fbpx
 

Nepriaugti svorio per Velykas – misija įmanoma!

17 balandžio, 2014by Ieva0
Tik maža dalelytė prancūziškų skanėstų

Rašyti šį blogo įrašą pradedu viešnagės Paryžiuje paskutinę dieną. Čia su Izabele ir mama praleidom kelias nuostabias mergaitiškas dienas. Be galo myliu šį gražų miestą. Džiaugėsi mano ausys klausydamos prancūzų kalbos, kurios, gyvendama Anglijoje jau labai seniai negirdėjau. O juk praleidau ištisus keturis metus ją studijuodama. Tik atvykusi čia supratau, kaip jos pasiilgau!Ir žinoma – maistas! Jau prieš važiuodama aiškiai žinojau ką valgysiu. Mano sąraše buvo šviežut šviežutėliai croissant’ai. Jų rytais bėgdavau pirkti į vietinę boulangerie. Žinoma negalėjau atsispirti ir ilgam prancūziškam batonui su užteptu Brie sūriu. Taip pat būtinai turėjau papietauti Chez Leon restorane ir ten pavalgyti skaniųjų moliuskų. Tai daugiau belgiškas, bet Prancūzijoje taip pat labai populiarus maistas. Dar labai norėjau suvalgyti Crepe, bet jau buvau soti pasiilgtų skonių ir juos pasilikau kitam kartui.

Kokios vaikiškos atostogos Paryžiuje
be apsilankymo Disneyland’eNors išvyka buvo labiau skirta Izabelei pabūti su močiute ir visos pramogos orientuotos į ją, džiaugiuosi, kad iš namų ištrūkau ir aš. Dar kartą įsitikinau, kad pats geriausias vaistas nuo rutinos keliamo nuovargio – aplinkos pakeitimas. Rutina pavojinga yra tuo, kad kai į ją įsisuki, atrodo, kad visai gerai gyveni ir jokių išvykų nei nori, nei reikia. Tik ištrūkus iš namų supranti, kaip svarbu leisti sau palikti visus darbus, kurie ne tik kad nepabėgs, bet dar ir geriau eisis  kai prie jų sugrįšiu su nauja energija. 

Kuo arčiau išvykimas namo, tuo daugiau minčių apie gyvenimą paliktą namie ir laukiančius darbus. Jau šį sekmadienį Velykos. Žinau, kad daugeliui besirūpinančių savo linijomis moterų, tai nerimą keliantis metas. Jas neramina gausiai nukrauti stalai ir nepalieka ramybėje klausimas: ar pavyks atsispirti ant jo sukrautiems skanėstams, kurių per šventes pasirinkimas tikrai didelis? 
Tikiuosi, kad situaciją suvaldyti jums padės žemiau pateikti patarimai. Jais pati visada vadovaujuosi ir seniai pamiršau ką reiškia pošventinės pagirios nuo maisto. Manau, kad šį kartą man persivalgyti per Velykas gręsia mažiausiai, nes po šešių dienų miltinių patiekalų noriu ne stalo su gausiomis vaišėmis, o detox 🙂

Taigi, patarimai:

 • Tegul ne maistas būna svarbiausia.

  Ne tik Lietuvoje, bet ir daug kur kitur pasaulyje, šventės reiškia gausias vaišes. Nuspręskite, kad jums bus kitaip. Pagalvokite kuo dar be gausaus stalo jums yra svarbios Velykos? Dažnam tai yra proga ramiai pabūti su artimaisiais. Su kai kuriais ir susitinkame tik per metines šventes. Nors maistas yra smagi bendravimo dalis, jo kiekiai tikrai neprivalo būti dideli. Tegul nuo šiol jums galioja sena kaip pasaulis tiesa: svarbiausia ne kiekybė, o kokybė. Džiaukitės laisvu nuo darbų savaitgaliu, buvimu su brangiais žmonėmis ir tuo, kad pagaliau jums svarbiausia ne maistas

 • Valgykite ne tai, ko norite, o tai, ko labai labai norite.

  Viena didžiausių klaidų, prisėdus prie šventinio stalo,  pulti valgyti viską iš eilės. Aš pati visada taip darydavau ir galiausiai skrandis jau būdavo pilnas, o skaniausiai atrodę patiekalai neparagauti. Tačiau jų paragauti vis tiek norisi ir viskas baigiasi persivalgymu. Tačiau dabar aš elgiuosi visai kitaip ir jums taip pat patariu. Valgyti pradedu kaip tik nuo tų skaniausiai atrodančių patiekalų, kurių labiausiai norisi paragauti. Tuomet skrandžiui užsipildžius, tie kiti jau ne taip stipriai vilioja. Taigi įvertinusios tai, kas padėta ant stalo, rinkitės ne tai, ko norisi, o tai, ko labai labai norisi. Tada nepamirškite ne siurbti tą maistą į save, o ramiai juo pasimėgauti.

 • Nebūtina visko suvalgyti iš karto. 
  Jeigu skrandis jau pilnas, o paragauta ne visko, ko norėjosi, tikrai nebūtina to padaryti vienu prisėdimu. Velykas dažniausiai švenčiame artimųjų rate, todėl niekas tikrai nesupyks, jei paprašysite neparagauto torto gabalėlį įdėti išsinešimui. Dar geriau, jei šventė vyksta jūsų namuose. Tuomet bet kada galėsite suvalgyti tai, ko nespėjote pirmąjį kartą.
   Jei kils noras visko prisikimšti vienu prisėdimu, priminkite sau, kad tai tikrai nėra būtina. Tas maistas niekur nedings ir vėliau tikrai galėsite jo valgyti kai skrandis ištuštės ir vėl pajusite alkio jausmą.

 • Pakilkite nuo stalo, kad pajudėti.
  Velykos ypatingai tinkamos aktyvesniam laiko leidimui. Dar yra šiek tiek laiko pasidomėti velykiniais žaidimais, kurie patiks vaikams, o suaugusius privers pakilti nuo stalo. Šiemet Velykos gana vėlyvos, todėl tikėtina, kad ir oras bus tinkamas laiką leisti lauke. Visi galite išeiti pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru, prajudinkite užsisėdėjusį kūną.

  Pakilus nuo stalo, pradings ir pagunda toliau nesustojamai valgyti. Iš tiesų nevalgyti yra nelengva, kai maistas visada prieš akis ir yra pagrindinė pasilinksminimo priemonė 🙂 Todėl būtina daryti pakilimo nuo stalo pertraukėles, kad fiziškai save ištraukti iš nesustabdomo valgyno būsenos.

  Šie patarimai labai paprasti, tačiau man jie visada padeda neprarasti sveiko proto prie gausaus vaišių stalo. Tikiuosi, kad padės ir jums. Dar daugiau patarimų, kaip nepriaugti svorio per šventes, rasite šiame blogo įraše. Jis rašytas Kalėdoms, tačiau tikrai tiks ir Velykoms.

  Linkiu jums gražių, smagių ir saikingų Velykų!

  Prisijunkite prie mano grupės Facebook’ekur patarimų ir naudingos informacijos lieknėjimo bei geros savijautos temomis rasite dar daugiau.


  Būtinai užsiregistruokite naujienoms ir daugiau niekada nepraleisite naujų blogo įrašų ir kitos naudingos informacijos, kurią gauna tik prenumeratoriai.

  Įsigyti mano el. knygą galite čia.

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *