fbpx
 

Kuri dienos dalis svarbiausia sėkmingam lieknėjimui?

24 balandžio, 2019by Ieva2

Sakoma, kad rytas už vakarą protingesnis, kad anksti kėlęs nesigailėsi ir, kad kiekviena diena – tai nauja pradžia. Tačiau kaip užtikrinti, kad ta diena tikrai būtų nauja pradžia, o ne dar vienas nusivylimas?

Visai neseniai girdėjau pasakymą, kad svarbias užduotis būtina atlikti iš pat ryto, nes tai siunčia pasąmonei žinutę: jei jau rytą pradėjai nugalėdamas save, daug lengviau seksis tai padarysi ir likusią dieną.
Labai pritariu minčiai, kad geras rytas – tai puikus užtaisas būsimai dienai. Tikrai diena eina gerokai sklandžiau kai pabundu anksčiau tam, kad pamedituoti, sudėlioti savo mintis, peržiūrėti dienos planus, turėti laiko ramiems pusryčiams. Beje, kalbant apie maistą, sveiki ir saikingi pusryčiai užduoda puikų toną būsimiems dienos valgymams. Pasirinkus sveikesnę alternatyvą ir saiką, didesnė tikimybė, kad ir kiti dienos valgymai bus būtent tokie.

Greičiausiai tai skaitant peršasi išvada, kad rytas – tai svarbiausias metas norint sveikai, saikingai maitintis, judėti ir galiausiai sulieknėti jei yra toks tikslas. Tačiau tikiu, kad ne kartą esi įsitikinusi, jog geras rytas prasideda iš vakaro.

Kaip tik šia tema visai neseniai kalbėjausi su viena iš savo klienčių. Ji guodėsi, kad jai sunkiai sekasi atsikelti norimu laiku, o tai nulemia kaip klostosi būsima diena: visur skuba, neranda laiko sau, valgo nusičiupusi kas papuola, neranda laiko pajudėti ir galiausiai lieka vėl nepatenkinta bei nusivylusi savimi. Pats pirmas klausimas, kurį jai uždaviau buvo apie tai, kaip ji būsimam rytui ruošiasi? Dar kurį laiką kalbėjome apie tai, kad gera diena prasideda nuo gero ryto, tačiau būsimas rytas prasideda dar iš vakaro.

Dalykai, į kuriuos svarbu atkreipti dėmesį vakare, kad ryte viskas eitų kaip iš pypkės:

Ar eini laiku miegoti? Žinodama savo miego poreikį, atitinkamai laiku nueik miegoti, kad ryte jaustumeisi pailsėjusi. Išskyrus visai mažų vaikų auginimą ir laikinas aplinkybes, jeigu teisinamės, kad neturime laiko miegoti pakankamai, meluojame patys sau. Esu tikra, kad mes visada rasime laiko tam kas mums svarbu. Paversk miegą ir tai, kokią naudą jis suteiks savo prioritetu ir lengvai rasi laiko išmiegoti pakankamą kiekį valandų.

Bent pusvalandį, idealiu atveju valandą prieš miegą paskirk minčių nuraminimui ir būsimos dienos planavimui. Išjungusi visus elektroninius prietaisus, paskaityk knygą, paklausyk ramios muzikos, išliek mintis dienoraštyje, pamedituok. Aš esu sau pažadėjusi, jog atsijungsiu nuo visų socialinės medijos platformų ne vėliau nei 21val. Tai padarė tikrai labai teigiamą įtaką mano savijautai ir tam, kaip jaučiuosi kitos dienos rytą. Jeigu pavyksta tai padaryti nuo 20val. ar dar anksčiau, jausmas dar geresnis. Jei to dar nedarai, labai rekomenduoju!

Pasinaudok vizualizacijos galia. Apgalvok kokio rytojaus norėtum iš užsiprogramuok jam. Savo vaizduotėje pamatyk kaip ryte pabundi, kokia žvali jautiesi, kaip Tau gera atlikti iš vakaro numatytus ryto ritualus. Atmink: mūsų pasąmonė nežino skirtumo tarp to, ką mes įsivaizduojame ir to, kas iš tiesų vyksta. Tai reiškia, kad kuo aiškiau ir kuo dažniau įsivaizduosi norimą būsimo ryto ir dienos scenarijų, tuo lengviau viskas pavyks tikrovėje.

Žadėk daryti geriausia ką gali. Neprisižadėk sau, kad viskas bus tik vienaip, o ne kitaip. Gyvenimas pilnas netikėtumų. Kuo griežtesnius pasižadėjimus sau duodame, tuo blogiau jaučiamės kai nepavyksta. Dažnu atveju tai nuveda prie eilinio persivalgymo. Tarkime jei sau pažadėsi, kad net neprisiliesi prie jokio saldumyno ir galiausiai neatsispirsi vienam saldainiui, tikėtina, kad grauši save dėl pažado nesilaikymo. Tačiau jei sau pasakysi, kad tavo tikslas – saldumynų valgyti kuo mažiau ir, kad ketini dėl to padaryti geriausia ką gali, vieno saldainio suvalgymas neatrodys tokia didelė nuodėmė ir neįsisuks į kaltės ratą. Taigi apgalvojusi kokio nori kito ryto ir dienos, pažadėk sau, kad padarysi geriausia ką gali, jog Tavo veiksmai atitiktų ketinimą.

Visada patarimų gali būti daugiau, tačiau aš tikiu kad mažiau beveik visada yra daugiau. Jeigu laikysiesi šių keturių, neabejotinai labiau džiaugsiesi savo rytais ir dienomis.

Komentaruose būtinai pasidalink kas Tau padeda turėti puikų rytą ir dieną, o jeigu straipsnis buvo naudingas, būčiau labai dėkinga už pasidalijimą. Ačiū!

Iki kitos savaitės!
Su meile,
Ieva ♥


P.S. DĖMESIO! Iki programos “Liekna ir Laisva Aš“ pradžios lieka tik dvi su puse savaitės. Jeigu esi pasiruošusi atsisveikinti su destruktyviais persivalgymais ir antsvoriu, kaip tik dabar gali jungtis čia

Ieva

2 comments

 • Karolina

  25 balandžio, 2019 at 4:46 am

  Dėkoju. Nuostabus straipsnis. Dar geras patarimas, kurį išgirdau youtube – rytą pradėti ne nuo telefono :):):) o aš taip tikrai darydavau

  Reply

  • Ieva

   11 gegužės, 2019 at 9:45 am

   Ačiū už komentarą, Karolina, džiaugiuosi, kad buvo naudinga. Taisyklės nepradėti ryto nuo telefono stengiuosi laikytis ir aš. Poveikis akivaizdus 😉

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *