fbpx
 

20 procentų, kurie lemia labai daug

6 gruodžio, 2016by Ieva0

20% – tai tiek, kiek pasak daugelio specialistų lemia sportas lieknėjant. Kartais matau lieknėjimo programų reklamų, kur vienas iš pagrindinių motyvų rinktis būtent tą lieknėjimo programą yra tas, kad sulieknėsi be jokio sporto. Lyg judėjimas būtų kažkokia super blogybė. Ir tikrai, jei lieknėjant mityba lemia 80%, o sportas tik 20%, gal tikrai jo visai nereikia? Visgi aštuoniasdešimt procentų – tai ne šimtas. 


Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, kad efektviausiai lieknėjau būtent sportuodama. Esu laikiusis itin žemo kaloringumo dietų, kur sportuoti neturėdavau nei noro, nei jėgų ir nors
pasiekdavau norimą svorį, nesijaučiau gerai. Man sportas, judėjimas, fizinė veikla ar kaip kitaip tai bepavadintum, yra daug daugiau nei tik kalorijų deginimo būdas. Kai reguliariai sportuoju, aš daug geriau jaučiuosi nei to nedarydama. Kalbu tiek apie fizinę, tiek apie psichinę savijautą.


Jausdamasi stipri fiziškai, jaučiuosi daug stipresnė viduje.

Kai įveikiu tingulį ir gerai pasportuoju, nuveikiu ir daugiau kitų darbų. Ir ne tik dėl to, kad treniruotė suteikia energijos. Jausmas, kad nors ir tingėjai, nenorėjai ar manei, kad yra kitų reikalų, bet vistiek padarei tai, ką buvai suplanavęs, suteiki įkvėpimo nudirbti kitus darbus ir siekti kitų, nei su mityba, nei su sportu nesusijusių tikslų.

Būtent nuo sporto dažnai priklausydavo ar vėl persivalgysiu, sveikesnį ar ne tokį sveiką patiekalą rinksiuosi. Pasportavusi būdavau daug labiau linkusi laikytis numatyto mitybos plano. Juk viskas veikia viską. Patingėjus suplanuotai pajudėti, kyla pagunda nesilaikyti sau duoto žodžio ir maitinantis.

Reguliarios treniruotės mano savaitei suteikia tam tikrą struktūrą, nes paprastai sportuoju tomis pačiomis dienomis, tokiu pačiu metu. Tai tikrai buvo labai naudinga lieknėjant, nes esi tarsi pagautas tam tikro ritmo ir tuomet, kaip jau minėjau, ir maitintis sveikai bei saikingai daug lengviau. Jau nekalbu apie puikią savijautą, kuri aplanko po sąžiningos treniruotės.

Jausmas, kai matai, kad savaitė po savaitės esi vis stipresnė, kaip keičiasi vaizdas veidrodyje – nuostabus! Tikrai taip, išvaizda man irgi ne paskutinėje vietoje. Man jokio džiaugsmo matyti gražų svorį ant svarstyklių, bet vistiek nebūti patenkinai savo išvaizda ir slėpti nestangrų kūną po drabužiais. Aš noriu ne tik turėti sveiką svorį, bet ir puikiai jaustis, džiaugtis tvirtu ir stangriu kūnu. Todėl vienareikšmiškai pasisakau tik už judėjimą tiek lieknėjant, tiek pasiekus savo norimą svorį.

Įvertinus visą sporto teikiamą naudą, drįstu teigti, kad jo duodamas efektas yra tikrai daug daugiau nei 20%. O kiek tai svarbu Tau, palieku suspręsti Tau pačiai.

Patarimus, kaip prisiversti sportuoti rasi šiame video

Straipsnį apie tai, kodėl krentantis svoris tėra mažytis džiaugsmas palyginus su visa kita jo teikiama nauda, rasi čia

Judėjimas ypatingai svarbus tamsiuoju ir šaltuoju metų laiku. Jis kelia nuotaiką, pakelia energijos lygį. Šį įrašą rašau po sėkmingai praėjusios vakarinės treniruotės, į kurią važiuoti nejutau didelio įkvėpimo. Juk tamsu, šalta ir viskas ko norisi kai Laimis grįžta iš darbo – tai užmigdyti Izabelę ir tingėti. Tačiau vietoj to palikau juos abu migdytis, o pati išlėkiau pasportuoti. Patekus į bendraminčių ratą, minčių apie tingulį neliko nei kvapo, o po superinės treniruotės ne tik su dideliu įkvėpimu paruošiau šį įrašą, bet ir nuveikiau dar porą darbų. Dabar jau galima ir eiti miegoti 🙂

Tikiuosi, kad man pavyko Tave įtikinti, jog judėti būtinai reikia. Šiandien pat nuspręsk nuo ko pradėsi. Komentaruose pasidalink kokia bus Tavo pradžia arba jei ir taip reguliariai judi, įkvėpk kitas ir pasidalink sava patirtimi, kodėl renkiesi reguliarią fizinę veiklą, kokios naudos Tau ji suteikia.

Jei straipsnis patiko ir pasirodė naudingas, pasidalink su bent viena savo drauge.

Labai ačiū ir iki kito karto!

Ieva ♥

—————————————————————————————————————————–

Šiuo metu intensyviai vyksta internetinės video programos kūrimas, kuri bus skirta toms moterims, kurias kankina emocinio, impulsyvaus valgymo, persivalgymo problemos. Aš labai stengiuosi, kad ši programa išvystų dienos šviesą kitų metų pačioje pradžioje, kad kiti metai Tau būtų išties kitokie, kad jie būtų Tavo laisvės ir, galiausiai, ir sulieknėjimo metai. Į programą sudėsiu visą savo širdį, žinias ir patirtį. Sekdama nuoroda gali užsiregistruoti, kad pirmoji sužinotum visas su programa susijusias naujienas. Tai padaryti gali čia

——————————————————————————————————————————-

Nuolat prisivalgai vakarais? Spausk čia, registruokis nemokamai video peržiūrai ir sužinok kaip tai įveikti. 

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *