukiate. 


Aš žuvį dažniausiai ruošiu labai paprastai –
druska, pipirai, dar kokių žolelių ir šaunu į orkaitę. Tačiau šį kartą užsinorėjau kažko ypatingesnio. Prieš kurį laiką savo Facebook’o paskyroje pasidžiaugiau, kad įsigijau dar vieną receptų knygą. Ji parašyta vienos žymios britų radijo ir televizijos laidų vedėjos Fearne Cotton (pav. „Cook Happy Cook Healthy”) Fearne jaunystėje buvo tikra vakarėlių liūtė, kai po vestų laidų ar koncertų tikrai neskubėdavo namo, o šėliodavo iki pat ryto. Pasak jos pačios, ir mitybos įpročiai tuomet buvo toli gražu ne pavyzdiniai. Tačiau gimus vaikams, Fearne labai susirūpino ką jos šeima, o ypač vaikai valgo ir save atrado kulinarijoje. Nežinau ar esu turėjusi kitą tokią receptų knygą, kur versčiau puslapius ir norėčiau išbandyti beveik kiekvieną receptą. Paprastai keli būna, kurie patraukia dėmesį, o kiti taip ir lieka neišbandyti. Su šia knyga taip tikrai nėra. Fearne knygos receptai yra absoliučiai mano skonio ir visiškai atitinka mano supratimą apie “skanu ir sveika” balansą.

Menkė marinuota teriyaki padaže yra vienas pirmųjų, mano iš šios knygos išbandytų receptų. Ją kepiau praėjusį sekmadienį ir tikrai žinau, kad tai patiekalas, kuris dar ne kartą atsidurs ant mūsų šeimos stalo. Šalia „skanu ir sveika” jis turi ir dar vieną man labai svarbų kriterijų – „greita”. Kaip jau minėjau, gamybai užtruksite vos keliolika minučių ir dar tiek pat kol iškeps. Tikiuosi, kad receptas jums ir jūsų šeimoms patiks taip, kaip mums. Būtinai pasidalinkite įspūdžiais komentaruose. Dėkoju!

Dviems žmonėms pavalgyti reikės:

– Dviejų menkės file gabalėlių. Geriausia šviežios, bet tiks ir šaldyta. Aš naudojau šaldytą.
1 v.š ištirpinto kokosų sviesto
2 v.š teriyaki padažo
300g jaunų špinatų lapelių
1 v.š. kepintų sezamų aliejaus
1 v.š. sojų padažo
Svogūnų laiškų pagal skonį
– Pipirų

Eiga:

1. Žuvį užpilame teriyaki padažo ir kokosų sviesto mišiniu, pagardiname pipirais. Aš palikau marinuotis per naktį, bet galima kepti ir iš karto.

2. Žuvį šauname į iki 200 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame apie 15 min. arba tol, kol žuvis iškepa.

3. Baigiant kepti žuviai, špinatus perliejame verdančiu vandeniu. Leidžiame porą minučių nuvarvėti, tuomet dar paspaudžiame, kad išbėgtų likęs vanduo.

4. Špinatus sumaišome su sezamų aliejumi, sojų padažu, smulkinatis svogūnų laiškais, pagardiname pipirais.

5. Vis dar šiltus špinatus dedame į lėkštes, šalia tiekiame žuvį ir skanaus!

Pastebėjimai:

– Žuvies kiekių gramais nenurodau, pasirinkite gabalėlių dydį pagal tai, kiek paprastai jos suvalgote. Keliolika gramų į vieną ar į kitą pusę marinato proporcijų neįtakoja, jo tikrai užteks.

– Kad vyrams ar kitiems šeimos nariams būtų stipriau, galite šalia išvirti bulvių ar ryžių. Aš valgiau be jų, tačiau ne dėl to, kad laikausi tokios taisyklės ar, kad man jų negalima. Tiesiog man taip skaniau ir, kadangi tai buvo patiekalas skirtas vakarienei, nenorėjau dienos gale apsunkinti skrandžio.

Jei manote, kad receptas galėtų būti naudingas dar kam nors, būtinai juo pasidalinkite. Ačiū ir iki kitų kartų!

———————————————————————————————————————————-

 

Nuolat prisivalgai vakarais? Spausk čia, registruokis nemokamai video peržiūrai ir sužinok kaip tai įveikti. 


Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *