fbpx
 

Prasidėjus metams išsikėlei geros savijautos ir lieknėjimo tikslus? Laikas vis dar Tavo pusėje!

6 balandžio, 2017by Ieva0

Sveika, mieloji!

Prasidėjo ketvirtasis šių metų mėnuo, o tai reiškia, kad nejučia prabėgo pirmasis jų ketvirtis. Aš tikrai žinau, kad labai daug moterų metų pradžioje sau kėlėsi tikslą šiais metais pagaliau sulieknėti. Esu tuo tikra ne dėl kokių nors aiškiaregiškų sugebėjimų. Daugybė apklausų nuolat patvirtina, kad lieknėjimas yra naujametinių tikslų sąrašo viršūnėje, šalia metimo rūkyti ir noro atsikratyti skolų. Ne paslaptis, kad ir pati, palyginus visai neseniai, per kiekvienus Naujus metus sau pažadėdavau, kad „šiais metai, tai jau tikrai tikrai pasieksiu savo norimą svorį“. Jau kelinti metai mano naujametinių tikslų sąraše visai kiti dalykai ir šis laikas – pirmo metų ketvirčio pabaiga, antro pradžia, yra puikus metas peržiūrėti savo planus, patikrinti ar pasistūmiau link jų į priekį, kokiais pasiekimais galiu pasidžiaugti, o kur būtina labiau pasistengti. Tai puikus metas „susiimti”, nes iki metų galo dar lieka labai daug laiko, kai ryžtingai ėmusis reikiamų veiksmų, tikrai gali pasiekti visus užsibrėžtus metų tikslus.

Šio įrašo tikslas yra Tave paskatinti stabtelėti ir pamąstyti: o kaip yra su mano geros savijautos ir lieknėjimo tikslais? Kokius tikslus metų pradžioje išsikėliau? Ką dėl jų jau nuveikiau? Net jei nesi visiškai patenkinta siekiamais rezultatais, būtinai pasidžiauk tuo, ką jau nuveikei. Tai labai svarbu. Man labai patinka posakis, kad „sėkmę statyti lengviausia ant jau esamos sėkmės“. Kitaip tariant, kai pastebi ką jau nuveikei, jauti daug didesnį stimulą stengtis dar labiau. Tačiau jei nepastebi savo pažangos, vien grauži save dėl to, ko dar nepadarei, taip tikrai neskatini savęs judėti į priekį. Atvirkščiai, su tokia nuostata tik norisi nuleisti rankas ir viską mesti. Taigi ką jau nuveikei dėl savo tikslo? Gal pradėjai daugiau gerti vandens? Gal pradėjai daugiau judėti ar valgyti daugiau daržovių? Gal jau nebevalgai priešais TV ar kompiuterio ekraną? Kad ir kas tai būtų, tai jau nueiti konkretūs žingsniai, kurie, jei tęsi pradėtą darbą, galiausiai nuves iki norimo tikslo.

Atkreipusi dėmesį į tai, ką jau teigiamo nuveikei ir tuo pasidžiaugusi, peržiūrėk į ką dar būtinai reikėtų atkreipti dėmesį, ties kuo labiau pasistengti. Susidaryk veiksmų planą ir pradėk veikti. Ir būtinai prisimink po kiek laiko vėl peržiūrėti, kokia nauja pažanga gali pasidžiaugti ir ties kokiais naujais dalykais labiau reikėtų pasistengti. Aš paprastai tai darau kas porą mėnesių ar bent kartą į ketvirtį.

Ir galiausiai, sužadink savo motyvaciją atlikdama paprastą, bet labai veiksmingą pratimą:

Užmerk akis ir įsivaizduok, kad jau dabar šių metų galas. Tu jauti didžiulį pasitenkinimą ir džiaugsmą, nes darei viską, ką buvai suplanavusi ir pasiekei metų pradžioje užsibrėžtus tikslus. Pajusk visus tuos gerus, pergalingus jausmus. Tada paimk popieriaus lapą ir jame užrašyk: aš pasiekiau X tikslą, nes nuoširdžiai ir užsispyrusiai dariau tai: ………. Ir išvardink viską ką per besibaigiančius metus veikei, kad dabar gali džiaugtis tokiais pukiais rezultatais. Pasidžiauk visais užplūdusiais teigiamais jausmais.

O dabar dar kartą užmerk akis ir vėl įsivaizduok, kad jau yra metų galas. Tik šį kartą scenarijus visiškai priešingas. Tu jauti begalinį nusivylimą savimi, liūdesį, pyktį ant savęs, nes ir vėl eilinį kartą sulaužei sau duotą žodį pagaliau sulieknėti. Išgyvenk tą nusivylimą ir kitus neigiamus jausmus. Tuomet, kaip ir prieš tai, paimk baltą popieriaus lapą ir jame užrašyk: aš ir vėl nepasiekiau X tikslo, nes nedariau: ……. Ir išvardink visus dalykus, kuriuos planavai ar žadėjai sau, kad padarysi, bet taip ir nepadarei. Kaip jautiesi? Tikiu, kad blogai. Kad ir kokį liūdėsį dabar jauti, noriu priminti, kad jis tik įsivaizduojamas. Mes tik atliekame pratimą. Prabėgo dar tik pirmasis metų ketvirtis, dabar pats laikas pasistengti, kad Tavo realybė būtų pirmasis scenarijus.

Tikiuosi, kad pratimas Tavyje sužadino motyvaciją veikti. Dar kartą primenu: tolesnius planus kurk ir veiksmus planuok, pirmiausia pasidžiaugusi tuo, ką jau nuveikei.

Sėkmės ir iki kito karto!
Su meile,
Ieva ♥

P.S. O kas jei jauti, kad jau visai niekas nepadeda ir jokie patarimai neveikia? Gal Tavo tikroji problema yra visai ne papildomi kilogramai (nors ir jie nedžiugina), o emocinis valgymas ir persivalgymai? Jei jauti, kad nevaldai savo valgymų, nuolat guodiesi ar malšini stresą maistu, būtinai užsiregistruok į NEMOKAMĄ vebinarą, kuriame kaip tik šia tema ir kalbėsiu. Jis įvyks jau ateinantį pirmadienį. Registruotis gali ČIA

 

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *