fbpx
 

Kad atostogos nebūtų svorio priaugimo ir nusivylimo savimi metas. 3 paprasti patarimai

17 liepos, 2019by Ieva0

Nežinau kaip Tau, bet man vasarą visada būdavo sunkiau lieknėti. Nors iš vienos pusės – tai šviežių daržovių ir kito lengvesnio maisto metas, tačiau iš kitos – tai dažnas buvimas „ne ritme”, įvairūs piknikai, ilgi vakarai, barbekiu vakarėliai. Apie ledus jau net nekalbu 🙂 O kur dar atostogos kai, rodos, taip ir norisi atsipalaiduoti  visomis prasmėmis – ne tik nuo darbų, bet ir nuo bet kokių mitybos apribojimų. Galiausiai aš jau laukdavau rudens, kad kuo greičiau grįžčiau į įprastą gyvenimo ir maitinimosi ritmą, o gal net ir numesčiau vieną kitą per vasarą užaugusį kilogramą. Man prireikė ne vienerių metų požiūrio ir įpročių keitimo, kol pagaliau vasaros valgymo prasme, atrodytų visai kitaip. 
Šį kartą noriu su Tavimi pasidalinti paprastais, bet veiksmingais patarimais, kurie padės vasaros atostogų metu jausti saiką ir iš tiesų mėgautis užtarnautu poilsiu be savigraužos ir sąžinės priekaištų.

1. Pradėk nuo požiūrio keitimo. Poilsis neturi tapti besaikiu valgymu. Tiesą sakant besaikis valgymas ir poilsis negali turėti nieko bendro. Prikimšus skrandį maistu, jaučiamės apsunkusios ir vietoj to, kad iš tiesų leistume savo kūnui ilsėtis, jį tik dar labiau apkrauname. Todėl priimk sprendimą atsisveikinti su buvusiu Tau netarnavusiu požiūriu ir vis sau primink, kad maistas – tai ne pramoga, malonumų ir atsipalaidavimo šaltinis. Maistas yra TIK maistas ir nieko daugiau. Pažadėk sau, kad pamažu ir kantriai mokysiesi ilsėtis kitaip, saikingai, su lengvo skrandžio ir kūno jausmu.

2. Kuo iš tiesų renkiesi save užpildyti? Kviečiu pagalvoti: jeigu maistas nebūtų svarbi atostogų sudedamoji dalis, kuo iš tiesų norėtumei save jų metu užpildyti? Galbūt bendravimu su artimaisiais? Kokybišku laiku su vaikais ir vyru? Neišdildomais įspūdžiais? Naujomis patirtimis? Buvimu su savimi? Tikru poilsiu? Meile sau ir savo kūnui? Dar gerai pamenu tuos laikus, kai visi šie išvardinti dalykai likdavo antrame plane, nes visas dėmesys atitekdavo pykimui ant savęs, kad ir vėl valgau per daug. Kad pavyktų to išvengti, pasitelk į pagalbą afirmaciją: „Aš renkuosi save užpildyti (įterpk savo variantą), o ne maistu“. Kartok ją nuoširdžiai įsijausdama ir visa širdimi tikėdama, jog ji Tau tampa tiesa.

Tiek siūlydama keisti požiūrį į valgymą atostogų metu, tiek kviesdama užpildyti save Tave praturtinančiais dalykais, aš nesiūlau atsisakyti valgymo malonumo. Tikra tiesa, kad keliaujant, maistas yra vienas iš būdų pažinti naujas šalis ir kultūras. Tik ragauti, susipažinti ir atrasti galima su saiku ir be destrukcijos. Laikui bėgant tikrai išmoksi atskirti, kur tiesiog ragauji ir skanauji, o kur jau valgymas perauga į Tau kenkiantį. Tai pajutus ir reikėtų sustoti.

3.Daryk viską, kad jaustumeisi kuo geriau. Gerai žinau, kad ne vienai antsvorio turinčiai moteriai, vasara kaip per padidinamąjį stiklą išryškina kiekvieną nepatinkantį kūno lopinėlį. Karštą dieną šlaunys trinasi viena į kitą, prakaituoji labiau ir pradeda vaidentis, kad visi tik ir skaičiuoja visus tavo papildomus kilogramus. Deja neretai tokia būsena yra tiesiausias kelias į destruktyvius persivalgymus. Beveik aštuonerius metus dirbdama su moterimis galiu drąsiai teigti, jog nepasitenkinimas savimi ir savo kūnu yra bene dažniausia vis pasikartojančių persivalgymų priežastis. Galiu tai patvirtinti ir remdamasi savo asmenine patirtimi. Todėl daryk viską, ką gali, kad kuo geriau jaustumeisi savo kūne dabar, kol jis dar toli gražu nėra norimo svorio ir formos. Jeigu nepasitenkinimas savimi pasikeis į neutralią būseną, tai bus jau labai didelis progresas. Primink sau, kad Tavo gyvenimo laikas yra per brangus, jog jį švaistytum nepasitenkinimui savo kūnu. Priimk tvirtą sprendimą nuo šiol jį puoštis ir elgtis su juo pagarbiai. Pagarbus elgesys paprastai reiškia ir saiką, taigi net to nejusdama pradėsi valgyti mažiau, jausiesi dar geriau ir iš visos širdies pasimėgausi vasara bei atostogomis. To Tau linkiu iš visos visos širdies! 

Jeigu norėtumei daugiau patarimų apie tai, kaip pradėti kurti taiką su savo kūnu, juos rasi čia.

Dar daugiau praktinių patarimų, kurie padės vasaroti saikingai, yra čia.

Jeigu informacija randama šiame bloge Tau atrodo naudinga, būčiau labai dėkinga jei nuoroda į jį pasidalintumei ir su draugėmis. Ačiū!

Tai tiek šiam kartui, iki kitos savaitės!

Su meile,
Ieva ♥

P.S. Jei jauti, jog Tavo atveju destruktyvūs persivalgymai yra tokie stiprūs, kad jokie logiški patarimai jau nebepadeda, leisk man Tau padėti. Praeityje pati kentėjusi nuo persivalgymų ir nuolat stipriai svyruojančio svorio, aš jau 8 metus sėkmingai padedu šias problemas įveikti likimo draugėms. Ši ir kita savaitė yra bene paskutinė galimybė užsirezervuoti nemokamos sesijos laiką šią vasarą. Tai padaryti gali čia .

Ieva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *